Reklama

Reklama

Feedback

Trailer 3

Obsahy(1)

Měl to být večer jako každý jiný. Místní rádiová hvězda se chystala začít svojí show jako obvykle. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo dnes stát něco neobvyklého. Jenže do studia vtrhala násilnická, maskovaná dvojice, která si začala klást požadavky. (topr harley)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (33)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Ale áno, Španieli vedia, a tento Feedback patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo tento rok ponúkol. A aj keď to nie je horor, na ktorý sa bude dlho spomínať, ako jednohubka sa odporúčať bez problémov dá. Aj keď už neprináša nič nové - neznámi psychopati v maskách, ktorí chcú iba jedno priznanie, hlavný hrdina zatvorený vo svojom štúdiu, ktorý možno nie je až taký nevinný, nutná konverzačka, ešte nutnejší teror a mučenie, samozrejme vyhrotenie a akcia nesmú chýbať. Že sa všetky postavy (ako to už býva zvykom) chovajú ako idioti je už druhá vec, a nejaké veľké sympatie som si nezískal ku žiadnej z nich, čo je asi najväčší problém. K pritvrdeniu a gore však dôjde, a to je hlavné. Námetom trochu podobný "Bajo la Rosa" ma zaujal o niečo viac. Ale bolo to fajn, trojka veľmi silná. ()

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Ríšu Brzdu mám ráda, role padouchů mu sedí a Ivanku žeru už od Faunova labyrintu, takže to musí být super, ne? Ani ne. V první řadě mě neskutečně sral ten lilipután, co byl obrovskej frajer s demoliční palicí, ale v reálu to byl neschopnej kokot, co neochránil svou holku tehdy (a nechal si nakopat prdel od generaci staršího kostitřase) a úplný hovno umí i v době, kdy se děj filmu odehrává. Je pecka mít vytetovaný tři šestky a další píčoviny, hustou masku a tak dále, ale pokud měříte metr pade, vážíte 50 kg, chyběj vám přední zuby a jste absolutně neschopnej čurák, tak Vás nikdo brát vážně nebude ani když rozkřápnete nějakou tu palici (hrdinsky zezadu, páč jinak na to nemáte). Prostě menšímu z dua chvilku maskovanejch sem tu smrt přála jako nikomu jinýmu. Ríša byl fajn, jenže hrál idiota, takže mu člověk taky moc fandit nemohl. Ivana dostala ke konci z těch dvou vocasů krámy a Marsan sice hrál svou postavu nejlíp, ale jelikož taky hrál pěknýho zmrda, tak tam nebyl sympatickej vlastně vůbec nikdo. Každopádně "ti zlí" sice byli v právu, ale fanděte jim, když se chovaj jak idiot (Ríša) a ultratrapnej čurák (liliput). Gore nějaký bylo, ale většinu času chodilo spíš okolo a dialogy to byly občas takový perly, že bych je radši rozházela sviním. Finální, šukující vyvrcholení a brutální odhulení pravdy mě překvapilo asi tak, jako že češi pijou pivo nebo, že v Africe žijou černoši. Pokud máte ale IQ zdrclýho tvarohu a nedošlo Vám to po cca 20ti minutách, tak možná budete fakt nadšeně čekat, jak to dopadne. Pak je mi Vás líto asi jako dcery Marsana. Ta sice ječela jak když má kukuřici v prdeli, ale byla jediná, kdo mě sral až na konci. ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Skutečně extrémně nesympatické obsazení (u Eddieho Marsana jsem trpěl už před lety, když jsem na něj musel koukat ve filmu Zátiší), děj mi navíc přišel hodně nevěrohodný (nechápu, proč by se Claire rozhodla mstít až po dlouhých 8 letech od těch událostí; nevěřím, že by se ta její partička jen tak dostala do studia do živého vysílání rádia - to tam jako nemají žádnou ochranku, nezabrala je žádná kamera, nikdo si toho nevšiml? podobně jako nechápu, že by žádný posluchač nezavolal policii, apod.), a celý ten nápad s ústředním hrdinou, kterého někdo násilím drží na jednom místě a nutí ho oprášit nějakého kostlivce ze skříně pod hrozbou násilí, osobně považuji za vykradený z Telefonní budky či jejích pozdějších více či méně odvozených variací. Navíc mám osobně dost averzi k prostředí rádia jako takového, podobně jako mi přijde směšná představa, že by někdo riskoval dlouhé roky v kriminále za to, aby někoho donutil přiznat se k 8 let starému zločinu v rádiovém vysílání v jednu hodinu v noci, tedy v čase, kdy je více než dobrý důvod se domnívat, že počet posluchačů bude jen zanedbatelný. Kdyby ta holka byla vykreslená jako někdo, kdo nemá co ztratit (třeba vinou smrtelné nemoci) a děj byl přenesený z rádia do televize, dávalo by mi to asi větší smysl, ale pořád bych nemohl zkousnout už ten základní předpoklad, že si někdo jen tak svévolně nakráčí do studia a dlouhé hodiny mu to prochází bez povšimnutí. Nesednul mi ani závěr filmu a celkově mě to prostě dost minulo, až otrávilo (dílem i proto, že je to v angličtině, nikoli španělštině). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Španělský debutant Pedro C. Alonso servíruje napínavý thriller z prostředí rádiového studia, kde hlavní hrdina ( Eddie Marsan) je přepaden dvěma maskovanými útočníky, kteří si přišli pro doznání, ohledně jedné noci v minulosti. Je to sice v Angličtině, což možná zamrzí, protože Španělština dodává filmu vždy větší šmrnc, ale i tak se jedná o slušnou zábavu plnou překvapení a dojde i na rozmašírovanou hlavu kladivem či nůžky v krku a to neomrzí nikdy. Za zhlédnutí rozhodně stojí. 65% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Filmy odohrávajúce sa v malých priestoroch (napr. Telefónna búdka alebo Pochovaný zaživa s Ryanom Reynoldsom) nie sú moja srdcovka, ale chápem, prečo ich niektorí ľudia natáčajú a prečo ich ďalší majú radi. V prípade Feedbacku sa síce môžem baviť predsa len o značne väčšom mieste (okrem rozhlasového štúdia vystriedame viaceré chodby a kancelárie), ale i tak ide o ukážkového predstaviteľa „obmedzených“ napínavých komorných trilerov. Rieši sa tu mrazivá téma a minimálne Eddie Marsan bol výbornou voľbou, nakoľko ide o dobrého a sympatického herca (a zároveň nesympatického, čo je vzhľadom k finálnym rozuzleniam dôležité, uvidíte). Oceňujem tiež výkony Richarda Brakea a Paula Andersona (naopak Ofélia z Faunovho labyrintu nudí). Problém je v tom, že je to o štvrť hodinu dlhšie, než malo byť (scenár je jednoduchý, takže vinou nezvládnutej stopáže ku koncu už nenudí, ale vyložene otravuje), záporné postavy (aj keď je otázne, kto je tu vlastne záporák...) sú krajne odporné a stále som rozmýšľal nad logikou. Niečo také by sa v normálnom meste v normálnej budove tak dlho diať nemohlo (navyše logika často chýba aj v správaní postáv). Napriek tomu zaujímavé, vyskúšajte. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama