Lux Æterna

Benoît Debie

Zvuk:

Ken Yasumoto

Scénografie:

Samantha Benne (set dekoratér)

Noé dostal kupu peněz od Yves Saint Laurent s jediným zadáním: aby natočil kraťas obsazený tvářemi značky. Jenže Noé si to dle očekávání udělal komplet po svém a tak místo klasické reklamně vyestetizované čtvrthodinovky je výsledkem padesátiminutová auteurská hříčka připomínající listování Cahiers du Cinéma na tripu trip, kde Noé vzdává hold svrchované autorské vizi, která navzdory bláznivému chaosu placu i osobním zájmům jednotlivců dává vzniknout oněm pravým uměleckým dílům, která se stanou milníky kinematografie.(19.5.2019)

• RUSSELL

Spíš se těším na další Noého regulérní celovečerák. Tenhle sranda projekt financovaný Yves Saint Laurent je zbytečné plýtvání času a úsilí. I na tak krátké stopáži děsně ukecané a nezáživné. Béatrice Dalle byla nesnesitelná a aktuálně drží první příčku mého listu hereček, které nemohu ani cítit. Viděl jsem s ní asi 5 filmů a žádnému jsem nedal víc jak 2* – ona by pro mě už měla být varováním, že na daný film nemám koukat. Pořádný Noé moment přichází až v samotném blikajícím finále, které ale stejně není tak působivé, jako epileptické pasáže z jeho předchozích filmů. Jsem na hraně 1 až 2*, ale nechám vyšší hodnocení za zajímavé vyobrazení toho, jaké šílenství může panovat na place během natáčení filmu.(11.11.2019)

• POMO

Pohled do zákulisí probíhající menší filmové produkce, kde po sobě všichni řvou, neví co se děje a jsou z toho na prášky. Známější herci a herečky zde hrají sami sebe. Ve finále tomu dá Gaspar smyslupnější uzavření a doručí další nezapomenutelné závěrečné titulky, ale jako celek je to blbina, stojící pouze na účasti známých hereckých tváří. [Cannes](20.5.2019)

• - Celosvětová premiéra středometrážního filmu proběhla 18. května 2019 na filmovém festivalu v Cannes. Film byl dokončen těsně před zahájením festivalu. (Stoka)

• - Na premiéře na filmovém festivalu v Cannes byli přítomni zdravotníci v rámci přípravy na to, že se divákům může při promítání udělat špatně nebo omdlí. (MarLin)