F1: Touha po vítězství

• Česko Formule 1: Touha po vítězství (více)

Série(6) / Epizody(60)

Pohled na jednu sezónu nelítostných závodů Formule 1, kde řidiči, manažeři i majitelé týmů jedou na plný plyn, na dráze i mimo ni. (Netflix)

Skyw4lker7

Motormi hlučná a skvelo spracovaná dokumentárna-show  z prostredia F1. Máme možnosť nahliadnuť do šialeného života pilotov, zákulisie paddockov tímov a celkovo čo sa deje okolo F1. 🔝🏎🏁🔴🔴🔴🔴🚥🏆. ()

nitrak

První/druhá série se mi docela líbily. Vůbec jsem třeba netušil, že Bottas kuje nějaký levárny na Lewise, bylo tam hodně zajímavostí ze zákulisí. ALE poslední 2 nebo 3 série  už koukáme jen na recap loňských šampionátů bez přidané hodnoty. Já třeba sleduju formuli každý rok, každý závod (už nějakých 15-20 let) a v těch posledních řadách mi to nic nového nepřináší. Je to spíš pro lidi, kteří formuli nesledují nebo ji sledují jen tak nějak z instagramu apod. - a to si myslim, že pro ně není moc vypovídající; z těch pár minut, co má každý jezdec (principál) před kamerou by si člověk udělal úplně jiný obrázek, než jaký doopravdy ve skutečnosti je. ()

mety6

Jediny dovod, preco davam 4*, je to, ze tam nie je Mercedes a Ferrari. V druhej serii sa to uz ma udajne zmenit, takze to hadam bude viac vysperkovane. Tiez, je troska skoda, ze to malo len 10 casti, pretoze materialu mali urcite minimalne na 20 plnohodnotnych casti. Vdaka tomuto serialu sa mi podarilo vtiahnut do sveta F1 aj moju priatelku, ktora nemala predtym anilen najmensie tusenie o najzakladnejsich veciach. Teraz sa uz nevie dockat, kedy bude nasledujuca VC. :D diky ti Netfilx :D ()

frasier

Ja, ako človek ktorý vyrastal na F1 a pravidelným nedeľným folklórom bolo sledovať súbor "Schumiho" so striebornými šípmi som bol seriálom oslovený hneď. Chvíľu mi trvalo, kým som sa k seriálu dostal, aj keď mám predplatený Netflix pretože už niekoľko rokov F1 proste nesledujem. Stratilo to punc výnimočnosti, rýchlosť aj kúzlo pre mňa a stalo sa to veľmi pohľadným miliardovým biznisom ktorý sa spolieha, že pravidlá a pneumatiky vytvoria napätie. Toľko k môjmu backgroundu, nuž a tak som sa dostal k tomuto doku skvostu a krochkal som blahom. Skvele zamerané na menej známych pretekárov, menšie tímy, človeka to zaujalo ako to funguje v zákulisí, mikro súboje medzi Hornerom a Abiteboulom, sledovanie povahy Verstappena, Ricciardo a jeho sympatická povaha ktorá nakoniec otočí od chlebodarcu a ide k Renaultu... Mohol by som menovať do rána, pre každého človeka ktorý kedysi sledoval F1 to bude lahôdková záležitosť a skvelá zábava. Na chvíľu ma to aj prinútilo sledovať začiatok sezóny 2019 a keď to zase Mercedes rozklepal tak som s tým znovu sekol :) jediné mínus je, že nedostali povolenie natáčať s Mercedesom a Ferrari. ()

Jumboun

Poslední dobou mě formule začaly zase celkem bavit a když jsem narazil na tento dokument, tak je v podstatě před posledním závodem sezóny 2019 v Abu Dhabi a Hamilton je už zase šampión. To je asi jediné, co se dá s tou sezónou předchozí srovnat, protože vše ostatní je jinak. Je opravdu zajímavé vidět, jak se situace od předchozího roku změnila a o to pikantnější jsou ty zákulisní informace, které se objevují v seriálu. Nádherný pohled do světa za oponou F1, záběry bechberoucí a vůbec celé jsem to zhltnul za 1 den. A už se těším na víkend, protože ačkoliv je vše rozhodnuté, tak na závod budu koukat úplně jinak... ()

