Kořist

Scénografie:

Alan Gilmore

Kostýmy:

Momirka Bailovic

Očekávání jsem měl téměř nijaké a přesto jsem byl mnohem více spokojen než například po šílené Annabelle 3. Vztah otce a dcerou zajímavě znázorněn (znám podobné z reálného života). Děj, logiku a reálnost hodnotit nebudu, protože to v tomto filmu nemá moc cenu. Za mě silnější 3*. SPOILER: Velké plus za podlouhé době přeživšího psa :)(18.7.2019)

Krvavé 4* za fakt vostré gore scény a sympaťačku Kayu Scodelario. Kořist je celkově hodně slušně natočený survival thriller, ve kterém není nouze o velké množství krve a vody. Scénář je samozřejmě čistě průměrný, ale opravdu by někdo chtěl sledovat v takovéto situaci hluboce filosofující a sebereflektující chování některé z postav? Vždyť by je tam ti neohrabaní ještěři rozšmelcovali ještě dřív, než by si stihli říct opravdové sorry. Jedinou větší výtku mám snad jen ke zdravotnímu stavu obou hlavních postav, které zůstaly i po opakovaných aligátořích nájezdech v obdivuhodné kondici. See you later, alligator.(12.8.2019)

Trvalo mu to síce takmer 10 rokov, ale konečne Aja natočil zase dobrý film. Pre mňa dokonca natoľko dobrý, až sa „obávam“, že tento rok lepší horor neuvidím... Nevadí, ja v hororoch nepotrebujem monumentálne myšlienkové presahy, sociálno-politické podtexty či meditáciu nad záhrobným životom. Pokojne mi stačí aj priamočiary, minimalistický survival horror / animal attack, pokiaľ mi sadne. A tento mi kurva že sadol, už sa teším na repete.(11.7.2019)

Obvykle nějaké ty přešlapy ve scénáři nebo hloupé chování postav přecházím. Ovšem tady to bylo do očí i mne. Hurikán pátého stupně a hrdinka Haley (Kaya Scodelario) si prohlíží fotky na posteli. Začít telefonovat v momentě, kdy je za rohem aligátor namísto se v klidu odplazit do bezpečí. A mohl bych pokračovat dál. Film zbytečně srážet nechci, protože má příjemnou délku a jako takový mě bavil. Hrdinka s tátou uprostřed sklepa s vodou a aligátory. Ty mají dva solidní přístupy na scénu a nějaké to gore se taky najde. Pro mně plus, že to není zbytečně moc. Příběh docela očekávaný a finále trošku natahované. Rodinné vztahy se filmy taky nevyhnuly. Nakonec zbydou solidní cgi plazi, kteří koušou, ale neukusují. Jednou hrdinka krvácí, podruhé zase ne. Odpustil bych ledasco, ale těch děr tam bylo zbytečně moc. Kořist je příjemná, vizuální akční podívaná, kterou nic nezkazíte. Ovšem atmosféru, survival, boj o přežití a nebo horor, byste tady těžko pohledali. [Csfd projekce42] (50 %)(15.7.2019)

Jsem docela v šoku, jak mě ten film bavil. Tvůrci hlavním hrdinům pořád vymýšlely nové překážky a když už Haley s taťkou najdou ucházející řešení ( v rámci žánru filmu ) , hoděj do placu ještě větší překážku. Já si vždycky v těhle situacích představuji jak by se zachoval Chuck Norris nebo Vinnetou. Určitě tenhle biják na letní pobyt v kině stojí za hřích.(10.7.2019)

• - Tento film byl inspirován skutečným aligátorem z Hurricane Florence. (Stoka)

• - Po posledním záběru začínají titulky za doprovodu písně „See You Later Alligator“, což docela vtipně navazuje na samotný děj filmu. Píseň složil a nahrál v listopadu roku 1955 Bobby Charles (vlastním jménem Robert Charles Guidry. Nicméně mnohem větší slávy s touto písní dosáhli Bill Haley & His Comets. Jejich cover verze této písně přitom byla vydána o pouhý necelý měsíc později. Našincům je jistě známá i česká verze písně „Nashledanou krokodýle“, přičemž existuje více verzí textu této písně. (Posheidon)

• - Suterény sú na Floride veľmi, veľmi zriedkavé, pretože väčšina štátu je na hladine mora alebo pod hladinou mora a pôda je prevažne piesková. (mivr)