Kořist

Alan Gilmore

Kostýmy:

Momirka Bailovic
  • DaViD´82

Nikdo po Ajovi nechtěl hnedka Čelisti krokodýlích filmů, ale... Tenhle kočkopes, který není ani dostatečně vážný a napínavý, aby mohl fungovat, ehm ehm, "seriózně", ovšem zároveň není ani dostatečně nablblý a přepálený, aby fungoval alespoň v guilty pleasure rovině (takových momentů je, bohužel, naprosté minimum), není ničím jiným než stokrát viděnou žánrovou tuctovkou bez náboje, nápadu a adrenalinu.(10.7.2019)

• Vančura

Nic moc obsazení, otravné dialogy o rodinných vztazích a nudný příběh, který navíc sráží značná předvídatelnost a nevěrohodnost. Ten aligátor by se podle mě zakous do tý holky jen jednou a bylo by - ve filmu se ale do ní ty potvory zakusují opakovaně a ona z toho vždy vyvázne, jako by se nechumelilo. Fotřík - s otevřenou zlomeninou nohy - pro změnu v pohodě chodí po pás ve vodě a v náruči ještě nese psa. Vadilo mi taky, že se to skoro celé odehrává v hnusném sklepě. Podobně laděný film Mělčiny mě svého času bavil výrazně víc.(11.7.2019)

Solidní kombinace survivalu, ekohororu a fantastického filmu. Hned na úvod je třeba zdůraznit, že se jedná o FANTASTICKÝ film, tudíž příběh nemusí odpovídat skutečnosti. Ano, aligátoří stisk je drtivý, i když nemusí nutně hned ukousnout ruku nebo nohu (z logiky věci, jelikož by se tak připravil o celou kořist, ale to ví i průměrný znalec zoologie), a hlavní postavy skutečně neutrpěly povrchová zranění, nýbrž hluboká a devastující. Nereálná byla spíše možnost uplavat aligátorovi, jelikož o tom fakt pochybuji. Jenže já tentokrát nešel hledat chyby, nýbrž napětí, kterého se mi dostalo přehršel. Neustálé překvapování zubatými ještěry bylo tak intenzivní, že jako poslední záběr jsem očekával hlavu aligátora....ale nevadilo, že nebyl. Nostalgicky jsem zavzpomínal na Čelisti, jelikož útoky byly drsné a nekompromisní. Samozřejmě mohl být film krvavější, jenže zde se stavělo na atmosféře a překvapení, nikoliv na hektolitrech krve. Přesto došlo i na čtvrcení. Objektivně tak 3*, ale za příjemné a napínavé chvilky v kině dám jednu navíc už proto, že odpadový film vypadá úplně jinak.(17.7.2019)

• Psychor

Aja(jaj). Pan režisér promrhal další šanci na restart své po hříchu uvadající kariéry, k čemuž velkou měrou přispěla i tragikomická kvalita scénáře bratrů Rasmussenů. Crawl obsahuje natolik zásadní díry v logice, že místy vůbec netušíme, zda-li je snímek míněn vážně. Během prvotního setkání s aligátorem domácím jsem byl konsternován absurditou okamžiku, při scéně následující již pouze obracel oči v sloup. Aligátoři mají nejsilnější stisk ze všech žijících živočichů, takže obyčejné povrchové škrábance na končetinách hlavní hrdinky zkrátka nelze přejít mávnutím ruky. Jakožto zdejší žánrový expert tak musím tomuto po všech směrech bezzubému hororu udělit odpad.(12.7.2019)

Očekávání jsem měl téměř nijaké a přesto jsem byl mnohem více spokojen než například po šílené Annabelle 3. Vztah otce a dcerou zajímavě znázorněn (znám podobné z reálného života). Děj, logiku a reálnost hodnotit nebudu, protože to v tomto filmu nemá moc cenu. Za mě silnější 3*. SPOILER: Velké plus za podlouhé době přeživšího psa :)(18.7.2019)

• - Po posledním záběru začínají titulky za doprovodu písně „See You Later Alligator“, což docela vtipně navazuje na samotný děj filmu. Píseň složil a nahrál v listopadu roku 1955 Bobby Charles (vlastním jménem Robert Charles Guidry. Nicméně mnohem větší slávy s touto písní dosáhli Bill Haley & His Comets. Jejich cover verze této písně přitom byla vydána o pouhý necelý měsíc později. Našincům je jistě známá i česká verze písně „Nashledanou krokodýle“, přičemž existuje více verzí textu této písně. (Posheidon)

• - Tento film byl inspirován skutečným aligátorem z Hurricane Florence. (Stoka)

• - Film se měl původně natáčet v Česku a měl na něm pracovat z části i český štáb. Z plánů ale sešlo a natáčení se přesunulo do levnějšího Srbska. (KlárkaS)