F1: Touha po vítězství (TV seriál)

• Česko

Formule 1: Touha po vítězství

Formula 1: Drive to Survive

Dokumentární / Sportovní

Velká Británie, 2019–2020, 11 h 52 min (Minutáž: 27–41 min)

Walter Mair

Kate Coggins

Dobre spracovaný dokument, kde vám ukážu len to najpríťažlivejšie, najvzrušujúcejšie, čo F1 ponúka + rozhovory. Na druhej strane pozerať túto súťaž je minimálne z 2/3 času ozajstnou nudou, kým niekomu neodtrhne koleso alebo proste jeden nenabúra do druhého, tak je to naozaj uspávajúce, horší je už len Nascar.(5.4.2019)

Co musím ocenit nejvíc je fakt že tohle je dokument pro znalce i pro totální formulové neznabohy. Za ty roky co jsem skalním fanouškem tohoto sportu a sleduju téměř každý trénink, kvalifikaci, press konference atd, jsem zatím neviděl dokument, který by dokázal ukázat věci z pozadí takovým způsobem jako Netflix. Mile mě překvapilo, že konečně někdo lidem (v čr) osvětlil příbehy mladých jezdců jako je Charles Leclerc, Gasly, Ocon aspol. Jelikož české média na F1 úplně serou, tak tohle doporučuju zkouknout každému kdo se o F1 alespoň trochu zajímá. Mimo obsahovou stránku musím vyzdvihnout střih, zvuk a celý edit. Tohle je opravdu mimořádný pohled sezóny 2018, který byl mimořádně poutavě natočen. Je to pěkná pocta všem těm klukům co dřou celý život od dětství, aby se dostali na pár let do monopostu formule 1, ale hlavně i těm kteří neměli to štěstí a neuvolnilo se pro ně místo v konkurenci schopných vozech, které by byly schopny bojovat o titul a vlastně všem lidem z týmu a co se kolem F1 motají.(15.3.2019)

Formule jsem přestal sledovat před deseti lety, páč mi to přišlo vzrušující asi jako zápasy v šipkách. To ale neznamená, že mě nedojme dokument o Franku Williamsovi nebo James May skládající homage Jimu Clarkovi. Tenhle fantasticky nastříhaný a zinscenovaný dokument mi zase odpálil koudel. Dávám i tréninky, protože jestli nás něco Drive to Survive učí, pak to, že závod je jenom špička ledovce. Fascinující je kontext a zákulisí. Well done!(1.5.2019)

Pro bývalého fanouška tohoto motorsportu je to neskutečný zážitek. Perfektní sonda do zákulisí, adrenalinově sestříhané. Tomuto seriálu nechybí nic, povinnost pro každého fanouška F1. Sledoval jsem F1 poměrně dlouho, F1 byla v té době ještě zábavná a auta nevydávala zvuky jako sekačky na trávu, fandil jsem Ferrari a M. Schumacherovi. Jakmile skončil u Ferrari, skončila pro mne i F1.(19.5.2019)

Lepší než samotné závody ...Tenhle dokument totiž žije příběhy! Naprosto úžasně vytvořený děj jenž je sled událostí, situací. Zajímavých a až stěžejních ! Prostřihy do továren a vývojových center střídají pohledy do soukromý jezdců, ale i šéfů. Kamery jsou u všech podstatných událostí, slyšíte komenty jezdců z monopostů, průpovídky mechaniků a na to vidíte prostřihy na závody.. V cirkusu F1 se taková a podobná dramata odehrávají každý den, ale tak poutavě je složit a sestříhat působí až dojmem jakoby byla uměle vytvořena, hraná dle scénáře .Leč oni nejsou. Závody už nesleduji , ale tohle je fakt pecka.(3.12.2019)

• - Pro druhou řadu mapující sezónu 2019 se připojily i týmy Ferrari a Mercedes, tudíž byla listina kompletní. (m@cs)

• - Na projektu se odmítly podílet dva přední týmy současné F1 – Mercedes a Ferrari, což tvůrcům znemožnilo podrobně nahlédnout pod pokličku boje o mistrovský titul. Na druhou stranu tak ale více prostoru dostaly mnohdy neméně napínavé souboje ze středu startovního pole. [Zdroj: f1sport.auto.cz] (GesikCZ)