Reklama

Reklama

Lovná zvěř

(festivalový název)
  • Česko Férová hra (neoficiální název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tento film se odehrává v Austrálii. Mladá a krásná dívka, která se na svém osamělém ranči stará o poraněná zvířata, a spoustu z nich chová pro radost, se stává terčem útoků tří buranů s obrovským džípem a střelnými zbraněmi. Ti se vyžívají v divokých jízdách, popíjení a střílení všeho, co se hne. Konfrontace s těmito zloduchy se postupně vyhrocují a dívka se stává terčem nekonečných útoků a teroru. Dokáže sebrat poslední síly a veškeré příkoří jim oplatit? (Flipnic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (42)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Špičkový akční australský explotaition nášup!!!! Na tenhle film mohu mít prostě jen slova chvály a absolutně žádnou výtku. Už strašně dlouho se mi nestalo, že bych od samého začátku do úplného konce zůstal u obrazovky jak přibitý kladivem. Okamžitě od prvních minut začíná tradiční exploitační mrazení z bezprostředního ohrožení, které tlačí na osamělou překrásnou hrdinku filmu stejně intenzivně a nekompromisně, jako na samotného diváka. Úžasné na filmu prostě je, že absolutně nedává divákovi čas na vydechnutí. Film má neuvěřitelné akční grády od samého začátku do grandiozního konce. Krásná mladá ženská je obtěžována v okolí svého příbytku v Austrálii třemi hovady vybavenými monstrózním autem, řadou palebných zbraní a zejména žádnými zábranami. V podstatě celý film nemá hrdinka proti partě buranů žádnou šanci a zažívá pouze teror, zabíjení zvířat o které se stará a pečuje a ustavičné nahánění a násilí. Ve chvíli, kdy jsem měl pocit, že film trochu ztratil na tempu, okamžitě nabral dech v podobě opravdu pobuřující scény, a pak už tu byla jen pomsta a tu jsem si vychutnal opravdu do sytosti ... Absolutní špička v oblasti subžánrů jako je "explotation", "rape and revenge" apod. Přitom však neuvěřitelně akční dinamická podívaná, která nepovolí ani na vteřinu. Film jasně reaguje na exploitační brutality let 70. a jen díky zemi, kde byl natočen (Austrálie) mohl vyjít v letech 80., které jak známo v USA tvrdě cenzorsky tyto filmy postihovaly ... S naprostým klidem se pak vyrovná a pro mne i předčí většinu dnešních exploitation horrorů... Jinak musím vyzdvihnout triky, akci, kameru, střih, herečku, která se nebála nahoty, úžasné záběry na neokoukanou přírodu, prostě vše. Tohle je pro mne v oblasti exploitation žánru naprostý TOP, protože je úžasně spojen s akčním žánrem a v podstatě i thrillerem ... Pro příznivce žánru je tato zapomenutá bomba naprostou povinností!!!! ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem béčkový rape and revenge a tudíž mě to hodně překvapilo řemeslnou profesionalitou. Skvělá režie, skvělá kamera plus úžasné exteriéry z toho dělají nadstandardní podívanou. Scéna, kdy zoufalou hrdinku honí v káře, která by se neztratila ani v Šílenym Maxovi, a křovím vždy nenápadně probleskne prasátko z optiky na sniperce je toho důkazem. Na nic moc se nečeká a záporáci začnou obtěžovat hned. Půvab je v tom, že si to s hlavní hrdinkou rozdávají v podstatě na kola, přičemž každé další střetnutí je o stupeň drsnější, než předchozí. Hrdinka je krásná a velice schopná žena a není jim v míře destrukce nic moc dlužna. Hodně mě pobavilo, jak na ně poslala traktor s cirkulárkama. Co mě ale dostalo byly ty kaskadérský kousky. Týpek tam běhá po bortící se střeše, jak ježek Soník, nebo skáče na motorce přes gigapříkop přičemž pod ním rajtuje hrdinka na koni. Fakt to má nápady, dobře to vypadá a hraje k tomu super hudba. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Hm.., překvapení zcela určitě..Tento film spadá do speciálního subžánru, který se honosí názvem ozploitation. To byly australské žánrové filmy exploitace během plodných zlatých 70. a 80. let, kdy vzniky patrně asi nejznámější australské fláky jako "Stone", "Mad Max", "Wake In Fright/Zapadákov", "Turkey Shoot" nebo "Road Warrior", tedy filmy, pro které byl charakteristický nízký rozpočet, rychlá akce, nějaké ta hrůza a násilí a samozřejmě i nějaké to sexuální dovádění. Byla to vůbec taková pestrá směska různých žánrů (jako sexploitation, bikers movie, postapocalyptic movie, horor-thriller, eventuálně kung fu). Tento film byl zároveň žánrově už jeden z těch pozdních. Australské filmy jsou vůbec zajímavou kapitolou. V šedesátých letech tu bylo natočeno opravdu pár filmů v tomto žánru, které snad ani nestojí za zmínku. V pozdních 80. letech období ozploitation skončilo, v 90. lletech se dá vypozorovat mírná obnova, a dnes se tam točí opět něco jiného. Zpět k filmu: Hlavní roli zde vytvořila docela atraktivní osamělá mladá žena jménem Jessica, která provozuje přírodní rezervaci, kde chová různou zvěř, žije poklidným životem, až jednoho dne se všecko změní. Ona tu je zcela bezdůvodně konfrontována třemi znuděnými lovci s puškami a značným sklonem k násilí nebo spíše k psychologickému teroru. Film není tak násilný a krvavý, jak by možná někdo chtěl chytře podotknout. Je to spíše neuvěřitelná hra nervů, kdo s koho, akce střídá akci, ocenil bych zvláštní dynamickou a velmi pulzující hudbu, která nás celým filmem provází. Zvítězí nakonec bezbranná ženská, avšak s velkou vnitřní silou a značnou inteligencí, která se tak snadno nedá, anebo banda vysmátých trotlů, kteří mají sklony k agresivitě a k ničení všeho, co jim jen přijde do cesty? Bude to ještě tvrdá bitva a až čas a především chytrá hlava spolu s orientací v terénu ukážou, kdo tuto hru podobnou honu kočky na myš zvládne lépe. Ve filmu (přesně někdy už v jeho polovině) byly přinejmenším dva momenty, kdy žena mohla se dvěma chlapy snadno skoncovat, bohužel, režisér to tak nechtěl a vše si nechal až na samotný konec. Finále je opravdu dobře vygradované. Film v sobě, jak už napsal Flipnic, šikovně proplétá všechny tři uvedené žánry a mně nezbývá nic jiného, než si po parádním zážitku otevřít dobře vyhlazenou desítku a trochu se osvěžit...P.S.: Auto a vůbec i ti chlapi vypadali jak z nějakého postapokalyptického filmu:-) Komentář zde jako čtvrtý v pořadí... ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

