Do muziky zblázněný medvídek kynkažu vyrazí na životní cestu, aby splnil důležitý úkol a doručil milostnou píseň od starého kamaráda. (Netflix)

Trailer

Stanislaus

Při sledování filmu mi nejednou při poslechu písniček vytanulo na mysli nedávno uvedené Encanto a není se, čemu divit, jelikož i v tomto případě měl prsty v soundtracku Lin-Manuel Miranda. Vivo obdobně jako Encanto problematizuje rodinné vztahy a místo rozličné magie sází spíše na kamarádství a lásku v různých podobách. Na můj vkus bylo ve filmu až příliš moc hudebních čísel (ano, vím, že jde o muzikál) a měl jsem trochu problém se přeladit na styl použité hudby - závěrečné číslo se mi však líbilo. Dějově se jedná o prosťoučký a předvídatelný příběh, který má sice hřejivé poselství, ale zároveň si neklade žádné vysoké ambice, aby diváka jakkoli překvapil - nicméně pobaví (zejména při útěku na Miami) a rychle odsýpá. Lepší tři hvězdičky! ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $273,472▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Krásne dojemné dobrodružstvo, plné roztomilých a zábavných momentov a podarenou animáciou, ide pod taktovkou šikovného Kirka DeMicco (zabodoval s prvými Krúdovcami) do úžasnej gradácie. /90%/ ()

silentname

"Vivo" je asi najslabším filmom od Sony Pictures Animation, ktorý nám priniesol tohto roku Netflix, no ako zlý film by som ho nehodnotil. V skratke by som povedal, že film má vynikajúci úvod a vynikajúci záver. Stred je moment, kedy film miestami funguje a miestami škrípe. Animácie sú pekné, postavy majú charakter a hlavná myšlienka filmu je tiež dobrá. Hudba je podľa mňa okey, s výnimkou skladby "My Own Drum", ktorá mi príde ako klasický moderný a hlasný pop, ktorý ma irituje. Ostatné skladby sú v pohode. Počúvajú sa dobre, no nemyslím si, že mi ostanú v hlave po dopozeraní filmu. Najlepšia skladba je v úvode a závere filmu počas koncertného vystúpenia. Ale potom je tu aj niekoľko častí počas toho, ako sa naši hrdinovia snažia dostať z "džungle", kde logika mi úplne uniká. Neviem ako sa tam dostali tie skautky a ako sa dostali k predmetu, ktorý potom strážili. Neviem prečo musíme sledovať Viva, ako volá na Gabi a myslí si, že je to skvelý plán a podobné momentky, ktoré nie sú veľmi vtipné a vypália viac do prázdna. Myslím si, že film stojí za pozornosť, no asi ho viac ocení mladšie publikum. Za jedno pozretie ale nič nedáte. Hodnotenie: B- ()

filmfanouch

Původně animák Vivo v roce 2010 nabídl Lin-Manuel Miranda DreamWorks Animation, studio ovšem projekt v roce 2015 zrušilo. Vivo se ovšem dočkal v roce 2016 nového života u Sony Pictures Animation, nakonec byl ovšem v době pandemie prodán Netflixu, kde se po více než dekádě konečně dočkává svého uvedení. Stálo ovšem ono čekání za to?   Dle očekávání má Vivo povedenou hudbu Lina-Manuela Mirandy. Animace je poměrně slušná, rozhodně ovšem nejde o strop animované tvorby. Trošku slabší je to s příběhem, který ve finále není kdovíjak světoborný a zamrzí to i díky solidnímu úvodu, který skutečně lákal na příběhově velmi zajímavý animák. A právě s tím příběhem to ve finiši dvakrát slavné není.   Samotný film rozhodně přichází se zajímavým prostředím, které by mohlo skvěle fungovat v o poznání lepším animovaném filmu. Jednotlivé stěžejní postavy mají nápaditý design (ty vedlejší zas tak moc ne) a i hlasové výkony samotného Lina-Manuela Mirandy, Zoe Saldany, Michaela Rookera či Bryana Tyree Henryho jsou velmi slušné.   Skutečně zamrzí, že po velmi slušném úvodu se Vivo vydá do tak trochu méně zajímavé podoby. Přesně do té podoby, která bude bavit dětského diváka a případně vyloženě neurazí jako podívaná pro celou rodinu, šlo z toho ovšem určitě vytřepat o něco víc, přesně něco víc, co by nejspíš dokázal takový Pixar. Úvod až příliš našponuje očekávání k něčemu, co nedorazí a místo toho vlastně skutečně dorazí jen standardní neurážející animák, který má alespoň ty povedené písně od Mirandy. Ani ty ovšem z Viva výjimečnou podívanou neudělají.   Medvídek kynažu Vivo je sympatická postavička, která je hlavním hrdinou fajn neurážejícího animáku s bravurní hudbou, pěkným vizuálem a fajn hlasovými výkony, samotná zápletka ovšem ve finále dvakrát zajímavá není a po krátkém úvodu se ukáže, že jde vlastně o skutečně jednoduchý animák. Pro menší diváky se ovšem nespíš jedná o naprosto vděčnou podívanou...... ()

Larrysbride

Neskutečně lituji lidi, co hodnotí film jako špatný jednoduše proto, že se jedná o moderní pohádku a nejsou v ní písničky ve stylu šedesátých či sedmdesátých let... Živá, bohužel však místy dosti předvídatelná, pohádka s hudbou typickou pro Lina Manuela Mirandu a Gloriu Estefan. Pro nedělní odpoledne jako dělaná. ()

• Martu Sandoval ztvárnila zpěvačka Gloria Estefan. Jedná se o jednu z nejznámějších umělkyň světa, která je také známá jako „královna latino popu“. S více než 90 miliony prodaných alb je nejúspěšnější umělkyní v historii iberoamerické latinské hudby. (Yalka)
  • Jedná se o první muzikálový film studia Sony Pictures Animation. (SONY_)
  • Lin-Manuel Miranda napsal nejen všechny písně k tomuto filmu, ale také propůjčil svůj hlas titulní roli medvídkovi kynkažu. (EMMY)