Lovná zvěř (festivalový název)

• Austrálie

Andrew Lesnie

Ashley Irwin

Kostýmy:

Dianne Kennedy

Dle mého jednoznačně nejlepší hororový kousek z neméně dobrého a krásného roku 1986 a to nejen proto že jsem se v tomto roce narodila :-) Výborný film kdy jsem se ani na chvilku nenudila, moc se mi líbila hlavní hrdinka a záporáci taky správně "slizcí". Horká a divoká Austrálie taky super ! Bylo to akční, syrové, napínavé a drsné....A poslední půlhodinka pro mě jakožto milovnici tohoto typu hororů a thrillerů byla naprostou pastvou pro oči, co pro oči - pro všechny smysly :-)(5.5.2012)

Odľahlá farma uprostred nehostinnej, zemitým prachom posiatej časti Austrálie, je domovom a takým malým prírodným kráľovstvom nádhernej ochrankyne zvierat a silnej ľudskej osobnosti – Jessicy. Nad jej doposiaľ pokojným životom sa ale začínajú sťahovať tmavé mračná, vyvolané nečakaným príchodom trojice ozbrojených pytliakov divokej zvery. Ich záujem sa čoskoro preorientuje z kengurieho mäsa na mäso ženské. Vzájomné, spočiatku nevinné, ale obťažujúce podpichovanie, vyvrcholí po nevyberavom “exploitation” besnení až ku tvrdej, vždy akčnej odplate. Parádna, ale bohužiaľ pravdepodobne zásluhou podcenenej propagácie a distribúcie, málo známa exploit perla svojho žánru. Akcia strieda akciu, krásna hlavná hrdinka, hnusácki pytliaci s plným vybavením, kaskadérske kúsky, množstvo vypätých situácii, nádherná príroda, kamerová štylizácia, hudba, silný príbeh ...a mnoho ďalšieho, to všetko pozdvihuje Fair Game na kvalitu prvej triedy. Objektívne ale musím povedať, že jednanie ústredných postáv nebolo vždy najšťastnejšie čo sa uvažovania týka. Ale zas slabšie chvíľky má azda každý :) Navyše Mario Andreacchio sa do tvorby Fair Game pustil s celým srdcom a vášňou, preto to minimum akýchkoľvek malicherných nepresností sa razom stráca nenávratne do stratena. Fair Game nepochybne reaguje vlastným invenčným spôsobom na radu predchádzajúcich exploitation filmov, ja som si ale spomenul na o dva roky staršieho TERMINATORa - Jessica, srdnato bojujúca ako Sarah Connor proti neporaziteľnému stroju na zabíjanie. BTW je možné, že aj samotný Quentin Tarantino obľubujúci staré grindhouse klasiky, sa nechal pri tvorbe svojho DEATH PROOF z časti inšpirovať práve Fair Game.(18.9.2009)

Fair Game je "seriózní" exploitation a třeba nevraživost mezi postavami je skvěle vybudovaná, tj. pomaličku a polehoučku. Ale má to i své vtipné momenty, např. když hrdinka chlapům svaří zbraně (!)(a žádnou si nevezme) a oni pak vytáhnou ze skrytých kompartmentů další, nebo když chlapi svorně nakráčí do jeskyňky, kde se přece nikdo nemůže skrývat, a pak tam uvíznou, nebo když musí uhýbat rozjetému traktoru s cirkulárkou... Bohužel, Peckinpahovi Strašáci jsou mnohem drsnější, Sám doma mnohem zábavnější a cokoli jiného 80s' mnohem vděčnější. Nakonec to nejlíp pořešil ten pes, co se na půl filmu ztratil v buši a přišel do baráku až když bylo po všem.(22.5.2016)

Čekal jsem béčkový rape and revenge a tudíž mě to hodně překvapilo řemeslnou profesionalitou. Skvělá režie, skvělá kamera plus úžasné exteriéry z toho dělají nadstandardní podívanou. Scéna, kdy zoufalou hrdinku honí v káře, která by se neztratila ani v Šílenym Maxovi, a křovím vždy nenápadně probleskne prasátko z optiky na sniperce je toho důkazem. Na nic moc se nečeká a záporáci začnou obtěžovat hned. Půvab je v tom, že si to s hlavní hrdinkou rozdávají v podstatě na kola, přičemž každé další střetnutí je o stupeň drsnější, než předchozí. Hrdinka je krásná a velice schopná žena a není jim v míře destrukce nic moc dlužna. Hodně mě pobavilo, jak na ně poslala traktor s cirkulárkama. Co mě ale dostalo byly ty kaskadérský kousky. Týpek tam běhá po bortící se střeše, jak ježek Soník, nebo skáče na motorce přes gigapříkop přičemž pod ním rajtuje hrdinka na koni. Fakt to má nápady, dobře to vypadá a hraje k tomu super hudba.(13.2.2016)

Australská exploitační pecka.Pro milovníky exploitationu povinnost.Příběh ošetřovatelky a milovnice zvířat Jess,která od začátku až dokonce musí čelit nájezdům pytláků.Totální psychonátlak a neustupující teror,kterému musí čelit jak hlavní hrdinka tak i její zvířata se v zápětí změní v krvavou pomstu.Kde se zavedená hra kočky s myší obrací proti bandě lovců.Prostě nářez.Hlavně se mi líbilo,že Jess je normální obyčejná(sympatická) žena,která neovládá žádný bojový umění či něco jinýho čím by se mohla ubránit,ale i tak má dostatečný "koule" na to aby si to rozdala z přesilou ozbrojených lovců.Nevím co bych tomuto filmu vytkl.Vše bylo excelentní-od výběru herečky,přes kameru,střih,hudbu,efekty a zajímavou(od civilizace)odlehlou přírodu.Prostě překvapení jako kráva.DOPORUČUJU!!!!!!(12.7.2015)