ElBrass

Výborná dokumentární série pro lidi kteří vypadli z kolotoče formule 1. Kde jsou ty časy kdy šlo sledovat na českých TV přímé přenosy závodů a po té např. Prima ránu. Dokument je, když pominu stáj Red Bul, spíše zaměřen na průměrné stáje. Neubírá mu to ale na zajímavosti, naopak je dobré vidět jak probíhají boje nejen těch nejlepších (Mercedes, Ferrari) ()

Kosik8

Tak tohle bylo (a třeba i bude v dalších řadách?) fenomenální! Jsem vyloženě milovník F1ček jako takových a zpočátku jsem si říkal, že to spíš bude jen "reklama" aby přitáhli více diváku, protože je prostě fakt to, že už není tolik diváků jako dříve. Ale to co zde dokázali opravdu ukázat, nastínit jak kdo vystupuje, chová se. Jak zvládají jezdci i vedoucí týmů emoce a pracují stím vším za pochodu je prostě na smeknutí kloboučku. Je mi jasné, že plno věcí bylo určitě upraveno aby to bylo zajímavější apod, jako v každém dokumentu ale toto prostě to jak mě toto doslova pohltilo a společně semnou i osoby, které moc F1čky neprožívají je perfektní příklad jak udělat kvalitní dokument, který osloví i nezasvěcené. Doufám i v další série kór v letošní sezóně, kde by dokonce mohlo skončit i víc týmů ale hlavně budou doufám velké přestupy když končí ty smlouvy. Doporučuji opravdu každému toto bych klidně dal i za 11/10. ()

drovi

Tento seriál o formuli 1 je zatiaľ najlepšie natočený dokument o tomto fenoméne v spoločnosti. Formulu som už prestal podrobne sledovať dosť dávno. Za tie roky sa zmenila od podlahy a čo sa týka bezpečnosti je tiež na inom stupni, ako bola v minulosti. Mať haváriu v 320 kilometrovej rýchlosti, letieť vzduchom a prežiť to je už iný adrenalín. F 1 ovládla veľká dravosť mladých. Vettel a Hamilton sa medzi nimi musia cítiť ako dôchodcovia.Netflixu sa podarilo dramaturgicky aj strihovo vtiahnuť človeka priamo do deja, ako by bol jeho súčasťou a sedel tam v paddoku. Vždy som vedel že kvalifikácia je 50% úspechu, ale až tento seriál mi ukázal aká je tá cesta k tomu tŕnistá. F1 môžu robiť ozaj len mentálne silní pretekári. Oni ozaj lietajú prekliato nízko na hrane medzi životom a smrťou. Vďaka tomuto seriálu som získal zase prehľad o tom čo sa tam deje. Takisto som objavil pár pretekárov, ktorí sú mi sympatickí a obľúbil som si ich. Skvelá práca. ()

NejkubaCZE

Formule jsem nikdy nesledoval, tento seriál není však jen pro milovníky autosportu, seriál jsem si zamiloval a dokonce mě i nabudil ke sledování F1. ()

eltazar

"Mercedes má víc lidí v jednu chvíli na dovolené než je vás v týmu". F1 je strašná nuda, tohle je naopak jeden z nejlepších sportovních počinů co jsem měl kdy možnost vidět ()

