Feedback

Horor / Thriller

Španělsko / USA, 2019, 97 min

• Vančura

Skutečně extrémně nesympatické obsazení (u Eddieho Marsana jsem trpěl už před lety, když jsem na něj musel koukat ve filmu Zátiší), děj mi navíc přišel hodně nevěrohodný (nechápu, proč by se Claire rozhodla mstít až po dlouhých 8 letech od těch událostí; nevěřím, že by se ta její partička jen tak dostala do studia do živého vysílání rádia - to tam jako nemají žádnou ochranku, nezabrala je žádná kamera, nikdo si toho nevšiml? podobně jako nechápu, že by žádný posluchač nezavolal policii, apod.), a celý ten nápad s ústředním hrdinou, kterého někdo násilím drží na jednom místě a nutí ho oprášit nějakého kostlivce ze skříně pod hrozbou násilí, osobně považuji za vykradený z Telefonní budky či jejích pozdějších více či méně odvozených variací. Navíc mám osobně dost averzi k prostředí rádia jako takového, podobně jako mi přijde směšná představa, že by někdo riskoval dlouhé roky v kriminále za to, aby někoho donutil přiznat se k 8 let starému zločinu v rádiovém vysílání v jednu hodinu v noci, tedy v čase, kdy je více než dobrý důvod se domnívat, že počet posluchačů bude jen zanedbatelný. Kdyby ta holka byla vykreslená jako někdo, kdo nemá co ztratit (třeba vinou smrtelné nemoci) a děj byl přenesený z rádia do televize, dávalo by mi to asi větší smysl, ale pořád bych nemohl zkousnout už ten základní předpoklad, že si někdo jen tak svévolně nakráčí do studia a dlouhé hodiny mu to prochází bez povšimnutí. Nesednul mi ani závěr filmu a celkově mě to prostě dost minulo, až otrávilo (dílem i proto, že je to v angličtině, nikoli španělštině).(7.4.2020)

Jednohubka na téma "Přiznej se k zločinu v přímém přenosu.". Ze začátku mě trošku štval protivný vizuál a neseděla mi ani dvojice zloduchů, kteří se chovali jako naprostí idioti. Ale to si i přes některé další díry v logice nakonec tak nějak sedlo resp. díky výkonu Eddieho Marsana se to dalo přehlédnout. Ten vystřídal několik poloh, díky kterým se mu celkem daří diváka mást, takže až téměř do konce není úplně jasné, jakou roli v tom všem hraje, což byla nejspíš věc, na kterou chtěl režisér sázet především. Škoda, že nezabodoval i v dalších aspektech, ale jako debut je to ucházející. 60%(15.2.2020)

No ale to byla ale divočina,že?! ...Thriller/Drama spíš bych řekl v jednom studiu jednoho rádia o pár postavách. Brutální, násilný, nátlakový. Akorát jsem vlastně neměl komu fandit, protože všechny postavy jsou vlastně zmrdi, jeden bez dvou za dvacet. A i když mě furt zajímalo, jak to "tenkrát bylo", co se vlastně řeší a jak to dopadne ... Nakonec jsem z velké nafouklé bubliny nedostal skoro nic. Prostě jsem nějak nepobral konec. Buď jsem to nepochopil, nebo ... Nevím no. Konec mi to zabil z 4 na 3. Jinak docela slušná řezničina a napínárna...(22.2.2020)

• dubinak

Jsem fakt zklamaná, protože jsem doufala, že tohle by mohlo být něco společensky kritického a něco, co nastíní problémy dnešního světa, politiky a globalizace, ale k mé smůle má Feedback mnohem kratší výhledy. Ve skutečnosti je to spíš prvoplánová rape revenge tak trochu v jiných prostorách. Největší achillovou patou jsou tu ale postavy. Celou dobu mi bylo naprosto u zadku na čí straně je ta vina a obětí mi nebylo líto snad ani na minutu. Herecky je to sice kvalitní, ale charaktery tu jsou fakt na facku. To se na ten film pak těžko kouká, když ve vás chce vyvolat lítost nebo hněv. Závěr pak taky stojí za zlámanou grešli a vlastně nastolí ještě víc otázek než odpovědí. Tohle fakt nebyl můj cup of tea.(3.4.2020)

Španělský debutant Pedro C. Alonso servíruje napínavý thriller z prostředí rádiového studia, kde hlavní hrdina ( Eddie Marsan) je přepaden dvěma maskovanými útočníky, kteří si přišli pro doznání, ohledně jedné noci v minulosti. Je to sice v Angličtině, což možná zamrzí, protože Španělština dodává filmu vždy větší šmrnc, ale i tak se jedná o slušnou zábavu plnou překvapení a dojde i na rozmašírovanou hlavu kladivem či nůžky v krku a to neomrzí nikdy. Za zhlédnutí rozhodně stojí. 65%(7.7.2019)