Démanty noci

• Československo Diamanty noci (více)

Fender

Na tento film a obecně filmy jemu podobné nemůžeme nahlížet, jako na klasické filmy, které s sebou nesou propracované příběhy a divácky to nemusí být úplně koukatelné. Tyto filmy s sebou naopak nesou jistou naléhavost a obrazotvornost, která má na diváka hlavně zapůsobit emočně a psychologickými postupy ho nechat se plně vcítit do nitra postav. To se zde opravdu podařilo a i přes svou jednoduchost neztrácí na důležitosti a kvalitě, jelikož i na svoji dobu musím říci, že to je i docela nadčasový film. Rozmýšlel jsem se i nad nižším hodnocením, převážně kvůli jednoduchosti filmu, ale jelikož jsem se nad celým konceptem filmu hodně zamyslel a na základě toho, co jsem napsal výše, dávám filmu nakonec 4*. Díky těmto filmům jsem pochopil, o čem vlastně ta kinematografie je - film nemusí být nutně propracovaný (ať už příběhově, či jakkoliv jinak), musí hlavně umět na diváka nějak zapůsobit a to jakýmkoliv postupem, který autor použije. ()

DVCAM

Ne nadarmo se kniha o české nové vlně jmenuje Démanty všednosti... Velmi syrový snímek. Srovnejte s tvorbou 50. let. Jednoznačně 5*! ()

robbez

Opravdu mě nebaví se dívat dvacet minut, jak dva židovští kluci prchají lesem nebo přibližně stejnou dobu sledovat německé senilní a zpívající myslivce. Hlavně pak už nemám chuť sledovat další ze stovek filmových ztvárnění utrpení židů během 2. světové války. ()

evangelik

Obtížná podívaná z dob "Nové vlny". Česká kinematografie jistě přišla znemožněním filmařské práce v době normalizace Janu Němcovi o možné další skvosty.  Bohužel, stalo se a nelze odestát... ()

M1ckey

Film na motivy knih Arnošta Lustiga zabývající se židovskou tématikou. K projekci tohoto filmu jsem se dostal čirou náhodou, a abych byl upřímný, tyto filmy nepatří k mým oblíbeným. Černobílý snímek, kde se moc nemluví, a řekl bych, že je také těžký na pochopení. Film skrývá mnoho významů a jinotajů. Alegorie není jediná věc význačná pro tento film, nýbrž pokus o reálnost, hlavně ze strany kamery. Roztřesené záběry snažící se zachytit autentičnost (např. běh, udýchanost apod..) Film bych doporučil spíše jako studijní materiál, protože v dnešní době není šance, že by zaujal novodobou mládež, navíc je dost zmatený. ()