Rorschach_SK

"Prečo sledujete Formulu 1? Chcete vidieť akciu, chcete vidieť drámu. Chcete vidieť ako slabšie auto zájde výborný výsledok. Príbeh. Každý pretek by mal mať príbeh..." Keď som bol mladší, tak každá závodná nedeľa patrila F1. Bolo jedno či to bolo ráno, tradičné popoludnie alebo večer. Hltal som každý jeden pretek, predbiehací manéver či zastávku v boxoch. Bohužiaľ, toto kúzlo sa časom vytratilo. Zmenou pravidiel, odchodom pretekárov. Je to už dekádu čo ma F1 míňa. Až doteraz. Nikdy by som si nemyslel že nájdem cestu späť. Vďaka Netflix. Je to vlastne veľmi jednoduchá myšlienka/recept. Načo geniálny scenár, režiséra či hercov. Načo milióny na špeciálne efekty. Stačí zobrať tým kameramanov, hrsť mikrofónov a vyraziť do paddocu. Také jednoduché a pritom geniálne. Najlepšie príbehy píše predsa sám život. Vidíme drámu, intrigy, súperenie, zrútenie sa pod tlakom. Vidíme a počujeme to, čo väčšinou ostáva v kuchyni každého týmu. Vidíme samotnú esenciu Formuly 1. Ďakujem Netflix, vášeň je späť! ()

v.pohode

Tak tohle je pecka! Na formuli jsem přestal koukat od tý doby, co jí zabil Bernie nesmyslnejma nařizeníma, jako třeba jedny gumy na závod atd. Poslední bitvy co za něco stály byly ty se Schumim a Häkkinenem, pak ještě s Coulthardem. Ale pak to stálo za prd. Ale tohle je perfektně natočený je tam spousta onboardů, rádiových komunikací s boxem, bouraček těch tam je tolik, že si člověk myslí, že kouká na vesnickej autoštouch. Tohle je prostě lahoda pro formulovýho fandu. Dál mě zaujala strategie jednotlivých týmů, rivalita mezi kolegy. Prostě kdo má rád motosport tohle musí vidět! P.S.: A stejně F1 sledovat nebudu. Auťák co má zvuk jak žehlička není auťák a Schumiho už nikdo nevzkřísí 😉 ()

fcapab

1.Série parádní, super záběry ze závodů, které běžně k vidění nejsou. Výborně sestříhané. Navíc člověk vidí do existenčních problémů malých stájí a trochu do soukromí a hlav jezdců 2.Série už není takové wow. Je ale fakt, že tímhle dokumentem se mi zase vrátila chuť F1 po letech sledovat. ()

milos.lacika

Skvelé natočené, plné emócií a príbehov. Výborný pohľad do zákulisia športu, ktorí už mnohí prestali sledovať, pretože sa stal nudným. Tu sa ukazuje, že taký nie je ani troška. ()

