Kluci

Girls Lost

Chlapci

Girls Lost

Švédsko / Finsko, 2015, 106 min

Tento film hodnotím veľmi kladne, ako skoro každý film, ktorý má tu schopnosť vo mne doznievať ešte dlho po jeho pozretí. Veľmi zaujímavo je tu spracovaná neľahká téma transgender identity ako aj zobrazenie všeobecného zmätku duše, ktorým si človek počas dospievania prechádza. Od režisérky Alexandry-Therese Keining po Kyss mig je to už druhý film s queer tematikou, ktorý sa oplatí pozrieť. Takisto musím vyzdvihnúť výborné herecké výkony mladých herečiek a hercov, ktoré boli veľmi uveriteľné a prirodzené. Želala by som si však iný koniec - ktorý je však pochopiteľný, presne taký, aký je, keďže vystihuje bezvýchodiskovú situáciu mnohých mladých transrodových ľudí.(27.2.2017)

• Morholt

Tyhle přeměny se většinou objevují v komediálním žánru, tak jsem byl docela zvědav, jak se s tím na Severu v rámci dramatu popasují. A žádná hitparáda. Nápad sice nebyl vůbec špatný a docela mě bavily i herečky, ale postupem času z toho byla čím dál tím víc cítit transgenderová agitka okořeněná pokusy o umělecké zpracování, což mi bylo obojí silně protivné. Svoje momenty to má a celkem se mi líbilo, jak hlavní hrdinky po noci strávené v chlapecké kůži začaly nabírat sebevědomí, ale podobných chvil bylo jako šafránu. Čekal jsem víc. 35%(18.9.2017)

• johnny01

Promarněné téma. Holky jsou vlastně ještě děti, je zvláštní, že pouhá změna pohlaví (nikoliv povahy) může tolik změnit. Děj v podsvětí včetně kriminality je prostě divný, homosexuální scény také, afektované emoce vznikají téměř z ničeho, konec vyznívá do ztracena. Co se povedlo, je výběr vzhledově podobných herců a hereček a docela i atmosféra ve městě a ve skleníku.(1.5.2017)

Fascinujúci príbeh, ktorý možno pochopiť buď ako neskutočne citlivý pohľad na ľudskú sexualitu, alebo naopak ako genderovú propagandu. Až dodnes som otázky genderu považoval za podružné, resp. neveril som, že niekto môže mať kvôli svojmu pohlaviu naozaj neprekonateľné psychické problémy. Teraz už verím.(11.1.2017)

Ten klasický undergroundový film. Takový zahozený a ztracený v dějinách, natočený hlavně lidmi, kteří netočí nic vysokorozpočtového a také, co mě na tom celém velice baví a zajímá, a to je lehká tématika pohrávající si homosexualitou a podobně. Hodně jiný film, ale o to pro mě i více cenný. Asi silně vybočuji z davu, ale tohle je podle mě film, jehož podobného typu by mělo být víc a nejde o nic špatného. Naopak!(30.3.2017)