Gwen

(festivalový název)
  • Velká Británie Gwen (více)

Obklopena mrazivě krásnou přírodou velšského parku Snowdonia si mladá dívka Gwen zoufale snaží udržet domov. Na pozadí průmyslové revoluce 19. století je stín, který se snesl nad jejím domovem v podobě záhadné nemoci matky, absence otce a bezohledné těžební společnosti snažící se zabrat jejich půdu, stále větší. A podezřívavá místní komunita se krutě staví proti Gwen a její rodině. (Zlín Film Festival)

BStone

Parádně natočené, hutné, nekompromisní drama z 19. století. Krásná příroda, která se s nikým nemazlí, drsný život na osamělé farmě pro matku a dvě dcery. Režisér spolu s povedenou hudbou skvělým způsobem používá hororové prvky, kterými zahušťuje už tak velice tísnivou atmosféru. Eleanor Worthington-Cox pak předvádí výborný herecký výkon a celý film se tak pro mě stává opravdu velmi příjemným překvapením. 80% ()

ptuko

Po zhlédnutí filmu "Gwen" jsem byl zaneprázdněn smíšenými pocity. Snímek, který se odehrává ve venkovském prostředí 19. století, se snaží vytvořit temnou a atmosférickou podívanou. Bohužel, přestože film nabízí pár výrazných momentů, nedokázal mě zcela přesvědčit. Jedním z největších problémů "Gwenu" je jeho nedostatečně vyvinutý konec. Děj se ubírá napínavým směrem, který slibuje intenzivní a uspokojivé rozuzlení, ale na konci se mi zdálo, že chybí nějaká zásadní vysvětlení či uzavření příběhu. Jsem přesvědčen, že kvalitní závěr by mohl snímek posunout na vyšší úroveň. Přestože se jedná o pomalý a atmosférický film, který se snaží stavět napětí, některé scény byly příliš táhlé a zdlouhavé. Bylo by vhodné více se zaměřit na vyvíjení postav a posílit napětí ve scénáři, aby diváky více zaujalo. Některé momenty byly poněkud nejasné a zanechaly mě s otázkami, které bohužel zůstaly bez odpovědí. Nicméně, nelze opomenout výkony hereckého obsazení, které byly výrazné a autentické. Eleanor Worthington-Cox v titulní roli předvedla silný a přesvědčivý výkon, který pomohl udržet mé zájmy při sledování. Stejně tak Maxine Peake v roli matky Gwen podala skvělou práci a byla schopná vyjádřit vnitřní konflikty postavy. Hodnocení 2/5 znamená, že film "Gwen" nedosáhl svého plného potenciálu. I když se jedná o snímek s potenciálem a několika silnými momenty, nedostatečně vyvinutý konec a některé táhlé scény omezují jeho kvalitu. Pokud jste fanoušky atmosférických filmů s historickým zasazením, možná stojí za to mu dát šanci, ale nedivím se, když někteří diváci budou mít pocit nedostatečného uspokojení na konci. ()

59. Zlín Film Festival se blíží

59. Zlín Film Festival se blíží

13.05.2019

59. ročník festivalu představí letos na 280 filmových snímků z 51 zemí světa. Hlavní téma bude s ohledem na sté výročí narození cestovatele Miroslava Zikmunda zaměřeno na objevování a poznávání.… (více)