Reklama

Reklama

Punk je hned!

Trailer

Obsahy(1)

Jehla s drogou bolí hodně, ale tvrdá realita ještě víc. Slovensko-český film pro všechny, kdo si myslí, že nemůže být hůř... Celovečerní debut Juraje Šlauka vypráví příběh drogově závislého pankáče Pala alias Kvička žijícího na periferii společnosti ve Stupavě na jihozápadě Slovenska. V otřesných podmínkách a v polorozpadlém domku žije také se svou přítelkyní Paťou a dvouletým synem Samkem. Jeho každodenní rutina se pak skládá především ze shánění drog, sbírání železného šrotu a častých konfrontací s policií. Takovýto nezřízený způsob života ale může vést k bolestivému pádu… Projekt začal vznikat v roce 2012 jako dokumentární film, ale v průběhu natáčení se tvůrci rozhodli pro hranou formu a dokončen byl až v roce 2018. Juraj Šlauk ve svém vysoce naturalistickém snímku chtěl zachytit životy lidí na samém okraji společnosti, jejichž touha po svobodě jim může přivodit až vlastní zkázu. Jako ústřední postavu si vybral svého spolužáka z dětství Pavola Kovačovského, který ve snímku ztvárnil de facto sám sebe, ostatně jako většina účastníků z řad neherců. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Místy na mě film působil autenticky a věrohodně ( i díky nehercům ), místy však taky působil hodně přestřeleně ( především ke konci ). Dějově je film hodně slabý ale i díky 70 minutové stopáži se to dá přežít. Horší už je to ze zvukovou stránkou filmu, která je největším a neodpustitelným mínusem. " Hercům " je kolikrát hovno rozumět. Chtěl jsem tomuhle kousku dát 3 hvězdy, ale otřesný zvuk rozhodl o tom že jsem se přiklonil ke 2 hvězdám. Dalším faktorem bylo i to, že tenhle film není až tak o punku. Ale to by bylo na delší povídání. Jinak top postavičkou pro mě byl dealer ( Juraj Gerža ). Škoda že se nedožil premiéry. ()

Hennesy 

všechny recenze uživatele

Zbytočný film o zbytočných ľuďoch. Utrpenie na to pozerať a zbytočne čakať, že sa niečo udeje. Dementné dialógy, ktoré boli tak zle ozvučené, že nebyť toho, že sa film premietal s titulkami, tak by som ani nevedel o čom tí loosri točia. Nie že, by to bolo podstatné pre vývoj deja. A je mi jedno, či to takto tvorcovia zamýšľali pre väčšiu autenticitu. Nikdy som nemal pochopenie pre tieto lenivé feťácke socky a myslím, že naša kinematografia potrebuje investovať do úplne iných filmov. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Punk je tady spíš jen lákadlem pro diváky, protože s touto subkulturou má hlavní hrdina společný jen účes a tričko s Pistolema. Jinak se jedná o obyčejnou socku, která žije jen pro to, aby si za prachy získané krádežemi koupila něco do žíly. Že má dítě ho zajímá jen okrajově. A upřímně řečeno nevím, proč bych se měl na něco podobného dívat. Určité body má film za autentičnost, ale to mi prostě nestačí. 25% ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Nevím o jaké svobodě to Česká televize hovoří v obsahu. Hlavní postava měla svobody tolik, že ani nevěděla co s ní. Bohužel film vcelku jasně nabízí pohled do společnosti mladých drogově závislých, kteří nemají ani tolik odpovědnosti, aby si nedělali potomky, když se o ně nedovedou nebo nechtějí starat. Láska rozhodně nebyla vyjádřena získaným autíčkem - viz záveřečná scéna. A ani matka se nepřičinila. Nejenže si s fetkou dítě pořídila, ale následně nebyla schopna odejít a dokonce ještě dítě opustila. Smutným faktem pak už jen zůstává, že stát nechává podobné zloděje a státní přízivníky volně pobíhat, aby byli nebezpeční všem ostatním a nekoná. Alespoň v Česku je podle nejnovějších zpráv v médiích dokonce podporuje. Z čistě filmové záležitosti musím konstatovat, že jen málokdy je postavám rozumět. Co rozumět je, jsou samé vulgarity, takže lítá samá "p..a" samá "kur.a". Že se nejedná o herce vůbec nevadí, výkony alespoň působí přirozeně. Celý film měl být původně dokumentem, což jde vidět i samotný snímek tak působí. Nejvíc mě dostalo, kdy feťák si stěžuje na systém. Politici mu radí, nutí ho, jak žít. Ono je vždycky jednodušší si postěžovat na vše okolo. Film sice za moc nestojí, ale aspoň funguje jako ukázka toho, jak ztracené jsou podobné existence, jak jim není pomoci a jak by se s nimi stát neměl mazlit. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Opäť sa musím takmer úplne stotožniť s tunajším hodnotením a dať silné tri hviezdy tomuto projektu. Ani totiž neviem, ako inak to nazvať, lebo film to nie je, dokument to nie je. Je to v zásade akási psychologická sonda do ťažkého života na okraji spoločnosti, ktorá diváka prinúti sa trošku zamyslieť nad tým, čo máme, a ako si to vážime. Za mňa lepší nadpriemer. 65 % ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Hlavná postava jazdí na motocykli Jawa Pionier, ktorý neskôr vymení za britský Austin Allegro. (shushen)
  • Jeden z hlavních představitelů, Juraj Gerža, zemřel den před premiérou na následky autonehody. (ČSFD)

Reklama

Reklama