Wolfis

"Dokument o Formuly 1? To bude určite blbosť..." úvod: Áno, znie to maximálne nezáživné a sám som nejakú dobu váhal si to pustiť. Formulu 1 som kedysi dávno občas sledoval, keď to náhodou bežalo v telke, no nezaujalo ma to tak, ako to dokázal tento ohromujúci dokument z dielne Netflixu. obsah: Po 3 sériách, ktoré sú aktuálne dostupné, vám úprimne poviem, že som ani zďaleka nečakal, že to môže byť až tak extrémne pútavé. Natoľko ma to dokázalo pohltiť, že som sa od toho niekedy nevedel odpútať a púšťal som diel za dielom. A čo je na tom také úžasné? Ja vlastne ani neviem. To si musíte proste pustiť a pochopíte. Každá jedna séria má vždy úplne iný príbeh, rozdelený do 10 dielov, ktorý je rovnako nepredvídateľný, ako aj samotný vývoj závodov a od začiatku až do konca si udržuje svoje tempo. Jednoducho to má dušu (a nie len jednu), jedna emócia strieda druhú, napätie až do konca, úprimné výpovede jazdcov a šéfov tímov bez cenzúry, exkluzívne zábery zo zákulisia a nahliadnutie do diania jednotlivých tímov či osobných životov samotných športovcov a veľa iného. Vo Formule 1 môže vyhrať aj jazdec so zlým autom alebo sa dostať z posledného miesta na prvé. Formula 1 jednoducho tvorí neopakovateľné momenty priamo počas diania na trati a púta diváka tým, že nikdy nevie, čo sa môže stať. Doslova pri sledovaní tohto dokumentu začnete cez obrazovku na diaľku žiť život Formule 1 so všetkým, čo k tomu patrí, prežívate každú výhru aj pád, osudy ľudí a pritom sa vás to absolútne netýka. A v tom je tá sila. Zaujme to naozaj každého, aj keď nemáte v sebe športového ducha či vášeň pre Formulu 1. Netflix v tomto dokumente dokazuje svoju schopnosť divákovi ukázať priebeh jednotlivých závodov z rôznych pohľadov a zakaždým originálnym spôsobom. Nezameriava sa výhradne iba na jeden závod, ale mieša nám emočnú polievku plnú napätia, akcie a spálených gúm na základe príbehu, ktorý v danom diely rozpráva. Vďaka tomu máte pocit, že nesledujete stereotypné závody ako v televízii, ale jednotný príbeh s nepredvídateľným vývojom a koncom. Tvorcovia sa doslova hrajú s intenzitou akcie a podávajú ju divákovi presne v takom množstve a v takom čase, ako to chcú a funguje to dokonale. Keď sa zamerajú v danom diely napríklad na Daniela Ricciarda a jeho tím, budete podvedome prežívať zaňho závod a chcieť, aby vyhral. V ďalšom diely sa zamerajú napríklad na jazdca z Ferrari a už ste na chvíľu zase fanúšikom Ferrari. V každom diely prevláda iný príbeh iného tímu a iných jazdcov a vy to podvedome prežívate s nimi. Nie ste úplne tak fanúšikom daného tímu alebo jazdca, aj keď sčasti môžete, ale fanúšikom celej Formuly 1. záver: Tento tím ľudí odviedol naozaj úžasnú prácu, až nechápem, ako dokázali z obyčajných závodov urobiť akciou nabité dielo s pútavým príbehom, silnými úprimnými emóciami, napätím na rozdávanie a doslova majstrovským strihom, ktorý tu zohráva veľkú rolu. Takto má vyzerať poriadny dokument, ktorý zaujme aj nezainteresovaného diváka. Netflix, klobúk dole. Odteraz pozerám nové sezóny Formule 1 jedine prostredníctvom Netflixu. poznámka: Rozhodol som sa momentálne dokument hodnotiť celkovo a nie po sériách, keďže sú schematicky podobné a ich dej nie je v rukách tvorcov. /celkovo: formulových 100%/ () (méně) (více)

lone_wolf_

Seriál, po ktorom sa nebudete na formulu pozerať ako na nudné kolečká a ktorý vám umožní nahliadnuť do tohoto sveta, ktorý je hyperkompetitívny. Možno by som uvítal, keby sa väčšia pozornosť venovala technologickým aspektom samotných automobilov a občas v Netflixe nasilu vytvárajú drámu aj tam kde nie je, ale po vzhliadnutí seriálu som začal sledovať Grand Prix a viem že nie som jediný. ()

marbes

Fíha! Tak tohle mě velmi překvapilo. Nějak z nudy, protože nebyla na co koukat jsem si na Netflixu pustila první díl a "už mě lapili". F1 jsem kdysi pravidelně sledovala, o víkendech jsme se scházeli u přátel a závody sledovali hromadně. Po čase se z toho stala tak nějak nuda, bez jakéhokoliv adrenalinu, protože od prvních závodů sezóny bylo jasné, kdo bude na prvních pozicích, ale dokument mě doslova přikoval k židli. Moc pěkně natočené a je fajn nahlédnout i za oponu a do soukromí. Je to smutné, že to často bývá nejen o výkonech, ale i o taktice celého týmu (nedělám si iluze, že ono to v jiných odvětvích sportu bude asi podobné). Každopádně dokument mě velmi mile překvapil a pokud bude nějaká další série, ráda jí zkouknu! Hodnotím 4/5* ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů