Punk je hned!

Punk je hned!

Punk Never Ends!

Slovensko / Česko, 2019, 70 min

Drsná sonda do života, ktorý snáď nikto neokúsi. Je to tak akurát dlhé, štýlovo chytľavé a jediný problém mám vlastne iba s tým, že podaktorí (ne)herci nestíhajú. Podobné počiny nepotrebujú mať premakaný dej. Úplne stačí, že dokážu predať svet, kde sa odohrávajú. A to sa tu podarilo. V rámci festivalov by z toho mohol byť celkom slušný hit. 8/10(21.3.2019)

• Biopler

Punk nezomrie, hovorí nám záber v závere. Akoby hlavný predstaviteľ bol aj zosobnením punku. Zišlo by sa ho prevychovať, k tomu by mu mohol dopomôcť Harry Callahan. Film je to slabučký, ktorý v nadávaní prekonáva aj legendárne Casino. Scenár plný nadávok, slovných útokov, kecov v krčme nad pohárikom a nefunkčnou telkou sú otrepané a ničím nezaujali. Ani zábavné to nie je. Navyše veľakrát nebolo postavám rozumieť, jednak kvôli ich mrmlaniu, druhak kvôli faktu, že hudobný podmaz bol intenzívnejší ako dialóg. Debutantský výkrik chlapíka, ktorý má rád vláčiky. Tých strčil do snímku celkom hodne, no zámer neozrejmil.(22.3.2019)

• sasankinbrat

Na film som sa tešil, aj keď už jeho názov nabádal k opatrnosti. Na punk sa nechodí do kina, punk sa žije. Kvitujem obsadenie nehercov, s ktorými určite nebolo jednoduché pracovať. Film tak získal na autenticite, ktorá je v slovenskom filme viac než želateľným javom. Práve vďaka nehercom a na naše pomery tiež vďaka slušnej kamere, akokoľvek dokumentárne pôsobiacej, si film získal moju pozornosť až po záverečné titulky. Rozhodnutie pre originál hudbu bolo správne rozhodnutie, ale spracovanie už potešilo menej, pretože hudba má od pravej punkovej hudby pre tento film asi tak ďaleko, ako je zo Stupavy do Tokya. Je mi jedno, že na hudbe sa podielali aj v hudobnom svete známejšie mená, keď to sem raz nesedí, podobne ako samotný názov filmu. Tiež na to že režisér je súčasne scenárista, ktorý má už nejaký ten scenár za sebou, scenár považujem za zlý vtip. Nemôžem sa totiž zbaviť pocitu, že aj tu sa ťažko improvizovalo. Pôvodne plánovaný (sociálny?) dokumentárny film, by ma pravdepodobne zaujal oveľa viac, aj keď z prostredia sociálneho suterénu tu toho bolo natočeného veľa. Jurovi Šlaukovi v ďalšej tvorbe držím palce, ale tentokrát sa ako filmový režisér - debutant zahryzol do priveľkého sústa.(21.3.2019)