Láska na druhý pohled

Love at Second Sight

Láska na druhý pohľad

Komedie

Francie, 2019, 117 min

Dojali (sic) jste mě, kurvy! Opravdu pěkné scény, které budete chtít vidět ještě několikrát. Parádně vystřižená postava kamaráda (Benjamin Lavernhe) mě uhranula svojí komedialitou a strhujícím herectvím. Nakonec si to beru jako silně poučný závěr z filmu: neblbni, nebo příjdeš i o tenhle život, co máš. Zase jsem se zamiloval. Kino Kotva 10.5.2019(10.5.2019)

Hezká tříhvězdičková podívaná, zajímavá, uhlazená, ale zbytečně dlouhá. Rozesmíval mě pouze "Ping pong" kámoš, ale za to v každém výstupu a nakonec mě i dojal, jinak se jedná o film, který dobře padne zejména v období dešťů, hezky doma na gauči, s šálkem dobrého čaje a ovládačem, kterým disponuje tlačítkem "pause".. Já ho viděla v kině.(23.5.2019)

Spoilery. ... Čekal jsem, že se Raphaël vrátí do původního světa, kde se změní, umožní se prosadit i Olivii a oba budou šťastní a slavní ve svém oboru. To samozřejmě až na konci - předtím se bude neúspěšně snažit ji získat zpět. Co popis obsahu zvládne v několika větách, trvá rozvleklému úvodu filmu dost dlouho... Několikrát se zasmějete, ale na komedii je to zoufale málo vtipné. Funguje to spíše po stránce romantické/psychologické. Nejsilnější okamžik nicméně představuje scéna, kdy Raphaëlův kamarád vyndá dopisy... Škoda nevyužité návštěvy na gymnáziu, kde odešli otevřenými vraty. Naprosto nereálná je pak scéna, kdy se Raphaëlovi za den podaří napsat celou knihu (nebo jen poslední svazek?), to tam vůbec nesedí. Nakonec se Raphaëlovi podaří si Olivii získat a zjistí, jak se vrátit do původního světa, ale ten názorový obrat není uvěřitelný. Celou dobu se snaží stát se zase úspěšným spisovatelem, ale místo toho se smíří s místem učitele na ZŠ?! Snad kdyby ho Olivia odmítla, jak se zdálo ve scéně s prstýnkem, stále by to byl lepší konec. Celkově to není špatný film, ale scénář místy kulhá, určitě z toho šlo vytěžit víc, hlavně z hlavní linie (film drží především scény s Raphaëlovým kamarádem...). Olivia je zahraná skvěle, na Raphaëla by se nicméně hodil herec s lepším vzezřením - tento v celém filmu působí poněkud zmateně puberťácky.(5.5.2019)

Byla to láska na první pohled - On a Ona se potkali, randili spolu, vzali se a zažívali společně úspěchy i porážky. Avšak nic netrvá věčně. Po deseti letech je jejich vztah na bodu mrazu a spěje pomalu, ale jistě k nevyhnutelnému konci. Nebo ne?! On dostává druhou šanci, aby získal lásku svého života zpět - i když k tomu nemá zrovna nejlepší počáteční podmínky. Na filmu mě zaujal námět i samotné zpracování, které se vesměs drželo od klišé. Oba hlavní hrdinové v podání Civila a Japy mi byli sympatičtí a kamarád s tváří Benjamina Lavernhe se postaral o řádnou dávku zábavy. Ve spojení s líbivou hudební stránkou, pěknými scenériemi od pobřeží a několika podmanivými momenty jde ve výsledku o solidně natočený snímek, který účelně mísí romantiku, humor i drama.(11.5.2019)

Slabota, ktorej hodnotenie zlepšuje len skvelá hudba Sagea. Hugo Gélin nie je zručný režisér a ani scenárista a výsledkom je táto bezpohlavná komédia, pri ktorej sa nezasmejete ani raz. Francois Civil nie je Omar Sy, film nezachraňuje jeho osobnosť ako pri Gélinovom staršom filme I dvaja sú rodina. Nápad s prechodom do paralelného sveta poskytoval určite väčšie možnosti realizácie, než to, čo ponúkol výsledok. Veľa motívov zostalo rozpracovaných a neuzavretých, napríklad tá s Oliviinou babičkou. Vo výsledku preto len slabé 3*.(2.5.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2019 na filmovém festivalu L'Alpe d'Huez ve Francii. (Varan)