Když se Raphael a Olivia ve svých osmnácti setkali, byla to láska na první pohled. A začátek velkého milostného příběhu. Neoddělitelně se vzájemně podporují při naplňování svých vášní: on je spisovatel a ona klavíristka. A jak to vypadá o deset let později? Již jsou manželi, ale vášně a vzájemné podpory je mezi nimi již méně. Zatímco Raphael píše úspěšné bestsellery, Olivia oželela vlastní sólovou hudební kariéru, v které ji její manžel ohromený vlastním spisovatelským úspěchem podporoval stále méně a méně. Jednoho večera to si Olivia přestane být jistá, zda ji Raphael ještě vlastně vůbec miluje. Následujícího rána se Raphael probouzí sám a čeká jej pořádný šok. Propadne se totiž do paralelního světa, ve kterém žije úplně jiný život. Olivii v něm nikdy nepotkal, ta je nyní slavnou klavíristkou a on určitě není slavným a všemi uznávaným spisovatelem. Je jen neznámým učitelem literatury, má navíc na hrudi záhadné tetování s nápisem „ping“ a především si uvědomí, že bez Olivie nedokáže žít. Musí udělat vše pro to, aby si její lásku znovu získal a především si ji zasloužil. Jeho jedinou výhodou je, že ji z dřívějšího života dokonalé zná, ví, co má ráda, co jí vadí a co miluje. Navíc mu v jeho snaze získat Oliviino srdce podruhé pomáhá nejlepší kamarád, který má na prsou pro změnu vytetované slovo „pong“. (CinemArt)

dopitak

Trošku překombinované, dlouhé, sladkobolné, málo vtipné. Ale na druhou stranu, legrační, nápadité, Civil i Japy jsou fajn a dobře se na ně dívá, krásná lekce francouzštiny, interiéry i exteriéry (natáčelo se někde u moře, ta cesta co po ní jeli na kole mi hodně připomněla film S Molièrem na kole a legrační kamarád Benjamin Lavernhe. ()

marhoul

Hezká tříhvězdičková podívaná, zajímavá, uhlazená, ale zbytečně dlouhá. Rozesmíval mě pouze "Ping pong" kámoš, ale za to v každém výstupu a nakonec mě i dojal, jinak se jedná o film, který dobře padne zejména v období dešťů, hezky doma na gauči, s šálkem dobrého čaje a ovládačem, kterým disponuje tlačítkem "pause".. Já ho viděla v kině. ()

rikitiki

Nudné, se spoustou výplňkové vaty. Fakt jsem se snažila. Ale co z toho, když ústřední pár modelů hraje jak náměsíčný ponocný a rošťácký kamarád to nezachrání? Jako bych žvýkala nudu a bezobsažnost. Plytké, hloupé, otravné. -----Šmarjá, a ten překlad titulků? Najali snad na něj dysgrafického Tatara? "Nejsem opilkyně" No, díkybohu, že jsi jenom alkoholička, protože kdybys byla opilkyně, tak nevím, jestli tě poslat do ústavu nebo do úlu. SHRNUTÍ: V tv fajn oddychovka. Na kino zbytečně vyhazovat prachy. ()

Stanislaus

Byla to láska na první pohled - On a Ona se potkali, randili spolu, vzali se a zažívali společně úspěchy i porážky. Avšak nic netrvá věčně. Po deseti letech je jejich vztah na bodu mrazu a spěje pomalu, ale jistě k nevyhnutelnému konci. Nebo ne?! On dostává druhou šanci, aby získal lásku svého života zpět - i když k tomu nemá zrovna nejlepší počáteční podmínky. Na filmu mě zaujal námět i samotné zpracování, které se vesměs drželo od klišé. Oba hlavní hrdinové v podání Civila a Japy mi byli sympatičtí a kamarád s tváří Benjamina Lavernhe se postaral o řádnou dávku zábavy. Ve spojení s líbivou hudební stránkou, pěknými scenériemi od pobřeží a několika podmanivými momenty jde ve výsledku o solidně natočený snímek, který účelně mísí romantiku, humor i drama. ()

Marze

Je to takové sladkobolné s melancholickým steskem, ale s příjemně konzumovatelnu náldou. Pobavilo mě velké množství gagů a hlášek. Příběh je založený na paralelních životech, ale skoro všechno už jsem někde viděl. Desetileté manželství proběhne v úvodu zkratkou během pár vteřin. Ona se pak začne cítit osamělá a musela se svých sn§ zvdát ve prospěch partnera. Nechybí tradiční fráze romcomů „Miluješ mě ještě? – Nevím.“. Lavernhe Civila evidentně herecky přehrává a příběh osvěžuje zábavnými kousky. Civilvi chybí osobní šarm i když pohledný je. Mrzí ho, že končí jeho sladký život a začne vztah. Námluvné tokání je ve styl romcom pomůcek jako morský příboj, cyklovýlet. Z hrdiny pomalu přestává být po sestřihu jeho vzpomínek sobec. Hudba je působivá. Přeji jim pronajmout si dům u moře a být šťastní , koukat do západu slunce. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 18. ledna 2019 na filmovém festivalu L'Alpe d'Huez ve Francii. (Varan)