poster

Talár (festivalový název)

 • Francie

  L'hermine

 • Velká Británie

  Courted

Drama / Komedie

Francie, 2015, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Brylin
  ***

  Dokonalá symbióza dvou dějových linek: soudní a milostné. Zprvu to vypadá, že soudní proces vedený lehce arogantím (a navíc nachlazeným) prezidentem tribunálu bude jasnou a přísnou záležitostí. Pak si všimneme zájmu tohoto soudce o krásnou lékařku v porotě a druhá dějová linie znovu rozhořené dávné lásky začíná pomalu získávat navrch. Christian Vincent nám nabízí dokonale vyvážený příběh s přesnou režií a výborným Michaelem Abiteboulem a potvrzuje, že Francouzi vztahové filmy prostě umí. Příjemný zážitek na prahu čtyř hvězdiček.(9.7.2016)

 • J*A*S*M
  ***

  51. KVIFF - nic proti ničemu. Příjemný lidský film, mezi těmi tíživými dramaty vítané nenáročné odlehčení, ale po pár dnech nebudu vědět, že jsem to viděl.(8.7.2016)

 • kaylin
  **

  Na mě přece jen trochu moc ukecané a hlavně ukázka toho, že film z právního prostředí, anebo přímo od soudu, mohou celkem nudit. I když mezi herci cítíte nějakou tu chemii, do scény se to nedaří plně přenést a já jsem po několika desítkách minut zjistil, že mě příliš nebaví snímek sledovat a že je mi jedno, jak skončí.(31.3.2016)

 • Fajla
  ***

  Rozjezd byl pomalejší a byla tam troch zbatečné vaty. Ale postupně to začalo být zajímavé a dokázalo to i bavit. V jedné rovině jsme sledovali soudní přelíčení a ve druhé poněkud sebestředného soudce, který se opět snaží najít lásku. Obě témata samozřejmě nejsou nijak novátorská a filmů ze soudního prostředí už bylo natočeno mnoho, ale dohromady to docela dobře fungovalo. Viděno na 51. KVIFF, dávám 65%.(7.7.2016)

 • Shadowfax
  ***

  Francouzská komedie už není co bývala.(8.7.2016)

 • Hanecek
  *****

  Rozhodně to není komedie. A ani drama. Jen Frantíci umějí natočit filmy o lásce tak, že je každý jiný, zajímavý a krásný. A nemusejí tam létat auta, ohlušovat diváka střelba ze samopalů nebo hlavního hrdinu ohrožovat milionová virtuální armáda animáků....(26.11.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace