Jehla s drogou bolí hodně, ale tvrdá realita ještě víc. Slovensko-český film pro všechny, kdo si myslí, že nemůže být hůř... Celovečerní debut Juraje Šlauka vypráví příběh drogově závislého pankáče Pala alias Kvička žijícího na periferii společnosti ve Stupavě na jihozápadě Slovenska. V otřesných podmínkách a v polorozpadlém domku žije také se svou přítelkyní Paťou a dvouletým synem Samkem. Jeho každodenní rutina se pak skládá především ze shánění drog, sbírání železného šrotu a častých konfrontací s policií. Takovýto nezřízený způsob života ale může vést k bolestivému pádu… Projekt začal vznikat v roce 2012 jako dokumentární film, ale v průběhu natáčení se tvůrci rozhodli pro hranou formu a dokončen byl až v roce 2018. Juraj Šlauk ve svém vysoce naturalistickém snímku chtěl zachytit životy lidí na samém okraji společnosti, jejichž touha po svobodě jim může přivodit až vlastní zkázu. Jako ústřední postavu si vybral svého spolužáka z dětství Pavola Kovačovského, který ve snímku ztvárnil de facto sám sebe, ostatně jako většina účastníků z řad neherců. (Česká televize)

Trailer

Morholt

Punk je tady spíš jen lákadlem pro diváky, protože s touto subkulturou má hlavní hrdina společný jen účes a tričko s Pistolema. Jinak se jedná o obyčejnou socku, která žije jen pro to, aby si za prachy získané krádežemi koupila něco do žíly. Že má dítě ho zajímá jen okrajově. A upřímně řečeno nevím, proč bych se měl na něco podobného dívat. Určité body má film za autentičnost, ale to mi prostě nestačí. 25% ()

pornogrind

Místy na mě film působil autenticky a věrohodně ( i díky nehercům ), místy však taky působil hodně přestřeleně ( především ke konci ). Dějově je film hodně slabý ale i díky 70 minutové stopáži se to dá přežít. Horší už je to ze zvukovou stránkou filmu, která je největším a neodpustitelným mínusem. " Hercům " je kolikrát hovno rozumět. Chtěl jsem tomuhle kousku dát 3 hvězdy, ale otřesný zvuk rozhodl o tom že jsem se přiklonil ke 2 hvězdám. Dalším faktorem bylo i to, že tenhle film není až tak o punku. Ale to by bylo na delší povídání. Jinak top postavičkou pro mě byl dealer ( Juraj Gerža ). Škoda že se nedožil premiéry. ()

Radko

Autenticita. Áno, tá tu je. Teda pôvodnosť narkomanského dna. Droga nie je zadarmo. Treba si na ňu vedieť nakradnúť. Okrem toho je tu žena a dieťa. Aj o tie je potrebné sa postarať. Problém. Zberňa kovov, zberňa nakradnutých druhotných surovín do nej. Na dávku to stačí, na nájom už nie. Ostáva príves. Zúfalstvo plodí zúfalý čin. V poblúznení drogou je jedno, kto ho spáchal. Hrdina bol pri ňom, tak nech trpí. Bezvýchodisková situácia. Ale: tá je tu od začiatku. Až do prekvapivo happy endového konca. Teda feťácky šťastného. Ak Vám nevadí, že vo filme sa nerozpráva, ale nadáva, je to film presne pre Vás. A pank? Veď ten je tu čoskoro. Hneď ako skončí film. Inak, stručnejšie by sa dal komentár poňať dvomi slovami, ktoré nosí hlavná postava často na tričku: Malomocnosť Prázdnoty. ()

pepo

Drsná sonda do života, ktorý snáď nikto neokúsi. Je to tak akurát dlhé, štýlovo chytľavé a jediný problém mám vlastne iba s tým, že podaktorí (ne)herci nestíhajú. Podobné počiny nepotrebujú mať premakaný dej. Úplne stačí, že dokážu predať svet, kde sa odohrávajú. A to sa tu podarilo. V rámci festivalov by z toho mohol byť celkom slušný hit. 8/10 ()

topi

Solidní depka. Amatérský zápal je z toho cítit na sto honů, nicméně filmu sluší. Postavy zde vystupující jsou téměř všechny negativní. Feťáci, ochlastové, drogoví dealeři, zloději. Díky tomu že jsou to všichni neherci, o to více snímek působí autentičtěji. Hudební podkres je výborný a vkusně použitý. Zvláštní střih, jemuž musí divák věnovat velkou pozornost mě také bavil. Název je sice trochu zavádějící a spousta punkerů bude remcat, že takhle se oni nechovají, nicméně tady nejde jen o punk jako takový. Parádní je též oldschoolový filmový plakát, který se náramně poved. ()

• Jeden z hlavních představitelů, Juraj Gerža, zemřel den před premiérou na následky autonehody. (tobykout)
  • Hlavná postava jazdí na motocykli Jawa Pionier, ktorý neskôr vymení za britský Austin Allegro. (shushen)