Reklama

Reklama

Kořist

  • USA Crawl (více)
Trailer 1

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (400)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jsem docela v šoku, jak mě ten film bavil. Tvůrci hlavním hrdinům pořád vymýšlely nové překážky a když už Haley s taťkou najdou ucházející řešení ( v rámci žánru filmu ) , hoděj do placu ještě větší překážku. Já si vždycky v těhle situacích představuji jak by se zachoval Chuck Norris nebo Vinnetou. Určitě tenhle biják na letní pobyt v kině stojí za hřích. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Ve vyprávění jisté... či spíše zahrané na jistotu. Na Aju zase relativně krotké (což neznamená, že tu nejsou brutální scény). Míra blbostí v béčkové normě, neboli haha - hlavně nezničitelnost obou hlavních hrdinů, kteří skončí několikrát v čelistech aligátorů, je dost přepal. Atmoška se nicméně povedla, film je poctivě kompaktní a dynamickej, symbolika v posledním záběru je jedním z těch lepších útoků na emoce a duo Pepper, Scodelario ukopalo s vyrenderovaným aligátorstvem plichtu. Což je pochvala ještěrek, nikoliv hanění humanoidů. V celkovém součtu šmakózní jednohubka a patrně nejlepší film na téma "člověk versus krokodýl" - což už bohužel není pochvala ještěrek, nýbrž hanění filmů s ještěrkama. 5/10 ()

Reklama

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Naprostý nářez. Děkuji Ajovi, že v dnešní době ještě umí někdo natočit takový film. Mám rád animal horory pokud mají jen trochu dobré produkční zázemí a povede se jim uvrtat do obsazení nějakou lepší béčkovou hvězdu. Crawl je napínavý od začátku do konce, efekty jsou perfektní, aligátoři nevypadají uměle a brutální porcí krve a napětí se nešetří. Manželka mě v kině málem zlomila ruku a bála se víc než u třetí Annabelle a to že moje žena není na horory žádný máslo. Aja servíruje napětí ve smrtelných dávkách a některý lekačky jsou doslova infarktový. Tak dobrý animal horor tu nebyl roky a svoje žraločí bratrance jako Mělčiny nebo 47 metrů strčí do kapsy. Jeden z nejlepších letošních kino zážitků. Navíc se mi i perfektně do nálady trefil konec. Mám rád u takových filmů Happyendy. Samozřejmě že se ve filmu objeví pár přetažených scén, ale to je u tohohle druhu filmů naprostý standart. Nejvíc zamrzí návštěvnost kina. Bylo nás v sále 7, hold vedle běžel Teplomen daleko od domečku tak měla dnešní zdegenerovaná mládež radost z kreténa v kamaších a vynikající béčkový krvák nechali pro nás starší, aspoň bylo v sále ticho a nerušil nás žádný čurácký buzerant křoupáním nachos. Díky Alexi. Boží zážitek.100%. ()

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Aja mě zatím ještě nezklamal a když vyplulo na povrch, že bude točit Horor zrovna o aligátorech, smutně jsem si povzdechl. Nemusím, nebo spíš jsem zatím ještě nenarazil na parádní Horor s krokodýlem, se žralokem, hadem a já nevím co ještě, ale Aja to zvládl s aligátorem !! Rychlí rozjezd, výborná, temná atmosféra, kdy jsem chvílemi skoro nedýchal, párkrát jsem dostal šok, nechybí utrhané končetiny, vynikající hudba a role, jak vyšitá pro Kayu. V rámci žánru Animal / Horor, je tohle topka a já si troufám říci, že líp už to prostě natočit nejde. Konečně !! Ajo, za Sugar, to máš za pět. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

"Crawl" v podstate asi spĺňa všetko, čo som od neho čakal. Jednoduchý thriller s dobrou atmosférou oklieštený na malé miesto a dve postavy jedného psa. V podstate. Je tu pár ďalších, ktoré ale dokopy toho moc nenarobia. Keď som pozeral trailer, celkom ma to navnadilo a chcel som vedieť ako to celé dopadne. Máme tu podľa mňa dobrú a chytrú hlavnú hrdinku, ktorá sa dokáže brániť proti nebezpečenstvu aligátorov. Občas film dokáže zakopnúť a ako divák som mu niektoré jeho pokusy úplne neuznal, ale väčšinou to funguje celkom dobre. Plus musím povedať, že Sugar (pes) je tu vynikajúcou postavou. Je lojálna, vie miestami aj trošku pomôcť a hlavne poslúcha príkazy a nikdy neopustí našich hrdinov. A som rád, že vyviazla bez zranenia. Niektoré scénky sú trošku gýčovité a staré. Napríklad oživovanie otca. Alebo fakt, že keď sa dostaneme konečne z domu von a vezmeme si loď, tak nás ohromná vlna strhne do domu naspäť. Neviem. Ale dialógy sú tu dobré, je fajn, že naša hlavná hrdinka vie celkom slušne bojovať o svoj život. Takže jej musím udeliť za to nejaké body. Vieme ale určiť ako to dopadne, vieme kto prežije, vieme kto umrie. Ak ste chceli vidieť príbeh počas hurikánu s útokom aligátorov, myslím si, že budete spokojní. Ja rozhodne som a za svoje peniaze som dostal presne tú muziku, ktorú som chcel. Takže si myslím, že film stojí za to. Nie je stupídny, nie je patetický. Občas staré a občas klišé, ale fungujúce. Hodnotenie: B ()

Galerie (31)

Zajímavosti (12)

  • Tento film byl inspirován skutečným aligátorem z Hurricane Florence. (ČSFD)
  • Film se měl původně natáčet v Česku a měl na něm pracovat z části i český štáb. Z plánů ale sešlo a natáčení se přesunulo do levnějšího Srbska. (KlárkaS)

Související novinky

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Když zhruba před půl rokem připlaval do kin aligátoří horor Kořist, naznačoval jeho producent kultovní režisér Sam Raimi (Armáda temnot, Spider-Man), že se od něj fanoušci možná brzy dočkají i… (více)

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Zatímco kultovní režisér Quentin Tarantino letos v létě skládal poctu zlaté éře Hollywoodu, hororový režisér Alexandre Aja na to šel o něco přímočařeji a radši poslal diváky na zápas mezi Kayou… (více)

Reklama

Reklama