Boty (TV film)

Komedie / Krátkometrážní

Československo, 1985, 20 min

• LadyPupu

Jsem měla ve škole spolužačku, která vypadala úplně jako Ondřej Havelka. No nic, to mě jen tak napadlo u sledování tohohle příběhu. Jinak mě napadaly ještě jiné věci, ale protože zde nemáme být vulgární tak napíšu, že to byla plytká bakalářská povídka.(21.1.2016)

Povídka o zlaté svatbě, kde si manžele opět zahráli Ladislav Pešek a Jiřina Štěpničková. Není od věci připomenout, že si ty samé role a dějově taktéž o zlaté svatbě, zahráli už v roce 1982 rovněž v bakalářské povídce pod názvem 'Nevěra'. Tady však má hlavní roli Ondřej Havelka a zápletka se točí kolem záměny bot. Bohužel je to však celé unylé, nezábavné a vlastně nic říkající.(27.9.2015)

• Snorlax

Sledovat tuto povídku má cenu jen tehdy, pokud se chcete přesvědčit, že Havelka je opravdu velice špatný herec.(2.9.2016)

Za Ondru :-)(18.7.2017)

• kingik

Pro dříve narozené nočníky jsou bakalářské příběhy jistě oázou v záplavě odpoledních kriminálek, ovšem tohle byla opravdu "bota". Scénář byl natolik vystavěn banálně, až vznikl jakýsi blíže neidentifikovatelný blivajz, který neměl žádný příběh a pointu. A s takovými herci, především Pešek byl standardně kvalitní, náhle udělal z Havelky kvalitního sekundanta, se mohlo zapracovat na kvalitě. Dohromady jsem nepochytil, co bylo na tomto příběhu natolik pozoruhodné, že se musel realizovat. Trestuhodně nevyužitá paní Štěpničková. Miroslav Sobota, zkušený režisér, vzdáleně stylem připomínající pana Dudka, by jistě něco byl schopen vykřesat, jenže z exkrementu bič neupleteš. Jak to bylo blbě napsané, tak se i těch dvacet minut značně vleklo. Najednou konec, výměna bot, co tlačí, je u konce. Ano, z celých dvaceti minut jen asi dvě minuty byly o něčem. Bakalářské příběhy semlely kdeco, nevznikly snad jen povídky "Lejno" a "Sopel". Po tomhle veledíle mě ale sžírá obava, že dané povídky vznikly, jenže zřejmě se staly kořistí nedobytných trezorů pro nejhorší umělecké počiny. Bod je za herecké obsazení. 1/10(6.6.2017)