Zabíjení (festivalový název)

Šin'ja Cukamoto

Čú Išikawa

Šin'ja Cukamoto
  • JenYu

MFF KV 2019: Tohle je přesně ten film, který už nepotřebuji vidět znovu. Tři postavy, jedna vesnice, jeden les a spousta násilí zabraného na kameru. Čekala jsem něco jiného, a proto jsem byla celkem zklamaná. Přesto bych na filmu ocenila výkon Sosuke Ikemacua a myšlenku, že trénink s mečem a opravdový boj tváří v tvář smrti jsou dvě odlišné věci.(3.7.2019)

• Laxik

Chápu, co tím chtěl básník, hrající si na Kurosawu a Tarantina, říct. Ale fakt ne. I přes hodně dobrou a nadějnou první polovinu. Zabíjení je důkaz, že i když je něco ve sdělování svého poselství efektivní i efektní, může to být stejně hrozná sračka, která si hraje na art, ale trochu moc a hlavně neohrabaně tlačí na pilu.(4.7.2019)

• frantababaf

Tvůrci Zabíjení zvolili podivný postoj s použitím roztřesené dokumentární kamery a docílil tak jen toho, že bojové scény jsou totálně nepřehledné a vyvolávají zvracení. Podobně zmatené je celkové vyznění snímku, kde postavy volí divná východiska a řekl bych, že se nedrží bušida. Zívačka, synopse zněla lépe a dospěleji než výsledný kousek. 40% (KVIFF 2019)(1.7.2019)

kviff54 Takto pri sobotnim dopoledni mi Zan opravdu sedl. Nejsem fanda shaky cam, ale v zelenem feudalnim japonsku vytvari zajimavy kontrast k tradicim. Je to fajn pohled na samurajske tema, ktere jsem mel vzdycky rad, a z kterym, kdyz tak nad tim premyslim, se opravdu pytel neroztrhl. Jen houst.(1.7.2019)

• freddy

Předně upozorňuji, že nejsem nějaký znalec nebo fanoušek samurajských filmů, tohle jsem si zkusil dát čistě jako festivalový experiment, jak se mi bude líbit něco mimo mé preferované žánry. A přiznávám, že tohle mě absolutně nezaujalo. Pokud se nějaký film odehrává 80 minut na jednom místě někde v lese a běhají tam chlapi s mečem, nedokážu to asi dost dobře docenit. Takže za mě absolutní nuda, která mě nebavila, a která pro mě byla spíše utrpení. Přišlo mi, že děj se nikam nevyvíjí, film je celou dobu o jednom a tom samém a i při téhle vstřícné stopáži jsem v polovině filmu začal v sále usínat. Přesvědčil jsem se, že chodit v rámci festivalu na filmy mimo mé preference není dobrý nápad a omlouvám se tomuto filmu, že to odnesl, ale fakt to pro mě bylo utrpení a nedokázal jsem asi dost dobře docenit celou tu tématiku. Každopádně za mě nejhorší celovečerní film košického Art Film Festu, který jsem tu viděl. Pokud jste fanoušci žánru, mé hodnocení ignorujte. [27. Art Film Fest Košice](22.6.2019)