D'Ardennen

(festivalový název)

The Ardennes

Drama / Thriller

Belgie, 2015, 96 min

Zdánlivě jednoduchý příběh dvou bratří, co po jednom ze svých zločinů visí na pokraji společnosti. Filmu se nedá upřít slušné vykreslení jejich charakterů, takže pochopit, který z nich je šílenec, a který se naopak snaží dostat z vlivu toho druhého, není těžké. Těžké je pro ně spíš realizovat svoji představu o nastoupení na správnou cestu. Film je to temný, možná někdy až temně komický, s drsným koncem a soundtrackem, který mi připomínal raveovou scénu před dvaceti lety. Pár procent navíc by si zasloužil.(14.4.2016)

„CO TY VÍŠ O PRAVDĚ? OPRAVDU SI MYSLÍŠ, ŽE JSI LEPŠÍ, BRÁCHO? VÍM JENOM, ŽE NEJSEM JAKO TY…“ /// Kenny, Dave a Sylvie. To je trojúhelník, kterej má vysokej potenciál skončit trágou. Jeden z nich je totiž totální magor. Navíc během 4 let v chládku se jeho role v tomhle útvaru rapidně změnila. Aniž by to tušil… Sociální drama o lidech, toužících po nudným životě, kterej jim kvůli zapletení do pavučiny svých rozhodnutí není dopřán. Určitě doporučuju všem užovkám a kobrám, páč tenhle příběh je stejně dějově nepříjemnej, navíc s drsnější pointou. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potlačuju svý závislosti. 2.) Nevím, kdy je ten správnej čas na slova: „Promiň brácho“. 3.) Thx za titule „audit.cz“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(20.4.2016)

Vlastně je to víceméně jen příběh dvou bráchů a jedné holky, ale to, co se zdá zprvu jako sociálně-rodinně-vztahové drama přechází do do docela drsného thrilleru s překvapivým závěrem. Kromě toho tomu sluší i hluboký syrový nádech a bezútěšnost, kterou je celý film prostoupený a která takřka od začátku vytváří zdání, že tohle prostě nemůže dobře dopadnout. Výhrady nemám ani k hercům a díky rozumné stopáži vyhovuje i solidní tempo. Parádní debut. 80%(16.4.2016)

Film o dvouch bratrech,kdy jeden klátí jeho holku a on o tom neví co vyleze z lapáku.Spíše velmi precizní drama,které moc nepospíchá a servíruje nám až severskou show, se svojí kamerou a zajímavou hudbou.Ke konci se všechno začíná hrotit a film nabírá na tempu,který mě mile potěšil závěrečným rozuzlením.(20.4.2016)

Kobry a užovky na belgický způsob, s tím lze zcela jistě souhlasit. Příběh o dvou bratrech je tak trošku podobný. Ale hlavně je to přesně to, co jsem dnes hledal. Nějaké, ne moc známe kriminální drama, které moc lidí nevidělo a taky, abych s ním mohl dělat machra na své nejskvělejší diskuzí. Což je přesně tenhle ten případ. Autentické a napínavé, s celkem povedeným zvratem a koncem. Takže můžu říct, že je to všechno cajk. Tady sice až osmatřicátý, ale mezi mými oblíbenými první. Třikrát hurá.(11.4.2016)