Reklama

Reklama

Lux Æterna

  • Francie Lux Æterna
Trailer 4

Obsahy(1)

Dvě herečky, Béatrice Dalle a Charlotte Gainsbourg, vyprávějí příběhy o čarodějnicích - ale to není všechno. Lux Æterna je také esej o kinematografii, lásce k filmu a hysterii filmového natáčení. (Film Europe)

Videa (3)

Trailer 4

Recenze (35)

JFL 

všechny recenze uživatele

Noé dostal kupu peněz od Yves Saint Laurent s jediným zadáním: aby natočil kraťas obsazený tvářemi značky. Jenže Noé si to dle očekávání udělal komplet po svém a tak místo klasické reklamně vyestetizované čtvrthodinovky je výsledkem padesátiminutová auteurská hříčka připomínající listování Cahiers du Cinéma na tripu trip, kde Noé vzdává hold svrchované autorské vizi, která navzdory bláznivému chaosu placu i osobním zájmům jednotlivců dává vzniknout oněm pravým uměleckým dílům, která se stanou milníky kinematografie. ()

somnar 

všechny recenze uživatele

Noé šokuje sítnice až úplně na konci, tentokrát svůj obor něžně romantizuje, takže tam kromě dvou tlachajících hereček vystupuje ještě otravný filmový novinář, urputný začínající režisér a hvězdička, co neměla topless scénu v kontraktu. Tahle klišovitost "charakterů" mi trochu vadila, ale jinak nečekaně zábavná reklama na hadry. ()

Reklama

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Paráda... Noé dostal prachy na reklamu a natočil si středometrážní studii o lásce k pekelnému chaosu filmového řemesla. Filmový plac zde skutečně působí jako epicentrum kufříkové atomovky a v kinosálech promítajících tenhle biják museli najmout několik pikolíků co v průběhu utírali epileptickou pěnu od úst těm co nestihli včas utéct. Já to viděl jen na monitoru a mé oči musely odjet na dva týdny na ozdravný pobyt ve tmě. ()

garmon 

všechny recenze uživatele

Film samotný za mnoho slov nestojí. Noe je plně ve víru marketingu, umí v tom chodit a baví ho ten svět. Že je jeho točení prázdné, bezobsažné, leckdy hnusné a nafouklé nic, to se na csfd.cz taky ví. Přitom on zjevně smysl pro spirituálno má. K tomuto chci ale napsat především, že mě otravuje slyšet posté k vlnící se pohodě ve filmu Mahlerovo Adagietto a k dramatu téma z jeho Titána. To fakt nemají ve štábech lidi, kteří by je posunuli z téhle filmovohudební gnóze pro střední stav? ()

Hamaradža 

všechny recenze uživatele

Keď mne stále chutia aj Noého naturalistické kecy "o ničom" (a kto bol niekedy na naozaj nepríjemnom natáčaní, vie sa s nimi určite stotožniť), aj jeho hypnotické diskoblikanice, ktoré ma vedia dostať do zľahka odlišného stavu vedomia - a to aj na monitore notebooku. Ako celovečerák by to asi neobstálo, no na strednej metráži ma to absolútne uspokojilo. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra středometrážního filmu proběhla 18. května 2019 na filmovém festivalu v Cannes. Film byl dokončen těsně před zahájením festivalu. (ČSFD)
  • Na premiéře na filmovém festivalu v Cannes byli přítomni zdravotníci v rámci přípravy na to, že se divákům může při promítání udělat špatně nebo omdlí. (MarLin)

Související novinky

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (více)

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

Be2Can je zde, zahájí ho Chlast s Mikkelsenem

04.10.2020

Přehlídka toho nejlepšího z prestižních filmových festivalů z Berlína, Benátek a Cannes dokončila svého festivalového průvodce, a tím i seznam filmů, které mohou diváci letos očekávat. Přehlídka tak… (více)

Reklama

Reklama