Zelená vajíčka se šunkou

• USA Green Eggs and Ham

Série(2) / Epizody(23)

Protikladní hrdinové Guy a Sam se vydají zachránit ohrožené zvířátko. Zjistí přitom, jak důležitá je naděje a přátelství, a okusí jednu delikatesní pochoutku. (Netflix)

Recenze uživatele HyenaSheep k tomuto seriálu (1)

Zelená vajíčka se šunkou (2019)

Já tenhle seriál prostě jedním slovem miluju! Upřímně, když jsem se poprvé dozvěděla o tom, že Green eggs and ham dostane svůj vlastní kreslený reboot, neskrývala jsem nadšení, ale zároveň jsem byla trochu skeptická. Originální knížka od Dr Seusse, je postavená na krátkém a banálním příběhu, kde Sam přijde za Guyem do jeho příbytku a začne mu nutit zelené vajíčka se šunkou. Kamkoliv Guy před Samem prchá, tam ho Sam pronásleduje a stále dokola a dokola mu danné jídlo nutí, až Guyovi nakonec rupnou nervy a ochutnáje, v tu ránu zjistí, že pokrm je ve skutečnosti výborný. Konec. Jak by se z něčeho takového dal udělat kvalitní seriál který by zachoval původní myšlenku ale zároveň nabídl divákovi něco nového? No, a povedlo se to, a to vyloženě skvěle! Postavy jsou příjemné s reálnými emocemi a problémy, příběh je zábavný a nikdy nemůžete nic odhadnout dopředu, svět jakoby přesně vypadl z jedné Seussových knížek, i humor se zde povedl, nejdřív jsem se trochu bála, že i kdyby sem tam se nějaký joke povedl, stále zde budou převládat vtipy ve stylu: ,Hah, jak bychom mohli děti ještě pobavit? co jen mají rádi? AHA, vtipy o prdech! Hahahaha', obavy ale okamžitě zmizeli po prvních 10 minutách první epizody. Humor je lidský a milý zároveň, po celých 30 minut vám na tváří tkví úsměv, který né a né dolů. Myslím, že seriál může bavit snad každou generaci. Jedinou věc kterou ale musím vytknout, je to otravné intro. ,Watch me backflip' může fungovat jako song někde na letní párty, ale né jako znělka pro seriál. I animace u intra mě něčím silně vadí. Intro prostě nemusím a mrzí mě, když během pár prvních sekund mám chuť ho přeskočit. Ovšem to je jen taková moje menší výčitka, a však, je to jen intro, seriál samotný je výborný. Nemohu se dočkat na druhou serii! ()