poster

The Furies

Horor / Thriller

Austrálie, 2019, 82 min

Režie:

Tony D'Aquino

Scénář:

Tony D'Aquino

Hudba:

Kenneth Lampl
 • darkrobyk
  ***

  Furie jsou bohyně pomsty, ale představuji si je poněkud jinak, než jako nevzhlednou děvečku, co se snaží uniknout masakru a následně za to někomu nakopat koule. Takže únos, prý kráska číslo 6, a zvíře. Tedy zvířata s rozličnými sečnými a bodnými zbraněmi, kterým je třeba utéci. Zajímavým nápadem je spojení unesených žen a maskovaných zabijáků. Zdaleka nejlepší je ovšem báječný les, co vypadá jak z obřích vybělených kostí. Ten si zaslouží samostatnou hvězdu! Jinak standardní hra na honěnou s vcelku slušnými gore efekty, i když někdy se z nepochopitelných důvodů kamera zatoulá mimo, a tak zbývá jen divákova fantazie. Zatraceně, co je špatného a těžkého na vytržení vlastního oka? Nenáročné, oddechové a rychlé. Kdo rád rajskou, úplně zklamán by být neměl. Kdo si potrpí na promyšlené zápletky a objevný příběh, měl by sáhnout po něčem jiném.(13.10.2019)

 • lamps
  **

  Máte-li rádi krvavé vyvražďovačky v oblíbeném prostředí opuštěného lesa a stačí-li vám jen bezmyšlenkovitá přehlídka bodných nástrojů a úmrtí, určitě si v The Furies najdete to svoje. Pokud však trváte na tom, že hororoví tvůrci musí umět pracovat s divákem, šponovat napětí, kreativně obměňovat podobu scén a gradovat dění, tak moc velké slávy raději nečekejte. Přestože podobným nadšeneckým dílům fandím a oceňuji každý nový nápad, tenhle australský pokus zůstává na půli cesty mezi odvázanou násilnou jízdou a temným hororem, kde se hraje i na vztahy mezi aktéry a osobní mstu. Na undergroundových hororových festivalech a při večerních projekcích u piva však Furies zapadne bez větších problémů. Silné 2*.(4.9.2019)

 • Flipnic-RE
  **

  Tak jako není to úplně špatný ...Evidentně je to točený s nadšením a láskou. Jen prostě to má hrozně prostinkej děj. Vlastně se tam jen po lese a stepi nahání banda zabijáků s trapnejma holkama. Ty holky nejsou ani sexy (škoda), ani sympatický, ani kdo ví jak hezký a už vůbec ne chytrý ... ale zase se skvěle porcujou na cucky ! :-D No ony samy sebe neporcují, samozřejmě je porcují ti vrazi. Ti maj fakt vymakaný masky, to je paráda (hlavně ten "vlasatec" ala Leatherface). A ty poctivý FXgore jsou fajn. Kolikrát jsem docela i koukal ... Je to pro příznivce subžánrů a ani ti nebudou kdo ví jak dobře ... spíš budou tak jenom trochu. Ale každopádně snaha se cení, měla by ... (hele je to lepší, než číst komentáře PSYCHORA, haha!! :-D ) ------a pak se mi to nějak po 3 hodinách rozleželo a stáhnul jsem to na 2 **, protože je to fakt slabota ...(7.9.2019)

 • peter12
  ****

  Mna takéto vyjebavacky bavia, no nie ,ale všetky, spomeniem napríklad taký Hatchet, ktorému som dal do kopy 4*-4 častiam. Ale tento ukázal viac i keď okrem pachu krvi, kopíroval aj ine filmy, môžem, ale za seba povedat, že veľmi sympaticky. Len tie herečky hrali, ako z rodinných prípadov, strašne. Kráska a zviera, ten príbeh pozná hádam každý a niečo podobne je i tu, len o veľa ťažšie stráviteľné. Masky boli parádne, bodycount dosť vysoký a vybuchujúce hlavy, tiež potešili. Logicky slabota, ale logika v takýchto filmoch sa nenachádza. Tieto filmy sú len na pobavenie, či spestrenie, pre zarytých fanusikov horroru a preto, ja som sa bavil a tak troska nadhodnotím.(13.10.2019)

 • Kudly4
  ***

  Kurva to byl ale začátek, jak se patří, na nic se tu nečeká a než jsem si uvelebil svou prdel do sedačky, máme tu hned první masakr a dá se říct, že jeden z těch nejlepších v The Furies. Gore a masky naprosto parádní, ale IQ hereček, které ani nejsou moc pěkné to celkem dost kazí. Doufám, že závěr, byla ochutnávka na další díl a pokud to bude mít větší rozpočet, mohla by to být Gore pecka roku, no uvidíme .. Na první film režiséra, to nebylo vůbec špatné. (122. hodnocení)(14.9.2019)

 • - Při vybírání názvu se tvůrci inspirovali v římské mytologii, kde je Furie bohyní pomsty a kletby. [Zdroj: Kinobox.cz] (Bioscop)

 • - Během natáčení bylo použito sto litrů umělé krve. (Bioscop)