Kluci

Chlapci

Girls Lost

Švédsko / Finsko, 2015, 106 min

• Morholt

Tyhle přeměny se většinou objevují v komediálním žánru, tak jsem byl docela zvědav, jak se s tím na Severu v rámci dramatu popasují. A žádná hitparáda. Nápad sice nebyl vůbec špatný a docela mě bavily i herečky, ale postupem času z toho byla čím dál tím víc cítit transgenderová agitka okořeněná pokusy o umělecké zpracování, což mi bylo obojí silně protivné. Svoje momenty to má a celkem se mi líbilo, jak hlavní hrdinky po noci strávené v chlapecké kůži začaly nabírat sebevědomí, ale podobných chvil bylo jako šafránu. Čekal jsem víc. 35%(18.9.2017)

Poměrně zajímavé drama o dospívání z trošku zase jiného úhlu pohledu. Nebál bych se film přirovnat k magickému realismu. Na formu dospívání tří holek se balí dost abstraktní situace, které byste v reálu věřili asi tak maximálně vyhoubičkovanému chudákovi, který žije v dodávce o ulici vedle Vašeho bytu. Nicméně natočeno to bylo poměrně zajímavě a docela se na některé situace nechalo koukat. Jako jednohubka se zamyšlením určitě dobrá.(24.10.2017)

• Rover

Film s tolika nepřesvědčivými momenty, že to nebylo možné nechat bez odezvy. Originální myšlenka, poměrně sypmatické obsazení, výborná kamera a tradičně seversky kvalitní hudba (dočkali jsme se i, poněkud očekávaně, dvou songů od Fever Ray z The Knife) jsou přebity nelogickým chováním postav, do krajnosti dovedených kontextů a emocinální prázdnotou. Snaha udělat všechno co nejlepší byla do očí bijící, autorům k tom však nejspíše chybí dostatek zkušeností.(15.11.2016)

"Jseš si jistej?" Mutující Čestmír - z holky kluk a zpět. Nám přízemním zbývá - jen mu závidět... Nějaké dětičky a kouzelné kytičky tu už sice jednou byly, ale tohle teda opravdu nedělaly. Krásná pohádka s ošklivým koncem, jejíž příběh je jen dalším případem sladkého opojení i hořkého vystřízlivění, v jehož závěru čeká na hlavní postavu jenom obrovská tíha pocitu nesnesitelné beznaděje. Film vznikl podle románu pro mládež, který napsala švédská autorka Jessica Schiefauer již během roku 2010. Knižní předlohu pak o tři roky později zdramatizovala Ninna Tersman za Městské divadlo Uppsala. Ačkoliv nikdy nikomu nevnucuji filmy, které jsem viděl, tento snímek bych si dovolil doporučit všem učitelkám tělocviku.(7.11.2016)

Ten klasický undergroundový film. Takový zahozený a ztracený v dějinách, natočený hlavně lidmi, kteří netočí nic vysokorozpočtového a také, co mě na tom celém velice baví a zajímá, a to je lehká tématika pohrávající si homosexualitou a podobně. Hodně jiný film, ale o to pro mě i více cenný. Asi silně vybočuji z davu, ale tohle je podle mě film, jehož podobného typu by mělo být víc a nejde o nic špatného. Naopak!(30.3.2017)

• - Auto, které se učí Kim (Tuva Jagell) řídit, je česká Škoda Felicia. (vyfuk)