Reklama

Reklama

Kluci

  • Švédsko Pojkarna (více)
Trailer

Obsahy(1)

Kim, Momo a Bella jsou kamarádky, které se potýkají se školní šikanou. Když ochutnají nektar bobulí tajemné květiny, netuší, že je rostlina dokáže proměnit v kluky. Kouzlo však může trvat jen jednu noc... (Film Europe)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Tosi 

všechny recenze uživatele

Kromě ideálního hereckého obsazení, které pomohlo k bezproblémové fyzické transformaci z holek na kluky, vyzdvihnu také hypnotickou hudbu k zvýšení filmové nálady. Byla cítit i snaha o elegantní vizuální stránku. Celkově měli autoři zřejmě velké ambice, já bych charakterizoval pokorněji: film co stojí za pozornost. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Kozy jsou břímě, pinďouři šik? Co dřímá ve mě? Toť otazník." Pár chladných postřehů ze žhavého dabltématu: Severské holky těžší to maj... Kouzelná blizna produkuje bílý, rosolovitý LGBT nektar, vonící po vanilce. Švédští holkokluci nepláčou. Vystřelovací nůž je argument, gender negender. Být hrdým majitelem pinďoura imho ještě nezaručuje všeobecný respekt a pubertu na pohodu, bez šikany. Boys lost too, bloody hell! Ve finále mi ještě spadly do klína tři oříšky pro sexuologa amatéra. Kim líbající kámošku Momo byla teplá. Ok. Kim se zipem na těle byla transexuální, čili kluk v holčičím těle? Ok. Ale teď pozor! Kvízová otázka za 10 gender bludišťáků: Po hormonální léčbě a lékařkém zákroku se z teplé transsexuálky stane jaký kluk? Teplý nebo normální? Že by Kim využila "princip transsexuální nekontinuity homosexuality" (© Omnibus) a i po zákroku mohla drandit s Momo? Ostatně ta o to předběžně zájem projevila :-). Odpovědi do pošty, využiju je pro svou disertačku: "Evoluce bez poluce je oxymóron", aneb Matka příroda tu není pro srandu teplým králíkům! ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavé drama o dospívání z trošku zase jiného úhlu pohledu. Nebál bych se film přirovnat k magickému realismu. Na formu dospívání tří holek se balí dost abstraktní situace, které byste v reálu věřili asi tak maximálně vyhoubičkovanému chudákovi, který žije v dodávce o ulici vedle Vašeho bytu. Nicméně natočeno to bylo poměrně zajímavě a docela se na některé situace nechalo koukat. Jako jednohubka se zamyšlením určitě dobrá. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Fascinujúci príbeh, ktorý možno pochopiť buď ako neskutočne citlivý pohľad na ľudskú sexualitu, alebo naopak ako genderovú propagandu. Až dodnes som otázky genderu považoval za podružné, resp. neveril som, že niekto môže mať kvôli svojmu pohlaviu naozaj neprekonateľné psychické problémy. Teraz už verím. ()

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele

Příběh o tom, jak jedna magická rostlina dokáže rozvrátit i to nejsilnější přátelství. Pro opravu: V obsahu se píše o účinku jen v rámci jedné noci a ano, je to přímo text distributora. Jenže je to trochu jinak - kouzlo trvá po celou noc a po požití další dávky ho lze s přehledem zopakovat. Snímek mě zaujal převážně svou dramatickou stránkou, která prozkoumává krize jednotlivých hrdinek, z nichž jedna se jako kluk dokonce cítí a rostlina jí dá příležitost si tak nějak splnit sen. O zbytek se stará nešizeně filmové zpracování, skvělá hudba, ale i atmosféra, dodávající takový potemnělý podtón, jenž mi silně imponoval. Na to, že na kanál Film Europe jsem se v životě nedíval a na film narazil vyloženě náhodou při hledání nějakého filmu před uložením se ke spánku, jsem měl tu možnost zažít překvapivě hodnotný indie klenot se zajímavým závěrem navíc. P. S.: Ta Felcka potěšila! ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Auto, které se učí Kim (Tuva Jagell) řídit, je česká Škoda Felicia. (vyfuk)

Související novinky

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

QFF Mezipatra: nejlepší filmy i skvělí hosté

29.10.2016

To nejzajímavější ze současné queer kinematografie, ale i vynikající retro snímky a bohatý doprovodný program přináší už 17. ročník queer filmového festivalu Mezipatra. V Praze se bude konat od 3. do… (více)

Reklama

Reklama