P.U.L.S.E. Live at Earls Court 20.10.94, London

(koncert)
  • Velká Británie Pink Floyd: P. U. L. S. E. Live at Earls Court (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 1994, 145 min (Alternativní 47 min)

Koncert z posledního turné Pink Floyd, k desce "The Division Bell", zachycuje skupinu v londýnské hale Earls Court. Pink Floyd zahráli jak novější skladby, tak i starší osvědčené kousky. Hlavní lahůdkou koncertu je jeho druhá půle, ve které se dočkáme přehrání celého legendárního alba "Dark Side of the Moon". Pro každého fanouška Pink Floyd je zhlédnutí koncertu povinností, pro ostatní velmi příjemné seznámení s hudbou téhle anglické skupiny. (PinPrick)

Sssiksseilor

One of these days, I'm going to cut you into little pieces. ~ Pink Floyd Mě provází v tomto životě od samotného narození a od chvíle, kdy rodičům přistálo doma pulsující dvojalbum, tak s velkou radostí sjíždím i tyhle dva kotouče a nyní je znám již dokonale nazpaměť. O dekádu později přišlo i DVD, které ale mělo taktéž neúplný tracklist jak VHS a skutečně nerozumím, proč je tak složité vydat kompletní kolekci i bez chybějícího Astronomy Domine (a dalších tracks) u edice s obrazem s nezkrácenými verzemi některých dalších skladeb. Na CD verzi zasejc chybí například One of These Days, což je absolutně neodpustitelné, přesto ale stále zanedbatelné, protože i současný výsledný produkt, jenž už asi nebude z technických důvodů završen fešnou blu-ray edicí, jest Vrcholně kouzelný. Ze všech zaznamenaných živáků se na mé stupnici drží stále na úplném Vrcholu, vysoko nad vším ostatním. Nikdy jsem si také úplně neoblíbil The Dark Side of the Moon LP (tehdá kvůli lyrics především), čili disk dva zůstával dlouhou dobu více bokem; nutno ale dodat, že po Eclipse přijde úžasně složená trojka a k zakončení celé show by se těžko výbíralo něco epičtějšího; taktéž celá odvrácená strana měsíce je na jevišti odehrána tak božsky, že je až zázrak, jak všichni diváci přežili tu nepopsatelnou multi-smyslovou nádheru. Pro Mne hudebním vrcholem je ovšem už hned začátek, Shine On You Crazy Diamond. Koncertní verze zní samozřejmě lépe než na LP a ta z P.U.L.S.E. zní lépe než z jakéhokoliv jiného živáku, k tomu všemu se jedná o moji nejoblíbenější skladbu od Pink Floyd vůbec; plus to, jakým způsobem působí, Mne taktéž nikdy nepřestane fascinovat. Po celý koncert jsme svědky úžasného hudebního talentu, podtržený překrásným hlasem Gilmoura, nechybí samozřejmě ani ikonická laserová show a mnoho dalších vychytávek, včetně filmových projekcí a světelných krás. Při encore, během Comfortably Numb, pak přijde něco, co je zaručeně třeba vidět na vlastní oči a navíc ta dokonalá performance, ahhh... P.U.L.S.E. je mimozemsky geniální dílo, jenž až s vizuálním aspektem dokonale prozáří Naše existence a navždy se vměstná do Našich pozemských životů. ∞ ...nobody knows where you are, how near or how far... ()

lisma

Na živo slyšet, vidět a s posledními tóny comfortably numb zemřít ( v očistci si ještě poslechnout run like a hell ). Opravdu nikdy tento slovní obrat neplatil více než v tomto případě. A ještě jedno klišé - dokonalost, která nemůže být slovy popsána . ()

seefoo

Skvělé, skvělé, skvělé...Jde poznat, že když se sejdou 4 geniové vznikne něco naprosto úžasného. Pink Floyd, jejich hudba a světelné efekty (s kterýmy vlastně tato kapela přišla jako první), vytvořili jakýsi nový rozměr hudby, který je nyní téměř nezbytný na každém koncertě. Podle mě je toto nejlepší koncert, jaký byl kdy nahrán. Všichni, ať hudebně vzdělaní, či ne, by měli tento koncert shlédnout. ()

Gynekolog007

Moc příjemný zážitek! Jeden z posledních koncertů skupiny. A asi taky jeden z nejlepších. Skutečně propracované vystoupení! Neuvěřitelné světelné efekty, krásná hudba a do toho promítání krátkých němých příběhů. Fascinující podívaná. Škoda jen, že se skupinou už tehdy nevystupoval Roger Waters. Některé písničky, které původně zpíval on zazpíval Gilmour. Ale David Gilmour má úžasný hlas, takže se to moc příjemně poslouchá. Pink Floyd se nemusí líbit každému, ale tohle za to rozhodně stojí!!! ()

