Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Skutočný príbeh z roku 1901, kedy si Elisa Sanchez Loriga (Natalia de Molina) prevzala identitu Maria Sáncheza, aby sa vydala za svoju pätnásťročnú milenku Marcelu Graciu Ibeasovú (Greta Fernández). (Arsenal83)

Recenze (16)

katakomb 

všechny recenze uživatele

Přečetl jsem si na wikipedii, jak to bylo ve skutečnosti. A film zůstal až překvapivě věrný původnímu příběhu. Poslední písnička u závěrečných titulků je doják, tím, že je film černobílý, tak působí jednotně, má to klidný, uzemněný rámec. Herecky přesvědčivé, nijak tklivé nebo sentimentální, naopak místy velmi intenzivní. Jako fanoušek lgbtq kinematografie tohle řadím mezi dost dobré snímky - protože se nejedná o nic, co se veze na vlnách dnešních kulturních stereotypů, který nás ujišťuje o tom, že naše škatulky mají tu správnou etiketu a svět se točí stále stejným směrem.. je to zkrátka film o životě dvou žen, co se milovaly a musely se s tím nějak popasovat v době, kdy lesbický sex nebyl nijak starou sociálně zkonstruovanou kategorií. Na dnešní poměry asi obyčejný příběh v obyčejném filmu, na rozdíl třeba od filmu Nachové moře s podobným příběhem, ale v italském pojetí s poněkud živější kamerou a vším kolem.. ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Krásný, působivě černobíle natočený snímek o lásce dvou žen, odehrávající se ve Španělsku na přelomu devatenáctého a dvacátého století - v době, kdy vztah osob stejného pohlaví byl zcela nepřijatelný. Láska Elisy a Marcely byla neskutečně silná, čistá a upřímná a obě ženy za to, aby mohly žít společně, velmi srdnatě bojovaly a mnohé obětovaly. Isabel Coixet má jako režisérka i scénáristka můj velký obdiv a tento její počin ho jen upevnil. Nádherné představení opravdové, čisté lásky a vášně prostřednictvím pohledů očí, gest, výrazů tváří a krásně navozené atmosféry. Obě herečky jsou vynikající a maximálně přirozené a to vše ještě působivě doplňuje hezká hudba. Pro mne nebývalý zážitek. 90 %. ()

Reklama

peproch 

všechny recenze uživatele

Jsem ráda, že jsem film viděla. A co hodnotit? Nechi, aby když povím, co je špatně, aby to vyznělo jako odsudek. Spíš se ukazuje potíž s anglicky mluveným filmem neaglickymluvících tvůrců. Dialogy jsou výborné pro mírně pokročilé studenty angličtiny. A dlouhé pauzy v replikách umožňují učit se euroangličtinu spotřebitelského charakteru. Na drama je to ale málo a špatně. Zní to hloupě, možná by stačilo, aby byl film i němý, když už je čb, jen občas by jak němých filmech byl vložen vysvětlující text nebo výrok. Bylo by to působivější. Prostě nevěřím těm promluvám, jsou bez vášně, života, ochotnické. Agitační smysl filmu je zřejmý a není důvod, aby někomu vadil. Historická dokumentační výpověď je spíše nízká. Vzbudit solidaritu se slabými, s utiskovanými, s nešťastnými, to některé scény zvládly dokonale. ()

Wysch 

všechny recenze uživatele

Roztahaně poetická freska, která by si zasloužila větší rozpočet a jinou dobu, která by ocenila, že film nemá v základu LGBT politickej podtext. Protože je to řemeslně krásně udělanej romantickej film. A absolutně by se mělo ignorovat, že je to o dvou lesbičkách, kterým se na přelomu století, kdy ženy neměly ani volební právo, podařilo se sezdat. Protože je to prostě jen černobílej film o lásce (jůůů), kterou snad v 21. století už nemusíme řešit, že... ()

Arsenal83 odpad!

všechny recenze uživatele

Skutočný príbeh Elisy Sanchez Loriga, ktorá si v roku 1901 zmenila identitu na mužskú, aby sa pokúsila "oženiť" so svojou lesbickou priateľkou. Áno, týmto sa preslávila. Sú homosexuálne orientovaní ľudia, ktorí sa preslávili niečím iným ako svojou orientáciou a je ich naozaj veľmi veľa. Táto sa preslávila týmto. No to je fakt úspech. Ale filmová propagácia naďalej tlačí spoločnosť k rozkladu, za to im gratulujem. Ak by bol film ponechaný v artovom režime a zdôrazňoval lásku medzi dvomi ženami len v tej citlivej oblasti, tak to by ešte šlo, ale on to zase musí ťahať do explicitnosti, aby sa ukojila aj hnusne škuľavá režisérka. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama