Kluci

Pojat

Chlapci

Girls Lost

Švédsko / Finsko, 2015, 102 min

Poměrně zajímavé drama o dospívání z trošku zase jiného úhlu pohledu. Nebál bych se film přirovnat k magickému realismu. Na formu dospívání tří holek se balí dost abstraktní situace, které byste v reálu věřili asi tak maximálně vyhoubičkovanému chudákovi, který žije v dodávce o ulici vedle Vašeho bytu. Nicméně natočeno to bylo poměrně zajímavě a docela se na některé situace nechalo koukat. Jako jednohubka se zamyšlením určitě dobrá.(24.10.2017)

Námet a formát tohto filmu boli na vynikajúcej úrovni, no po dejovej stránke to až taká veľká sláva nebola. Téma rovnaká ako v kultovom Boys Don't Cry, avšak v takom pubertálnejšom podaní. To že je film zasadený do tohto teenage prostredia by mi vôbec nevadilo, skôr mi tie Kimine/Kimove psychologické zlomy prišli dosť za čiarou uveriteľnosti, aj keď cieľom bola určite tá vnútorná LGBT dilema - a tento osobnostný rozpor sexuality tu bol naozaj dominantný. Ale rozhodne veľmi originálne poňaté filmové predstavenie s esenciou fantasy. Mne osobne bola najsympatickejšia postava Momo v podaní Louise Nyvall, až mi bolo divné ako strašne jej záležalo na jej podivných kamoškách. Ale aspoň to bolo správne dievča!(10.2.2017)

Ten klasický undergroundový film. Takový zahozený a ztracený v dějinách, natočený hlavně lidmi, kteří netočí nic vysokorozpočtového a také, co mě na tom celém velice baví a zajímá, a to je lehká tématika pohrávající si homosexualitou a podobně. Hodně jiný film, ale o to pro mě i více cenný. Asi silně vybočuji z davu, ale tohle je podle mě film, jehož podobného typu by mělo být víc a nejde o nic špatného. Naopak!(30.3.2017)

• Morholt

Tyhle přeměny se většinou objevují v komediálním žánru, tak jsem byl docela zvědav, jak se s tím na Severu v rámci dramatu popasují. A žádná hitparáda. Nápad sice nebyl vůbec špatný a docela mě bavily i herečky, ale postupem času z toho byla čím dál tím víc cítit transgenderová agitka okořeněná pokusy o umělecké zpracování, což mi bylo obojí silně protivné. Svoje momenty to má a celkem se mi líbilo, jak hlavní hrdinky po noci strávené v chlapecké kůži začaly nabírat sebevědomí, ale podobných chvil bylo jako šafránu. Čekal jsem víc. 35%(18.9.2017)

+3* sice filmu mými lepšími 3 hvězdičkami moc nepomůžu, ale navíc to tentokrát nevytáhne. Musím však napsat, že byl zajímavý a docela podnětný. Dospívání tří holek a nejlepších kamarádek, které začínají přemýšlet o své sexualitě je zabalen do fantaskního hávu, takže musí mít divák jemný nadhled a na to ho i na začátku filmu upozorňují. Rozporuplné pocity při sledování se nakonec slily do docela spokojeného zážitku, který navíc zvýraznil atraktivní vizuál a příjemná hudební kulisa. Nemá cenu doporučovat, protože film je natolik zvláštní, že záleží na divákovi a jeho náladě. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](2.3.2018)

• - Auto, které se učí Kim (Tuva Jagell) řídit, je česká Škoda Felicia. (vyfuk)