Feedback

Pedro C. Alonso

Ángel Iguácel

Sergio Moure

Emma Lustres, Borja Pena

Španělský debutant Pedro C. Alonso servíruje napínavý thriller z prostředí rádiového studia, kde hlavní hrdina ( Eddie Marsan) je přepaden dvěma maskovanými útočníky, kteří si přišli pro doznání, ohledně jedné noci v minulosti. Je to sice v Angličtině, což možná zamrzí, protože Španělština dodává filmu vždy větší šmrnc, ale i tak se jedná o slušnou zábavu plnou překvapení a dojde i na rozmašírovanou hlavu kladivem či nůžky v krku a to neomrzí nikdy. Za zhlédnutí rozhodně stojí. 65%(7.7.2019)

• JASON_X

Docela velké očekávání, ale tím pádem o to větší zklamání. Nezáživný příběh s absurdní zápletkou a k tomu silně nesympatické herecké obsazení v čele s odpudivým skřetem Marsanem. Dlouho jsem naivně očekával nějaký zlom, nějakou rafinovanou scénáristickou blamáž, která si s divákem pohraje a přichystá mu nějaké nečekané překvapení, ale žádné se nekonalo, pointa je nepřekvapivá, snadno předvídatelná. Banální, až na pár okamžiků vcelku nudná konverzačka oživená jen občasnými křupavými údery demoliční palicí. Končím, nemám čas, mám lepší věci na práci než komentovat filmy, které mě zrovna moc nebavily.(24.1.2020)

Ale jo, na debut dobrá práce. Hlavně oceňuju, že se i přes hodně komorní pojetí (hodně nízkej počet herců nebo jediná lokace v podobě studia) člověk moc nenudil a občas se dostavilo i napětí. Na druhou stranu jsem měl trochu problém s absencí aspoň jedný fakt sympatický postavy. V tomhle ohledu jsem teda závěrečnej twist uplně neuvítal, ačkoliv bych ho za jiný situace naopak ocenil. Pak bych taky nebyl proti přehlednějšímu stylu vyprávění resp. bych zapracoval na dialozích, protože takhle v tom byl i přes počet aktérů spočítatelnejch na jedný ruce občas trochu guláš. Třetí slabší hvězda za námět, solidní gore a několik napínavějších momentů.(27.1.2020)

Jednohubka na téma "Přiznej se k zločinu v přímém přenosu.". Ze začátku mě trošku štval protivný vizuál a neseděla mi ani dvojice zloduchů, kteří se chovali jako naprostí idioti. Ale to si i přes některé další díry v logice nakonec tak nějak sedlo resp. díky výkonu Eddieho Marsana se to dalo přehlédnout. Ten vystřídal několik poloh, díky kterým se mu celkem daří diváka mást, takže až téměř do konce není úplně jasné, jakou roli v tom všem hraje, což byla nejspíš věc, na kterou chtěl režisér sázet především. Škoda, že nezabodoval i v dalších aspektech, ale jako debut je to ucházející. 60%(15.2.2020)

Ale áno, Španieli vedia, a tento Feedback patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo tento rok ponúkol. A aj keď to nie je horor, na ktorý sa bude dlho spomínať, ako jednohubka sa odporúčať bez problémov dá. Aj keď už neprináša nič nové - neznámi psychopati v maskách, ktorí chcú iba jedno priznanie, hlavný hrdina zatvorený vo svojom štúdiu, ktorý možno nie je až taký nevinný, nutná konverzačka, ešte nutnejší teror a mučenie, samozrejme vyhrotenie a akcia nesmú chýbať. Že sa všetky postavy (ako to už býva zvykom) chovajú ako idioti je už druhá vec, a nejaké veľké sympatie som si nezískal ku žiadnej z nich, čo je asi najväčší problém. K pritvrdeniu a gore však dôjde, a to je hlavné. Námetom trochu podobný "Bajo la Rosa" ma zaujal o niečo viac. Ale bolo to fajn, trojka veľmi silná.(27.6.2019)