poster

Správný muž v Africe

 • Česko

  Správný chlap v Africe

 • USA

  Good Man in Africa, A

 • Slovensko

  Správny chlap v Afrike

Komedie

USA / Jihoafrická republika, 1994, 94 min

Režie:

Bruce Beresford

Předloha:

William Boyd (kniha)

Scénář:

William Boyd

Hudba:

John Du Prez

Producenti:

John Fiedler, Mark Tarlov

Střih:

Jim Clark

Scénografie:

Herbert Pinter

Kostýmy:

Rosemary Burrows
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lada1962
  ***

  Jak jsem dříve napsal k filmu pevnost "filmům se Seanem Connerym nedávám méně jak 3 hvězdičky." Upřímně, je to celkem nuda, vtipných pasáží pomálu, až na scény na golfu, ty byly zdařilé. Po herecké stránce to nebylo špatné, ale ani takoví herci jako Connery, Rigg nebo Lithgow nemohli zachránit tak nevýrazný scénář.(17.3.2020)

 • Pohrobek
  ***

  Zvláštní snímek, který se zpočátku dost hledá a spíše se zdá, že půjde o komedii s nepříliš vkusnými sexuálními a černohumornými tématy. Postupně se však film najde a zvláště poslední půlhodina nezapře jasně satirické vyznění. Colin Friels a Sean Connery, reprezentující dva morálně antagonistické charaktery, odvádějí dobrou práci a neztrácí se ani Louis Gossett Jr. jako prodejný africký politik. Překvapivě náročný film, který více zaujme asi až na druhý pokus.(9.9.2006)

 • Snorlax
  *

  -Golf je nádherná hra. - Ano, musíte to někdy zkusit. To byla jediná vtipná replika, která se nedopatřením vloudila do mimořádně plytkého scénáře s humorem hodným teen komedie. Connery je správný Skot, pro penci by si možná nenechal vrtat koleno, leč zřejmě by to bylo lepší, než kvůli honoráři býti jediným hercem mezi tlupou amatérů v této nepovedené taškařici.(14.3.2017)

 • T2

  Rozpočet $20miliónovTržby USA $2,308,390Tržby Celosvetovo $-(10.5.2009)

 • type_B
  ****

  Film kombinuje dva žánry - komedii a drama, přičemž závěr je jednoznačně "vážný", dalo by se říci až tragický. Dalším atypickým jevem je velmi rozmělněná dějová kostra, takže smysl filmu vyznívá spíše jako hledání životní perspektivy hlavního hrdiny. Snímku se nedá upřít jistá lehkost, civilnost, která ho činí divácky přitažlivým.(1.2.2009)