Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jill (Brigitte Bardot) je půvabná osmnáctiletá dívka, která žije se svou matkou v příjemné usedlosti v Lake Geneva. Jill sní o tom, že se stane baletkou. Svůj bezprostřední zájem často soustředí na Fabia (Marcello Mastroianni), atraktivního, staršího muže, který píše do časopisu, bohužel je ženatý s Jillinou blízkou kamarádkou Carlou (Ursula Kubler). Časem si uvědomí, že jí Fabio nikdy milovat nebude, a tak odjíždí do Paříže studovat tanec. Zatímco její kariéra baletky je bezúspěšná, zdaří se jí dráha modelky, stoupá stále výš, až se dostane k filmu. Po pěti letech co odešla z domova, je Jill už ze vší slávy vyčerpaná, proto se vrací domů, aby si trochu odpočinula. Jill zjistí, že Fabio a Carla se rozvedli a on o ní teď začíná projevovat zájem. (J_Fiu)

(více)

Recenze (7)

pm 

všechny recenze uživatele

Stylizovaná studie soukromého života hvězdy a taky divadlo, solidní právě dík vyprázdněné hysterii ženy, která o předobrazu postavy a jejich pocitech věděla nejlépe a nejvíce. A hle, nechtěné sebezabití v extrémně zpomalených záběrech za doprovodu vážné hudby, které jsem v "Antikristovi" jako jedinou scénu nedokázala dešifrovat, je samozřejmě taky vykradené. Začínám mít Triera plné zuby. ()

linger 

všechny recenze uživatele

Myslienka zaujimava, ale, bohuzial, film ju nudny a zle zahraty. BB mam velmi rada, ale musim povedat, ze fakt nie je dobra herecka... A hoci mala v case natacania filmu 27, co nie je vela, 18 rokov sa jej na zaciatku filmu neda uverit, je to proste uz dospela zena. A potom tie zivotne zmeny, ktorymi jej postava prechadza... najskor zamilovane dievca, potom nadejna tanecnicka, potom slavna herecka az po vynervovanu a vystresovanu obet novinarov - vsetkym preplava s jednym vyrazom v tvari, jednym tonom hlasu. V tomto pripade je to ale aj vina rezie, ze s hercom nevie pracovat, pripadne scenara... Vo vysledku je to nudaaaaa. ()

Reklama

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Brigitte Bardot na vrcholu svých fyzických dispozic a poměrně krátké herecké kariéry mohla v příběhu začínající filmové hvězdy, jejíž soukromý život je díky publicitě a "lásce" fanoušků v troskách a jejíž sláva je vykoupena osamělostí v domě obklopeném davem, docela dobře hrát samu sebe. Hodně dobrý film s mottem v každé době aktuálním. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem to chtěl vidět, protože jsem se (mylně) domníval, že film, který svedl dohromady mé (téměř) nejmilejší herce, musí být nutně dokonalý (navíc se mi od Malleho hodně líbily jeho starší filmy Výtah na popraviště a Milenci). Protože jsem si o filmu předem nic nezjišťoval - jak je mým dobrým zvykem - byl jsem překvapen tím, že se více než na milostný vztah ústřední dvojice zaměřuje na destruktivní vliv slávy na život Jill, kterou nepřetržitý dohled bulvárních novinářů a fanoušků připravuje o poslední zbytky soukromí (odtud samotný titul filmu). Přiznám se, že mi takový námět nepřijde dramaticky příliš zajímavý, byť chápu, že diváka dnešní doby může fascinovat, že paparazzi existovali už tenkrát a v míře jejich otravnosti si nezadali s těmi současnými. Samotná postava Jill mi navíc nebyla příliš sympatická, těžko potom tu rychlokvaškovou celebritu litovat za to, co se jí v tom filmu děje, byť to strašné finální rozuzlení mnou samozřejmě otřáslo. Jinak jsem si k tomu filmu ale cestu moc nenašel, vadil mi ten uskákaný styl vyprávění - navíc v kombinaci s otravným voiceoverem vševědoucího vypravěče (existuje ve filmu něco víc zbytečnějšího?) - a povětšinou mě to upřímně dost nudilo, takže mi těch 100 minut subjektivně přišlo výrazně delších. Je to škoda, ale opět se potvrdilo, že hvězdné obsazení rozhodně není automatickou zárukou filmového zážitku, který by stál za řeč. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama