The Appearance

Scénografie:

Lauren Spalding

Kostýmy:

Emily Jacobson

Hodor s mečem, mladší brácha Winter Soldiera a pidlovokej Fred Flinstone si hrajou na schovku kdesi ve středověkejch katakombách... Velmi dobře promyšlený tahání za divákův nos, úderná psychologická pointa a mrazivá atmosféra táhnou tenhle čarodějnickej Zjev nahoru. Sráží to naopak okoukaný kulisy, televizní budget a nevhodně zvolená stopáž. Pro fanouška witchcraft hororů dobrý.(23.6.2019)

Zaujímavý historický horor, situovaný do temného obdobia inkvizície. Príbeh v závere vygradoval do vcelku pozoruhodných a pre mňa osobne až neočakávaných hororových kontúr, čo však určite nebolo na škodu veci. Trochu ma tu potešila účasť Kristiana Nairna alias Hodora z Hry o tróny, tradične však toho veľa nenarozprával a herecky tiež veľa vody nenamútil.(31.12.2018)

• oveckaoa

Slátanina 3 filmů dohromady (Jméno Růže,Černá Smrt, Hon Na Čarodějnice) nedosahující kvalit ani jednoho. Z 90 minut je takových 60 o tom jak kdesi v opatství inkvizitor něco vyšetřuje a někdo občas umře (většina smrtí za nic nestojí) zbývající stopáž tam běhá jakási čarodějnice a chce se pomstít, abychom zjistili, že ona v podstatě tak zlá nebyla jen ji někdo znásilnil a zabil a ona se mstila (proč zabíjela ostatní, když za nic nemohly se nedozvíme), Chtěl jsem dat jednu hvězdu za celek, ale pak přišla pointa a ta to totálně pohřbila. Nejhorší na všem je to, že v jednu chvíli je naznačeno něco (určitá sekta) co kdyby se vyvíjelo tak bych dal minimálně 3 hvězdy.(31.12.2018)

Dlouhých 8 let jsem čekal (nebo špatně hledal, kdyby někdo věděl ať mi klidně napíše) až vznikne nějaký film, který by se aspoň malilinko podobal Smithovi výborné Černé smrti a dočkal jsem se. Tak kvalitní jako již zmiňovaná Černá smrt není snad po žádné stránce ale jelikož podobnou tématiku miluju a navíc ještě k tomu když je doplněna hororovými prvky, tudíž jsem si to užil. Herecké obsazení sympatické (mladý inkvizitor bude nejspíš na většinu působit nevěrohodně), prostory a řemeslnost také. Kladem jsou také velmi podařené hororové scény ke konci filmu v úzkých, temných chodbách kláštera. Záporem je slabší scénář, z toho plyne pomalejší děj a příliš nevyužitý dobový exteriér celého opatství.(31.1.2019)

• JASON_X

Zcivilizovaná příroda kdesi kousek od silnice namísto středověkých divokých horských lokací, na které jsem se těšil - už tenhle neblahý začátek mě měl varovat. A vizuální peklo pokračuje i poté. Naprostou většinu času se kamera potácí v kulisách studiového pseudokláštera, čímž celý film evokuje dojem levné televizní inscenace. Ale nejhorší je, že děj je místy až trapně hloupý, scénář snad musel tvořit někdo s aspoň mírnou mentální retardací. Ubohost celého spektáklu pak korunuje naprosto nevýrazný, necharismatický, nezajímavý týpek v hlavní roli inkvizitora. Jediný důvod, proč dávám druhou hvězdu, je krásně ošklivá představitelka čarodějnice, tenhle casting vyšel, holka přesvědčivě zahrála a zachránila tak možná tuhle tragikomickou šarádu z černých čísel.(31.12.2018)