Reklama

Reklama

Paolo Sorrentino

(TV film)
  • Francie Le Monde de Paolo Sorrentino (více)

Obsahy(1)

Slavný italský režisér o filmování, přátelství a neapolské duši... Paolo Sorrentino je asi nejznámějším současným italským filmařem. V jeho tvorbě najdeme jak témata ryze italská, byť s všeobecným přesahem, jako v titulech Božský či Oni a Silvio, tak témata filozofická, třeba ve snímcích Tady to musí být, Mládí či Velká nádhera. Nesmíme zapomenout ani na dnes už světoznámý a do jisté míry kultovní televizní seriál Mladý papež, v němž excelovala britská herecká hvězda Jude Law (první řadu uvedla Česká televize, druhá řada právě vzniká). Dokument samozřejmě všechny Sorrentinovy důležité tituly připomíná, ať už ukázkami či prostřednictvím vzpomínek režisérových stálých spolupracovníků v čele s Toni Servillem, jeho dvorním hercem, krajanem a souputníkem. Právě Servillo vzpomíná na okamžik, kdy spolu se Sorrentinem odcházeli z pódia, když jejich snímek Velká nádhera získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film a Sorrentino na něj promluvil neapolským dialektem. Samotného Sorrentina poznáme v dokumentu jako výborně pointujícího, vtipného a laskavého vypravěče. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

bohemia_regent 

všechny recenze uživatele

Pokaždé mě naplní radostí, když se film o výjimečné osobnosti podaří zrealizovat adekvátně výjimečným způsobem. Paolo Sorrentino prozradí o svém režijním pojetí hodně zajímavého, aniž by slevil z hloubky pohledu; totéž platí i pro jeho nejbližší spolutvůrce. Neznám druhý takový příklad profesní pokory a - v zájmu filmu jako celku - absence sebeprosazování, jaký ve svých názorech prokázal dvorní kameraman Luca Bigazzi; mít za nejbližšího spolupracovníka tak příkladného profesionála musí být snem každého režiséra. Osobně mě navíc potěšila skutečnost, že Sorrentino, kterého mám v top 10, zmiňuje jako svoje vzory hlavně Felliniho (mám ho v top 10), ale i Bergmana (mám ho v top 10). A ještě jedna věc: že nejen on, ale i většina jeho kolegů (opět hlavně kameraman) považují za nejlepší Sorrentinův film Božský (2008), o čemž zatím marně přesvědčuju svoje kamarády z řad filmových fanoušků při hospodských debatách; jasně, je to tím, že se ke své vlastní škodě ještě nerozhoupali k tomu, aby se na ten film podívali... -------- V titulcích filmu uvedeno: režie Sandra Marti, Emmanuel Barnault. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Jsou zde překvapivé postřehy o filmování od tohoto slavného režiséra. Točí rychle, moc nezkouší a snaží se stále vyvíjet, aby se odlišil od "rutinérů". Ke shlédnutí zde:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/12607540090-paolo-sorrentino/ ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Dokument ponúka presne to, čo sa od neho očakáva. Detaily z režisérskej práce, filmárske perličky z natáčania konkrétnych filmov, výpovede spolupracovníkov, hercov a samotného režiséra. Je dobré, že ho televízia zaradila krátko po všetkých kľúčových filmoch tvorcu a tak ich mám ešte v čerstvej pamäti. Nič mimoriadne som sa nedozvedel, ale potešil ma, že bol zakončený scénou s plameniakmi z Veľkej nádhery, ktorú aj ja považujem za vôbec najlepšiu scénu jeho filmov. ()

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

„Jeho postavy jsou vlastně takové symbolické, zhuštěné dějiny Itálie.“ Dokument sa venuje najmä vzťahu Paola k rodnému Neapolu (je zrejmý z  mnohých jeho filmov), rozprávajú herci a ďalší členovia štábu. Paolo je zvláštny človek, ale len takíto ľudia dokážu na svet pozerať inými očami a vtesnať ho do filmov, ktoré stoja za pozretie (viac ako tento dokument). ()

Webb 

všechny recenze uživatele

Chyba u českého titulku názvu filmu: Scéna v kavárně není z filmu Božský ale z Následků lásky. S těmito větami nesouhlasím: „Neustále posunuje laťku výš. Riskuje čím dál víc. Každý další film má vyšší úroveň než ten předchozí. Má před sebou stále těžší úkol, on i diváci.“ ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama