poster

Lovná zvěř (festivalový název)

 • Austrálie

  Fair Game

 • Austrálie

  She Was Fair Game

  (pracovní název)

Thriller / Akční / Horor

Austrálie, 1986, 90 min

Scénář:

Rob George

Kamera:

Andrew Lesnie

Hudba:

Ashley Irwin

Kostýmy:

Dianne Kennedy
(další profese)
 • pornogrind
  *****

  Australská exploitační pecka.Pro milovníky exploitationu povinnost.Příběh ošetřovatelky a milovnice zvířat Jess,která od začátku až dokonce musí čelit nájezdům pytláků.Totální psychonátlak a neustupující teror,kterému musí čelit jak hlavní hrdinka tak i její zvířata se v zápětí změní v krvavou pomstu.Kde se zavedená hra kočky s myší obrací proti bandě lovců.Prostě nářez.Hlavně se mi líbilo,že Jess je normální obyčejná(sympatická) žena,která neovládá žádný bojový umění či něco jinýho čím by se mohla ubránit,ale i tak má dostatečný "koule" na to aby si to rozdala z přesilou ozbrojených lovců.Nevím co bych tomuto filmu vytkl.Vše bylo excelentní-od výběru herečky,přes kameru,střih,hudbu,efekty a zajímavou(od civilizace)odlehlou přírodu.Prostě překvapení jako kráva.DOPORUČUJU!!!!!!(12.7.2015)

 • Kusko.t2
  *****

  Odľahlá farma uprostred nehostinnej, zemitým prachom posiatej časti Austrálie, je domovom a takým malým prírodným kráľovstvom nádhernej ochrankyne zvierat a silnej ľudskej osobnosti – Jessicy. Nad jej doposiaľ pokojným životom sa ale začínajú sťahovať tmavé mračná, vyvolané nečakaným príchodom trojice ozbrojených pytliakov divokej zvery. Ich záujem sa čoskoro preorientuje z kengurieho mäsa na mäso ženské. Vzájomné, spočiatku nevinné, ale obťažujúce podpichovanie, vyvrcholí po nevyberavom “exploitation” besnení až ku tvrdej, vždy akčnej odplate. Parádna, ale bohužiaľ pravdepodobne zásluhou podcenenej propagácie a distribúcie, málo známa exploit perla svojho žánru. Akcia strieda akciu, krásna hlavná hrdinka, hnusácki pytliaci s plným vybavením, kaskadérske kúsky, množstvo vypätých situácii, nádherná príroda, kamerová štylizácia, hudba, silný príbeh ...a mnoho ďalšieho, to všetko pozdvihuje Fair Game na kvalitu prvej triedy. Objektívne ale musím povedať, že jednanie ústredných postáv nebolo vždy najšťastnejšie čo sa uvažovania týka. Ale zas slabšie chvíľky má azda každý :) Navyše Mario Andreacchio sa do tvorby Fair Game pustil s celým srdcom a vášňou, preto to minimum akýchkoľvek malicherných nepresností sa razom stráca nenávratne do stratena. Fair Game nepochybne reaguje vlastným invenčným spôsobom na radu predchádzajúcich exploitation filmov, ja som si ale spomenul na o dva roky staršieho TERMINATORa - Jessica, srdnato bojujúca ako Sarah Connor proti neporaziteľnému stroju na zabíjanie. BTW je možné, že aj samotný Quentin Tarantino obľubujúci staré grindhouse klasiky, sa nechal pri tvorbe svojho DEATH PROOF z časti inšpirovať práve Fair Game.(18.9.2009)

 • Flipnic
  *****

  Špičkový akční australský explotaition nášup!!!! Na tenhle film mohu mít prostě jen slova chvály a absolutně žádnou výtku. Už strašně dlouho se mi nestalo, že bych od samého začátku do úplného konce zůstal u obrazovky jak přibitý kladivem. Okamžitě od prvních minut začíná tradiční exploitační mrazení z bezprostředního ohrožení, které tlačí na osamělou překrásnou hrdinku filmu stejně intenzivně a nekompromisně, jako na samotného diváka. Úžasné na filmu prostě je, že absolutně nedává divákovi čas na vydechnutí. Film má neuvěřitelné akční grády od samého začátku do grandiozního konce. Krásná mladá ženská je obtěžována v okolí svého příbytku v Austrálii třemi hovady vybavenými monstrózním autem, řadou palebných zbraní a zejména žádnými zábranami. V podstatě celý film nemá hrdinka proti partě buranů žádnou šanci a zažívá pouze teror, zabíjení zvířat o které se stará a pečuje a ustavičné nahánění a násilí. Ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že film trochu ztratil na tempu, okamžitě nabral dech v podobě opravdu pobuřující scény, a pak už tu byla jen pomsta a tu jsem si vychutnal opravdu do sytosti ... Absolutní špička v oblasti subžánrů jako je "explotation", "rape and revenge" apod. Přitom však neuvěřitelně akční dinamická podívaná, která nepovolí ani na vteřinu. Film jasně reaguje na exploitační brutality let 70. a jen díky zemi, kde byl natočen (Austrálie) mohl vyjít v letech 80., které jak známo v USA tvrdě cenzorsky tyto filmy postihovaly ... S naprostým klidem se pak vyrovná a pro mne i předčí většinu dnešních exploitation horrorů... Jinak musím vyzdvihnout triky, akci, kameru, střih, herečku, která se nebála nahoty, úžasné záběry na neokoukanou přírodu, prostě vše. Tohle je pro mne v oblasti exploitation žánru naprostý TOP, protože je úžasně spojen s akčním žánrem a v podstatě i thrillerem ... Pro příznivce žánru je tato zapomenutá bomba naprostou povinností!!!!(26.2.2009)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Kvalitní matroš v podobě R&Rka, které má ďábelský drive, příjemnou thrillerovou a slušně znepokojující první polovinu, no zakončené je pak celkem akčně, což v mém celkovém hodnocení bere pátou hvězdu, protože já bych volil komornější a více osobnější a surovější provedení. Nic to nemění na tom, že jelikož podobného spektáklu zase tolik není, a tento obstojí úplně s přehledem, dávám velmi slušných 80%. Stejně jako např. francouzskému Traque, které bylo rozvlečenější, ale mnohem lépe zakončené.(3.9.2013)

 • Chrustyn
  **

  Vyjma "Krokodýla Dundee" dostávali se do světa v 80. letech z Austrálie docela drsný kousky s neskutečně syrovou atmosférou rozpálené Austrálie. Ať už to byl "Šílený Max" nebo béčkový "Razorback/Kanec". Neznámý "Fair Game" je přesně ten typ drsného filmu, kde je kladnou postavou jen hlavní hrdina (v tomto případě "ona") a všichni ostatní se jí snaží co možná nejbrutálnějším způsobem sprovodit ze světa, což se samozřejmě obrátí proti nim. Bohužel docela slabota a z "hunterskýho" žánru si raději dám Wooův "Živý terč", který sice není syrově drsný ale určitě o hodně zábavnější.(6.9.2011)