Kořist

Alan Gilmore

Kostýmy:

Momirka Bailovic
  • Stoka

Už od prvního útoku aligátora jsem věděl, že mě film nebude moc bavit a taky se tak i stalo. Strašně nereálné a nelogické, to je největší problém filmu. Řekl bych, že herci to nemohli zahrát o nic lépe a vyčítat jim pořádně není co. Byli nesmrtelní a po tolika útocích a kousnutí, by vykrváceli. Konec to pohřbil úplně, ten byl přehnaný úplně nejvíc. Režisér teda velice uhnul skutečnosti a reálnosti a nějaké zákony EARTH a fyziky totálně ignoroval. Hodně slabé 2 hvězdy. 30 - 35 %.(13.7.2019)

Šikovný scenár, ktorý dbá na detaily (prítomnosť aligátorov a ich správanie je vysvetlené, že to už lepšie nešlo, pritom akoby mimochodom). Sympatické ústredné duo, s ktorými tú necelú hodinku a pol trávite vcelku radi, rozumiete ich rozhodnutiam a úprimne im držíte palce. K tomu pár napínavých, iba pár prepálených a asi len zo dva-tri očakávané scény... ktoré ale vyváži záver. Ten by si síce na naplnenie symbolickej roviny žiadal o čosi výživnejšiu prácu s charaktermi, ale tak v rámci zábavného béčka... hej, môže byť.(13.11.2019)

• SeBig

A to jsem na to chtěl jít do kina! Děkuju osude, že si tomu utnul tipec! Na to kolik tam je krokodýlu, sem se stihl docela dost často tak 90% filmu nudit, přišlo mi to táhlý a to to má 87 minut? Tady je vidět, že se asi někde stala chyba. Buď to je tenhle styl filmu pasé, nebo Aja je píčus, co to prostě neumí a vozí se na Raimiho jméně, stejně jako 80% dnešních tvůrců že? Jé my ho do tý produkce překecali, tak jeho jméno hoďte kapslokem do traileru a na všechny plakáty! Honem! Jedna za tu bouřlivou atmosféru a za to, že na Kayu se ješte dalo koukat vcelku bez problému. Stupidita.(5.1.2020)

Dost "placatá" honička s krokodýlem, která zejména ve sklepních scénách docela nudí. Nápady přichází až ve chvíli, kdy se dostaneme na povrch, kde prostředí skýtá více možností pro vydovádění. Celkově tak potěší alespoň celkem pravidelné vraždění postav a skvěle vypadající vizuální stránka bouře. Jednou stačilo.(15.1.2020)

Na americký film natočený v Srbsku a odehrávající se ze dvou třetin ve sklepě jednoho starého baráku, jde o nadstandardně uspokojivou žánrovku. Přes béčkový námět film nadto nevypadá lacině a nabízí velmi solidní CGI se zvířátky, která nepůsobí digitálně. Aja počínaje úvodními titulky nepromarní jedinou minutu a neustále dávkuje informace o postavách a vztazích mezi nimi, které později přijdou vhod (stejně ekonomicky jsou zužitkovány skoro všechny postavy a objekty, na něž protagonistka během svižné expozice narazí). Hrdinové tak nepředstavují jen chodící fláky masa pro aligátory. Rozumíme jejich motivacím, fandíme jim a chápeme, kde v sobě berou sílu vzdor všem šrámům zatnout zuby a postavit se nebezpečí. Překonávání rodinného traumatu je s eko-hororovou zápletkou umně provázané i díky skutečnosti, že dům, kde se většina děje odehrává, zpřítomňuje hrdinčino dětství, potažmo otcovo selhání. Jeho zaplavování vodou (díky které Halley může předvést, co jí jde nejlíp) a postupná likvidace tak představuje nevyhnutelnou součást „rodinné terapie“. Pravda, během delších dialogů vyprávění padá řetěz, postavy jsou až příliš šablonovité a vzhledem k R-kovému ratingu bych čekal víc scén, v nichž aligátoři trhají lidi na kusy, ale když už zábavnou a nenáročnou formou připomínat, že pokud chceme přežít, měli bychom respektovat hlavně přírodu, pak klidně takhle. 65%(10.7.2019)

• - Suterény sú na Floride veľmi, veľmi zriedkavé, pretože väčšina štátu je na hladine mora alebo pod hladinou mora a pôda je prevažne piesková. (mivr)

• - Priezvisko hlavnej protagonistky Keller znamená v nemčine "pivnica", čo je aj miesto, kde sa odohráva väčšina deju. (Astonko)

• - Film se měl původně natáčet v Česku a měl na něm pracovat z části i český štáb. Z plánů ale sešlo a natáčení se přesunulo do levnějšího Srbska. (KlárkaS)