RediaX

Tohle je taková, dá se říct hudební pornografie. Záznam toho nejlepšího z tvorby legendární rockové skupiny Pink Floyd. Společně a vizuálními efekty je tenhle to nejlepší co jsem kdy viděl a každý tón z kytary pana Gilmoura je pohlazení po duši. Pro fanoušky je tohle povinností vidět! ()

GASTON73

Skladby: DISK 1 - 1.Koncertní část 1: 2.Shine On 3.Learning To Fly 4.High Hopes 5.Take It Back 6.Coming Back To Life 7.Sorrow 8.Keep Talking 9.Another Brick In The Wall (part 2) 10.One of These Days -"Screen Films" (videa promítaná na plátno v pozadí): Shine On High Hopes Learning to Fly -"Bootlegging the Bootleggers" ("vykrádání vykradačů"): What Do You Want From Me On The Turning Way Poles Apart Marooned -TV reklama na PULSE Bonusy z tourné: -mapy, itineráře, plánky jevišť -videoklipy: Learning To Fly Take It Back DISK 2 - Koncertní část 2: 1.Speak To Me 2.Breathe 3.On The Run 4.Time 5.The Great Gig In The Sky 6.Money 7.Us And Them 8.Any Colour You Like 9.Brain Damage 10.Eclipse 11.Wish You Were Here 12.Comfortably Numb 13.Run Like Hell -"Screen Films": Speak To Me (grafika) On The Run Time 1994 The Great Gig in the Sky (vlny) Money 1987 Us And Them 1987 Brain Damage Eclipse Alternativní Screen Films: Time (Ian Eames) Money (Alien) Speak To Me 1987 The Great Gig In The Sky (animace) Us And Them 1994 Za scénou: Say Goodbye to Life As We Know It ()

Fill16

Vše podstatné již napsali mí kolegové... Já jen dodám, že je to ten nejlepší koncert co jsem kdy viděl, i když je bez Waterse ()

zurivymlok

V dobách, kdy Pink Floyd objížděli svět s tímto úchvatným představením jsem by ještě dítě, které něvědo o existenci Pink Floyd, natož to že se později stane jejich skalním příznivcem. P.U.L.S.E. je pravděpodobně nejlepší hudebně-vizuální představení, kterému co jsem slyšel může konkurovat snad jen The Wall (bohužel v době tohoto koncertu jsem ještě nežil a ani jsem ho nikdy neviděl na DVD). Zde by bylo i 100 hvězdiček málo. ()

Stealth2

7.září 1994 byli Floydi na Strahově, 7.září 1994 jsem měl ten den 33.let......lepší dárek k narozeninám jsem nemohl dostat. Live záznam z Londýna je samozřejmě skvělý, ale Strahov byl pro mne lepší. ()

rodan21

Úžasné, prekrásne, dokonalosť sama o seba. Toto je jedna z mála hudobných vecí, pri ktorej je nefér, že sa nedá dať 101% ()

argus123

Užasne vystúpenie jednej úžasnej kapely a ich úžasnej hudby. Pri piesni Comfortably Numb som mal zimomriavky ! Neuveritelné efekty či už vizualne alebo zvukové to je jasný podpis skupiny Pink Floyd. Bez diskusií u mňa maju 5* ()

Bosh1207

Podle mě je to nejlepší hudební živé vystoupení v historii. Dokonalá hudba, dokonalé efekty, dokonalá atmosféra a potěcha nejen pro uši a oči ale (a to nejen pro fanoušky Pink Floyd) i pro duši... ()

Sadova302b50

Špičkové, perkfetní po stránce hudební i vizuální. Neskutečně mě mrzí, že jsem koncert v 94 nemohla vidět z (nejen) věkového důvodu, a kdy mi nezbývalo, než se jako jarní louka zazelenat závistí. Pulse je výtečná věc. ()

joffreydepeyrac

Nejlepší koncert, jaký jsem kdy viděl na plátně a jenom můžu litovat, že jsem nemohl sedět pod tím svítícím rozevírajícím se monstrem v předposlední písni. Dokonalost sama od začátku do konce, ale je třeba vypíchnout GGitS a CN, pochopitelně. ()

BigJohn02

Audiovizuální orgie - strašná škoda, že nám tenkrát na Strahově nezahráli také celou Dark Side, ale i tak to byl zážitek... ()