UFO

Derek (Alex Sharp) je geniální student, který je od dětství posedlý touhou získat důkaz o mimozemském životě. Věří, že podivná hlášení z několika amerických letišť by mohla být důkazem, který potřebuje. Proto požádá svojí přítelkyni a jejího profesora matematiky, aby mu s pátráním po UFO pomohli. Jenže jak se zdá, tak nejsou jediní, koho tyto události zajímají. Na záda jim bude dýchat neúnavný agent FBI. (topr harley)

misterz

Matematika nepustí. S väčšinou sa dá preto súhlasiť. Je naozaj smiešne si myslieť, že sme vo vesmíre sami a ešte k tomu akože páni tvorstva. To je podobná blbosť, ako keď niekto tvrdí, že celá história začala pred 6000 rokmi. Mohlo to byť ale lepšie spracované. Lepší priemer. 65/100 ()

papadoce

Alex Sharp je hrozne nesympatický týpek, aleže hrozne a nemyslím si, že to bolo tou úlohou. Zato Gillian Anderson čoby päťdesiatnička v tom čase stála vskutku za hriech. Filmík má príjemných 88 minút aj s titulkami a celkom dobre odsýpa. Gillian sa svojej nálepky z Akta X už zrejme nezbaví a účasťou na takýchto projektoch ju iba potvrdzuje, ale asi veľmi nemá na výber. Úlohy v lepších filmoch v áčkovej produkcii nedostáva, takže. UFO je slušne natočená sci-fi hypotéza o tom, že nielenže nie sme vo vesmíre sami, ale ešte nás ku tomu naši susedia chodia aj navštevovať. Film poníma celú vec skôr z vedeckého poťažmo z matematického hľadiska, takže netreba čakať E.T.ho ani Deň nezávislosti. Má to ale také postupné budovanie napätia, že nakoniec vás film donúti očakávať, čo sa po odpočte času stane. Chcete vedieť? 3,5 ⭐️. ()

Anderton

Večná škoda, že nevzniklo pokračovanie, pokojne aj tých avizovaných 500 rokov v budúcnosti. To, že mladý študent získa prístup k informáciám, k akým by nikdy prístup nezískal, môžeme akceptovať ako žmurkanie smerom k War Games a podobným záležitostiam, alebo to akceptovať proste iba ako prostriedok k rozohratiu zápletky. Ono by to asi všetko prebiehalo nejako podobne, kódy, číslice, šifry, len by sme šifrovali informácie z obrovskej diaľky dávno predtým, než by sem niekto zavítal, čo sa asi aj tak nikdy nestane. Príjemná alternatíva k invazívnym dielam, len opakujem, chcelo by to pokračovanie. ()

*CARNIFEX*

O zarputilom, mladom “Fox-ovi EM”, ktorý neverí oficiálnej správe, že sa nad letiskom v Cincinnati, objavil dron, ktorý si mnohí svedkovia vysvetlili, ako U.F.O. Následne nato, sa na jednej z pofiderných stránok, dostáva k akému si signálu, ktorý vďaka geniálnym, matematickým schopnostiam, rozlúšti ako súradnice, pre opätovné pristátie mimozemšťanov. V prvom rade, tento snímok pôsobí ako extrémna reklama na “matematiku”. Žiadnych vizuálnych efektov ala pristávanie lode v “Star Wars”, sa divák nedočká. “u.f.o” je o úvahách, ukrytých v príbehu, plnom “pravdepodobnosti”, ktorá je “neurčitá”. Čiže nedáva odpoveď na jasnú otázku: “sme vo vesmíre sami?”, níbrž sa k problematike stavia tak, aby sa človek sám rozhodol, či je toto všetko možné. A viete čo? Podľa mňa JE, lebo to by bolo kurva plytvanie priestorom, keby sme tu naozaj SAMI. Keby ten úplný záver, príchodom “žandárov” a následným pokecom medzi “4 očami” tak “nezvrzali”, dal by som o jednu viac .. ()

Pitryx odpad!

Nejsem zklamán, nic jsem nečekal a také nic nedostal. Matematika je zde ústředním tématem, tedy obor, který mne nebaví a nerozumím mu. Ale jo, abych nezapomněl, dvakrát je zde UFO, takový vedlejší, nadbytečný element. Hlavní hrdinové hrozně nesympatičtí. Snímek nikomu nic nedá, ani odborníkovi, ani amatérovi. Zbytečná ztráta času. ()