Pledge

Daniel Robbins

Zack Weiner

William Babcock
  • Morholt

Celou dobu jsem měl neodbytný pocit, že původně se mělo jednat o hororovou veselohru, ale na poslední chvíli se filmaři rozhodli jinak. Trojice outsiderů má totiž celkem velký komediální potenciál, ale jakmile se mají na vážno postavit svým protivníkům, působí všelijak, jen ne důvěryhodně. A totéž se dá říct do určité míry i o necharismatických záporácích. Co se týče samotného charakteru inicializace, tak pár filmů jsem už na dané téma viděl a Pledge nepřináší nic nového. Spíš bych řekl, že se autoři drží při zemi. Něco pořádného se tak začne dít až v cca poslední čtvrthodině, ale ani to mě z ponožek nevystřelilo. Nic moc. 30%(17.2.2019)

To, co původně vypadalo jako nábor k bratrstvu (což je samo o sobě divné, ale v Americe je možné prostě všechno), se nakonec změnilo v sadistickou hru pár psychopatických kluků. Líbil se mi samotný nápad a taky potěší dostatek brutality, “úkolů”, a dokonce i napětí semtam zafunguje. Závěr se hodně povedl, tak slušný zvrat/rozuzlení jsem dlouho neviděl a mělo to fakt šťávu. Postavy by mohly být o něco zajímavější a ne jen tuctoví nevýrazní nerdi, ale to se asi dá odpustit. Plusem filmu je jeho délka 77 minut, ve které se divák téměř nestihne nudit, a tak film nepůsobí nezajímavě ani na chvíli, a to se často nevidí . Z béčkových filmů je to jeden z těch lepších, musím říct, že mě to fakt příjemně překvapilo a nadchlo a hodnocení 48% tady teda moc nechápu.(25.3.2019)

Narazit na horor, od kterého předem nic neočekáváte, ani o něm nebylo slyšet a vyklube se z toho celkem fájn podívaná, narozdíl od ostatních komerčních hovadin, vždy potěší. Není to sice žádná řezničina, i když pár chutných scén se tu najde, jedná se spíše o psychický teror. Má to pěknou atmosféru, slušný rozjezd, příjemnou stopáž .. já jsem celkem spokojený. Lepší 3* (150. hodnocení)(22.3.2019)

Po hereckej stránke mimoriadne zábavný a osobitý film, častokrát vtipnejší ako niektoré komédie. Také malé študenstké explo, ktoré sa zo začiatku tvári veľmi nevinne, no postupom času psychický aj fyzický teror vygraduje do dosť nepríjemných úrovní. Pledge je prekvapivo originálny a aj trochu čudný nezávislý snímok, ktorý sadne hlavne fanúšikom drsnejších a extrémne cynických filmov. Silný priemer... 65 %!!(19.1.2019)

Traja nerdi dostanú pozvánku na párty od nádhernej dievčiny a tak neváhajú a vydajú sa za zábavou. Poriadne sa rozbijú a nakoniec dostanú ešte aj ponuku pridať sa k najpopulárnejšiemu bratstvu na miestnej škole. Najprv musia prejsť skúškou, ktorá ich otestuje fyzicky, psychicky a emocionálne a nie každý z nej vyviazne živý. - Trochu lepšie než režisérov predchádzajúci počin, ale nedá sa tu podla mňa nájsť nič, čo by nejako výraznejšie dokázalo zaujať. Postavy sú nesympatické a film je plný amatérskych momentov a lacných chýb. Napríklad zmiešať old school syntetizérovú hudbu s modernými trackmi mi príde úplne nerozumné, rovnako ako priame okopírovanie scény s potkanom zo Sinister 2. Pochváliť musím príjemne ladené vizuály a celkom dobrú intenzitu napätia pri nepríjemných scénach. Ako víkendová oddychovka sa to vďaka krátkej stopáži pozrieť určite dá, ale divák od toho nemôže čakať nič viac. + herec z Minutes to Midnight + herec z Uncaged(11.1.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 24. července 2018 na filmovém festivalu Fantasia v Kanadě. (Stoka)