Reklama

Reklama

Óda na radost

  • USA Ode to Joy (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Jak může člověk, který je doslova paralyzován štěstím, najít lásku? Díky stavu zvanému kataplexie – vzácné poruše, která způsobuje, že náhle ztratí kontrolu nad svaly, kdykoli je zasažen silným, zejména radostným pocitem - se brooklynský knihovník Charlie (Martin Freeman) naučil obezřetně vyhýbat všem spouštěčům radosti v podobě lidí, míst i událostí v jeho životě. Rodinné svatby, roztomilé děti, rozkošná štěňátka a dokonce i milostné vztahy představují pro Charlieho pečlivě nalinkovaný svět velké nebezpečí. Když se do něj ale zamiluje krásná a bezprostřední Francesca (Morena Baccarinová), ocitne se Charlie, který se po celý život vyhýbal jakémukoli riziku, na křižovatce – má se zbavit myšlenek na opačné pohlaví, nebo dát lásce šanci? (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,303Tržby Celosvetovo $22,594▐ Na to aká konina to mohla byť tak to v celku zaštimovalo. Herecká dvojica si v konečnom výsledku dosť dobre sadla, aj keď na začiatku to vypadalo dosť nekonzistentne. Morena Baccarin je stále šmrtnc a motáčik Freeman k nej s tým deficitom omdlievania zapasoval. Taká pohodová mierne uletená komédia. /60%/ ()

angel74 

všechny recenze uživatele

„Nesmíš si zakazovat lásku jenom proto, že se bojíš, že ji ztratíš.” - Komedie Óda na radost sice není žádná velká chlámačka, ale má naprosto geniální zápletku, díky které jsem se přímo královsky bavila. Brooklynský knihovník Charlie trpí vzácným onemocněním zvaným kataplexie, kvůli němuž se mu bohužel nedaří navázat láskyplný partnerský vztah. A od toho se odvíjejí všechny životní peripetie hlavního hrdiny, přičemž samým štěstím omdlévající Martin Freeman je v roli Charlieho úplně k sežrání. Taky bych měla velké nutkání ho vysvobodit z takového hrozného prokletí... Pochvalu si rozhodně zaslouží i stylový konec, ten se tvůrcům fakt povedl. (80%) ()

Reklama

as-minor 

všechny recenze uživatele

Čo film priniesol takému profesionálne deformovanému hypochondrovi ako som ja? Poznatky o mne doposiaľ neznámej kataplexii, ktorá je charakteristická náhlou stratou svalového tonusu počas silných citových prežitkov. V prípade filmu, narozdiel od skutočnosti, dochádza aj k strate vedomia, aby tak tvorcovia zvýraznili dramatickú linku. Herecky je film podaný na solídnej úrovni. Bohužiaľ si myslím, že snímok mal omnoho väčší potenciál, čo sa týka emocionálnej roviny. Všetko je tak na pol. Obrazne povedané, humor je bez „chuti” a vážne pasáže nedokážu vyryť jazvy hlboko pod kožu, tak aby to bolo presvedčivé. Dá sa na to pozrieť, ale na opakované premietanie to nie je. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Taký romantický priemer, kde Freeman v stave vzrušenia, emóciíí a podobného vzrušenia dostáva závraty, odpadáva, zamdlieva. To by mala byť vtipná vložka, ale nie je. Morena Baccarin je vo filme herecky najvýraznejšia a našťastie jej od Homelandu narástli vlasy alebo jej dali dobrú parochňu. Každopádne konečne vyzerá lepšie ako tá Morena, čo tohto roku utopili niekde na Kysuciach: https://mykysuce.sme.sk/c/7167997/z-mosta-zhodia-skaredu-morenu.html ()

Sarrow 

všechny recenze uživatele

Slibný začátek ale postupně veškerý humor uvadá až zmizí úplně a film působí jako pomalu nafukující se prázdná a nezáživná bublina plná umělé empatie kdy hlavní hrdina bude bojovat jen sám se sebou, a vy jen s padajícími víčky čekáte až zázračně “zcela nečekaně” praskne, a vy se budete snažit si těch 90 minut zábavy nevyčítat ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Záverečné titulky obsahujú ešte jednu scénu. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama