Making of 'The Lord of the Rings', The

Dokumentární

Nový Zéland, 2002

Během celého dokumentu si nelze nevšimnout neskutečného zápalu nejen režiséra Petera Jacksona pro celou věc. Nádherně je zde vidět, jak si plno hercl splnilo svůj sen, a jak nefalšovaně si natáčení užívali. Skvělé.(11.8.2009)

Pokud jste fanoušci filmového Pána prstenů a chcete se dozvědět detaily o natáčení, doporučuji především detailní bonusové filmy z rozšířené edice, které se podorbně zabývají snad všemi složkami filmové produkce. Tyto bonusy patří k těm nejlepším, co vůbec na trhu Blu-ray existují. No a tento snímek, je k tomu spíše takový dodatek. Koncepčně je takový nesourodý. Skáče od jednoho k druhému a právě tím je zajímavý, protože vynikne monstrózní rozsah prací na takovém filmu. Obzvlášť vidí-li člověk ženu, jejíž jediná pracovní náplň je sledovat letiště a vysílačkou o tom uvědomovat štáb.(6.2.2012)

Nie len,že je to môj najobľúbenejší film ale aj najobľúbenejší dokument.Rovnako ako herci tak aj režisér a cely štáb si užívali natáčanie.Na place je skvela atmosféra sú tam aj emócie,hra tam veľmi príjemná hudba a celé je to veľmi zaujímavé ako sa vyvíjal tento film. 100% - 5*(29.10.2009)

Nejsem si jistá, zda je tímto video filmem míměno 16hodin dokumentů. Ale pokud ano, pak hodnotím bezpodmínečně 5*.(3.6.2011)

Musím se přiznat, že pohledy do zákulisí natáčení filmů mě nikdy zvlášť neoslňovaly. Daleko raději mám dokumenty a bonusové materiály zaměřené spíš konkrétně (hudba, odchylky od předlohy, kulturní pozadí) a doplněné záběry ze samotných filmů. (717.)(6.4.2012)

Slušná směsice všech možných sestřihů a dokumentíků z vytváření všemožných aspektů, efektů, kostýmů, postav apod. k trilogii Pána prstenů. Zábavné, a před Jacksonem a jeho “společenstvem“ smekám, 4 hvězdy.(16.4.2012)

Učebnicová ukázka, jak má vypadat správné making of!(15.12.2010)