Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

nanamarak1

Naprosto průměrná podívaná, která je na konci značně natahovaná. Děj je triviální a sledovat, co všechno přežijí naši hrdinové, po chvilce omrzí. Hlavně táty naší hrdinky je asi nesmrtelný, protože normální člověk by umřel po polovině jeho zranění. Třetí hvězdičku dávám za See you later, alligator v titulcích. 50% ()

Dombzila

Konečně obstojný horor s plazem. Určitě mohlo být líp, ale i tak se jedná o dost fajnovou záležitost. Nejvíce by filmu prospělo, kdyby to byl víc horor. To by přidalo na už tak solidním napětí a film by automaticky mohl být o třídu výš. Protagonisté jsou občas chytří, občas hloupí, ale chytřejší rozhodnutí převažují. Samotní aligátoři vypadají po většinu času pěkně a smrti, ačkoliv by mohly být o něco bohatější na gore, se mi taky vcelku líbily. Tempo je úderné a film nenudí, takže Kořist je fajn jednohubka a já jsem spokojen. 65% ()

Camel91

Na film jsem šel celkem náhodou a po shlédnutí traileru jsem šel s tím že se jdu koukat na film s Aligatorem vs lidi, musím říct že pokud se budete řídit tím stejným, film vás nemůže zklamat, já tím pádem jsem dostal pěknou podívanou a film mě nezklamal, dokonce vizuálně se mi velice líbil, několikrát jsem se i lekl, vizuelně to bylo velmi povedené a naštěstí to nespadá do kategorie Asylum což mě nutí tomu dát víc hvězd. Jednu ztrhávám dolů za občasné blbé chování a nesmrtelnost hlavních postav, i když dlouho jsem neviděl že by to hlavní postavy schytaly tolikrát a tak efektivně. Film asi nebude filmem roku ale rozhodně jsem z kina neodcházel zklamaný, za mě nejlepší Natural Horror za x-dlouhou dobu....nechápu nízké hodnocení..... A když si tady čtu ty komentáře.... lidi nechoďte na takovýhle filmy když od toho máte vyšší očekávání logiky či přirozenosti to totiž tento film nikdy nenabízí, povzneste se nad tím nebo si raději pusťte National Geographic Channel ()

Machaut

Kdyby tam nebylo tolik nelogických nesmyslů, dal bych víc. Ale od poloviny už jsem si přál, ať je ten aligátor sežere... ()

Pokri

Pár ľakačiek a celkom príjemne odsýpajúci dej so stupňujúcim sa napätím. Na druhej strane, už samotný námet je vyslovene béčkový, čomu zodpovedá aj logika a príliš ma nevzala ani vzťahová rovina otec-dcéra, hoci hrajú obaja dobre a pôsobia sympaticky. Čo ma však u Aju najväčšmi prekvapuje je pomerne diétne gore. ()

Accuphose

Postavit si barák vedle aligátoří farmy a nedat si tam do sklepa velkýho jak kanály pod katedrálou Sv. Víta, mříže do zdi (tedy odvodňovacích kanálů), to není moc chytrý. Jezdit tam během hurikánu a snažit se tam ve sračkách utáhnout šroubky od nefunkční klimatizace zřejmě, to už je na Nobelovku. Zbytek je už jen nuda. Kousne tě aligátor do nohy a ruky, nevadí, s tou rukou si pak už ani nebudeme lámat hlavu, hrdinka má augmentace z Deus Ex. Vlastně jediný, co tam funguje, jsou herecký výkony obou postav a jen díky tomu to není odpad, protože jinak se tam není na co koukat. Pes teda netušil celej film, co se děje, ale nevadí. 1* (škoda, že jim nezbyly prachy na natočení Happy Endu). ()

kyblik2

Výborná jednohubka, ktorá využíva tak malý priestor naplno. Trošku mi vadili dve veci, kôli ktorým dávam 3*. Prvá - aligátori všetkých zlikvidovali za pár sekúnd avšak hlavných hrdinov !!!SPOILER!!! kusali len do končatín, čo je docela šťastie. !!!KONIEC SPOILERU!!! A druvý problém bol, že sa dalo podľa mňa z tej pivnice dostať aj jednoduchšie, neverím, že by tie malé tehličky nerozbili tým rýľom čo mali k dispozícii a nevyliezli. To by bol však koniec filmu. Každopádne solídne natočené s perfektnými CGI a vynikajúcim prostredím okolo domu. Vierohodné a napínavé. Vo filme nebolo ani jedno hluché miesto. Odporúčam :) ()

Mark1983

Zvířecí horory již od školních let mám v oblibě, takže dávám 4 hvězdičky. Za mě je to napínavý horor od začátku do konce. ()

w.w.

keď si predstavím náš sprchový kút a tie 4 malé skrutky ktoré ho držia na stene tak sa mi chcelo v závere filmu veľmi smiať..." aligátor má raz chuť odhryznúť kufor auta aby následne neprehrýzol ani plastovú stoličku" smiešny film.... ()

Andy.222

Já nevím, ale přišlo mi to opravdu blbé. A nejhorší že ani tím způsobem, aby to bylo k smíchu. Tedy ne námět, ani prostředí, ale prostě to chování aligátorů. Pravda, aligátoři nejsou žraloci, aby cítili krev na půl kiláku, ale prostě si nemyslím, že by jim krvácející hrdinka stojící půl metru od nich tak nějak "nezavoněla". Stejně tak si nemyslím, že by chlap s otevřenou zlomeninou nohy byl schopný ujít víc než dva metry, natož bez zašplouchání. Nesjíždím National geografik po hodinách, abych o aligátorech věděl první poslední, ale vím že kdyby jeden ulovil člověka, tak ostatní se přidají k němu a po ostatních prchajících lidech by se ani neohlédli. A takhle by se dalo pokračovat dál. Vím, že horory si s tímhle často hlavu nelámou, ale tady to přímo vybízelo námětem k tomu, aby to budilo strach svou syrovou realističností, místo průměrných obludek. ()

TommmyT

Jelikož jsem čekal horší, tak to docela šlo. Místama by to chtělo nápaditější scénář a tak pouze průměr. ()

uprchlice

Zajímavý thriller s povedenými triky a napínavým příběhem. Režie se ujal Alexander Aja (Hory mají oči, Noc s nabroušenou břitvou). Namísto přimočaré brutality se Aja rozhodl nabušit film superefekty a natočit tak něco zábavného. Ze začátku to divák příliš nehltá, ale pak se to rozjede. Útoky krokodýlů byly rychlé, ale dost nechutné. Hektolitry krve zde nehledejte, ale napětí a boj se super aligátory rozhodně ano! ()

fabregas1

Je horší nechat se sežrat, nebo se utopit? Dva hrdinové, jeden sklep a zubaté potvory okolo. To je všechno co nám Kořist nabízí a přesto je to uvěřitelný, funkční a napínavý malý horor. Po řemeslné stránce je film ucházející a jak hurikán se zatopenými cestami, tak aligátoři vypadají uvěřitelně a realisticky. Chyb je tu jak máků ( dalo se to i čekat ), proto očekávat od Kořisti něco víc by bylo naivní. ()

finkie

Filmu nelze upřít spád a solidní míru napětí, ale ruku na srdce, z kombinace zuřící hurikán + lidé uvěznění ve sklepě + sklep je plný aligátorů by nějakou tu dávku zimomriavkov nedokázal vykouzlit jen naprostý režijní packal. Což Aja jistě není, tím spíš jsem se při skončení projekce jen sotva mohl ubránit posmutnělému povzdechu, že ten člověk má přece na víc. Celé je to především naprosto nevěrohodné: vztah otce a dcery snad scénárista bezostyšně opsal z učebnice největších filmových klišé (konkrétně z kompletní kapitoly věnované hollywoodským katastrofickým filmům druhé poloviny 90. let); autoři mají též velmi zvláštní představu o meteorologickém jevu zvaném hurikán (ženská se dozví o příchodu hurikánu teprve od své sestry a snad deset minut předem... a co měly proboha znamenat ty mraky v úvodu?); podobně zvláštní představu mají také o samotných aligátorech, kteří se nechovali jako aligátoři, ale spíše jako smečka hladových lvů a vydávali i podobné zvuky. O svérázném výkladu jejich schopnosti či neschopnosti vnímat okolní pohyb ani nemluvě. Neuvěřitelná odolnost hlavních hrdinů už jen podtrhovala celkovou přemrštěnost. Ještě jsem čekal, že do nich v závěru udeří blesk nebo je napadne pterodaktyl. ()

Bravewolf

Spoiler: Šugr největší borec celého filmu, takové nebezpečí všude kolem a on bez škrábnutí až do konce filmu. Všichni fandíme Šugrovi. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019