Reklama

Reklama

Sibyl

  • Francie Sibyl
Trailer 1

Obsahy(1)

Sibyl je bývalá spisovatelka, ze které se stala psychoterapeutka. V momentě profesního opotřebování, kdy ji pohltí touha opět psát, se rozhodne opustit většinu svých pacientů. Zatímco hledá inspiraci, objeví se Margot – nevyrovnaná mladá herečka, která Sibyl prosí, aby ji přijala na terapii. Uprostřed natáčení Margot otěhotní s představitelem hlavní role, a stává se tak jedním z vrcholů milostného trojúhelníku – třetím je přímo režisérka filmu. Zatímco se Margot svěřuje Sibyl se svým citovým problémem, fascinovaná psychoterapeutka si vše tajně nahrává. Hereččin příběh živí vznikající román a přivádí k životu její vlastní prchavé vzpomínky. Když Margot poprosí Sibyl, aby se k ní připojila v závěru natáčení na ostrově Stromboli, vše se závratným tempem zrychlí. (Film Europe)

(více)

Recenze (12)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film, zpočátku mě dost nudil (přišel mi v podstatě o ničem, navíc to má místy dost chaotický střih, kdy se skáče z místa na místo a v čase a člověk se v tom může ztratit), ale ke konci už jsem si obě hlavní ženské postavy (vynikající duo Virginie Efira & Adèle Exarchopoulos, kvůli níž mě ostatně ten film zaujal) oblíbil a celkem se mi to i líbilo. Titulní postava Sibyl mi trochu připomněla hlavního hrdinu španělského snímku El autor, který rovněž řeší problém s prolínáním vlastního života a knihy, kterou píše (i když Sibyl má spíš větší problém s alkoholem, řekl bych). Celkově mi přišlo, že je z toho filmu znát, že ho natočila žena, a nejspíš tam i dala něco autobiografického z vlastního života, a ačkoli mě tenhle typ evropského artu moc neoslovuje, něco do sebe ten film má - většina scén s Adèle Exarchopoulos se mi líbila (i když se ve filmu bohužel nesvlékne ona, nýbrž Virginie Efira), odehrává se to na pěkných lokacích (ten ostrov s kouřící sopkou - překrásný záběr v 62. minutě na osvětlený dům v popředí a v pozadí je sopka, z níž vytéká žhavá láva - nemá chybu, podobně jako replika té sopky později na večírku), hraje tam pěkná hudba a celkově je to vizuálně docela hezky natočeno; jiná věc je, že jsem tam nejspíš postrádal nějakou nosnou myšlenku, která by ten film držela pohromadě a tak nějak ho "ospravedlnila", působilo to na mě poněkud intelektuálsky odtažitě a možná i zbytečně. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Je to velmi zvláštní film, v němž jsem se absolutně utopil - kdo koho miluje, kdo koho nenávidí, kdo s kým spí a hlavně, co je realita a co je rozepsaný román hlavní hrdinky. Ačkoli je to pro mě samotného dost překvapivé, Virginie Efira jsem viděl poprvé. Adèle Exarchopoulos a její živočišný temperament sice nevyužit na maximum, ale pro potřeby tohoto snímku dostatečně. A díky filmu jsem se obohatil také hudebně, ústřední písnička má velký melancholický potenciál. ()

Jenda 

všechny recenze uživatele

Sibyl má z minulosti více psychických problémů, než dokáže jako psychiatr vyřešit. Když se pak rozhodne vrátit se k psaní knihy, vrátí se jí všechny problémy způsobené alkoholem a přítelem, který nechtěl dítě, které s ním měla. Všechny vzpomínky se vrací ještě silněji, když se snaží pomoci mladé vycházející hvězdě stříbrného plátna, která nechtěně otěhotněla se svým slavnějším kolegou, a chce se dítěte zbavit, zatímco on nesouhlasí. Sibyl musí dokonce řešit jejich problémy při natáčení filmu na ostrově s neurotickou německou režisérkou v zádech. Poměrně nudný ukecaný film. [Rakkautta&Anarkiaa 2019] ()

IviDvo 

všechny recenze uživatele

Aby se mohla vrátit k psaní, kterého se před deseti lety vzdala pro kariéru psycholožky, Sibyl radikálně omezí svůj počet pacientů. Ponechává si, mimo jiné, mladou a trochu invazivní začínající herečku Margot, která se vyžaduje pomoci s velmi zásadním životním rozhodnutím. Její neschopnost samostatného jednání dovede Sibyl až na filmové natáčení, kde plní úlohu Margotiny psychické podpory a zároveň komunikačního prostředníka v milostném trojúhelníku mezi Margot, jejím hereckým kolegou a režisérkou filmu. Sibyl se však musí sama potýkat s vlastními démony z minulosti, které se, pomocí retrospektivních scén, postupně derou na povrch. Natáčení filmu se odehrává na krásném ostrově Stromboli, jehož dýmající vulkán je symbolickou předzvěstí možné erupce. Herecké výkony Virginie i Adèle jsou solidní, přesvědčivé a dojemné, ale dozajista nejlepší tragicko-komický výbuch emocí, který stojí za to vidět, předvádí Sandra Hüller coby režisérka. Její chvilková ztráta nervů představuje jednu z mála komičtěji laděných scén tohoto filmu, který je ve svém celku spíše temný. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

málem jsem dopadla jako Sibyl - chvílemi jsem se v tom ztrácela a nevěděla jsem která vlastně bije.A rozštípala mě herečka v roli režisérky či co....tlačil je čas ,herci nějak na lodi nefungovali ve svých rolích,tak ve zoufalství skočila do moře a že na pevninu doplave sama....,Klasický francouzský chaos.Uvěřitelní herci,skvělá kamera bez filtrů Nádherná Efira a opět rozvrkočená Adéle.Ta mě nejvíc zaujala v komedii Moucha v kufru.Jinak jsem ji vídala jen ve vážnějších rolích.To děvče zraje jak víno.Jo, režisérku vylovili a byla v dobré náladě.Stres rozplavala :-))) Jeden z protagonistů ,Gaspard Ulliel ,se loni zabil při lyžovačce v horách ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tento film síce nie je ničím výnimočný, ale za to na druhej strane ponúka zaujímavý pohľad do myslenia spisovateľky, ktorá svoju prácu podriaďuje a inšpiráciu na ňu čerpá z milostného vzťahu iného páru. Podobných filmov nie je veľa s daným námetom, ale tu sa trošku prejavil taký ten francúzsky neduh, že Francúzi proste vedia niekedy natočiť snímky, z ktorých neprenikne na diváka ani jedna alebo len veľmi málo emócií. Škoda toho. 55 % ()

Reklama

Reklama