V tomhle případě mě zřejmě postihnul totální error, protože míjet jednu z nejvýraznějších australských exploatací by bylo skoro pro ostudu. Ok, za chybu se obdaruju nějakou tou fackou (plesk, plesk) a teď k filmu. Fair Game šlape jak dokonale promazaný stroj. Akce od začátku do konce, neutuchající napětí, nádherné scenérie rozpálené Austrálie a trio agresivních zmrdů, co udělají lovenou kořist z hlavní hrdinky. Ta je nejenom krásná a nesmírně sympatická, ale i - bohužel pro záporáky - poměrně schopná v jízdě na koni, střelbě, svařování a kladení různých pastí. Jejich hra na kočku s myší se během filmu několikrát přehodí, než dojde k velkému akčnímu finále. Do toho si připočtěte rockovou muziku, plus minimum dialogů, plus bradavky hlavní hrdinky, plus chytrej pes, plus neodolatelný klokani... ale co, mrkněte se sami! :) ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Spoře oděná ochránkyně australské fauny vs. trio buranských nimrodů ve složení mechanik, kaskadér a šéf (šéf asi proto, že jeho IQ, byť dvojciferné, stačí k překonání součtu hodnot obou kolegů). Všichni tři smrdí potem a mazivy a jejich speciálně upravený pick-up Ford F-series by mohl v registrovaném partnerství spokojeně vrnět vedle černého Lincolna ze Silversteinova The Car.. Trochu mě zklamalo, že kromě škod na majetku a důstojnosti se poměrně dlouho nic neděje. Hudba je stejně extravagantní jako příšerná (především při zapojení bicích), herecky to odpovídá žánrové škatulce a přesuny postav v čase a prostoru moc nedávají smysl. Andreacchio tvrdil, že chtěl natočit něco ve stylu komiksového násilí a podivoval se, že někdo bere jeho film vážně. Tak toho dotyčného bych chtěl vidět.. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama