Konec dětství

• Česko Ten kluk Mudge (více)

Filmové drama režiséra Michaela Burkeho vypráví o čtrnáctiletém farmářském chlapci, který se nedokáže vyrovnat se smrtí své matky. Otec Duncana nechápe, jeho vrstevníci se mu posmívají a on zoufale touží po přátelství. (oficiální text distributora)

aluna

Pod kůži se vám hrdina ztělesněný (nutno dodat skvěle) Emile Hirschem rozhodně dostane. Celej film mi ho bylo šíleně líto a bála jsem se, že se stane to, co se taky stalo. Váhám mezi **** a *****, co se týče mejch pocitů, tak na mě to zafungovalo, ale filmek si vzal na bedra těch témat a problematik na jednoho vesnickýho klučinu nějak moc, až to zavání prvoplánovým hraním na city. Na druhou stranu je to tak uvěřitelně a citlivě zahraný, že je prostě nemožný, abyste ono těžký období neprožívali s Duncanem. Tak nevím....90%, a zaokrouhlím je dolů. ()

slunicko2

Jednobarevné slepice obvykle tu kropenatou uklovou...někdy až k smrti. 1) Na jedné straně jsou vesničtí burani, na straně druhé přecitlivělý osamocený zženštilý chlapec s podivným vztahem k drůbeži. Smrt matky jako jediného člověka, k němuž měl Mudge pravděpodobně blízko (otec své city neumí vyjádřit) slouží jako spouštěč dalších událostí. 2) 18letému Emilu Hirschovi (Duncan Mudge) sice více věřím jeho drzé fracky, ale herec jeho formátu zvládne vše...i trochu jetého vesničánka z vermontského venkova. 22letý Tom Guiry (kamarád Perry) pak dodal trochu té chlapské přitažlivosti. 3) Režisér Michael Burke na stejné téma natočil o pět let dříve dvacetiminutový film Fishbelly White, který je součástí kompilace krátkých filmů s gayovskou tématikou Boys Life 5. ()

Skip

Takový dost podivný, podprahově i otevřeně úchylný film. Nic zvláštního a mimořádného. Dal bych dvě hvězdičky, ale přidám jednu za tu ukousnutou hlavu - to byl nejlepší moment filmu. ()

Nuala

Velice milé překvapení. Příběh dospívajícího chlapce, kterému zemře matka, otec nedokáže pochopit jeho rozervanou duši, a tak se jeho nejbližším přítelem stane slípka Kuře. Smutné, dojemné a krásné. ()

Martin741

Zacinam o miestnom uzivatelovi menom Radek99 dost pochybovat ci nie je sexualne dezorientovany. Ked vyplodil toto - podotykam a podciarkujem, ze to nie je z mojej hlavy a Tu je Text : "Hlavní hrdina, čtrnáctiletý Duncan, je přesná, učebnicová ukázka potenciální oběti šikany, chlapec vnímavý, citlivý, fyzicky špatně disponovaný, jiný... Navíc ho zasáhla právě v období krize vlastní identity a hledání sebe sama ta nejstrašnější katastrofa - umřela mu matka, na kterou byl velmi psychicky fixován. Její ztrátu nahrazuje kdečím - fetišismem zacíleným na její věci, objevováním chybějícího ženského prvku rodiny uvnitř sama sebe... Tenhle film je hodně bolestný a zraňující, jelikož ukazuje věci takové, jaké jsou...bolavé a zraňující... ". No ja som videl hodne planu, uzvanenu spolocensku konzervacku, kde sa ten harant nedokaze vyrovnat so smrtou matky - a co je este horsie, oblieka sa do jej siat - takze zase propagacia sexualnych deviacii od rezisera Michaela Burke-ho. Nuda a planoba :15 % ()

wer4

Posledných päť minút mi neuveriteľne zdvihlo žalúdok, ale zároveň sa vo mne utriedili myšlienky a dokázala som si k nemu vytvoriť osobný pocit, ktorý prichádzal dosť pozvoľne. Určite som očakávala niečo dramatické na záver, ale toto .. hmm. Film to bol nadmieru citlivý a nemyslím si, že točený pre masové publikum. Výkon Emila Hirscha tu ospevovali mnohí a pridávam sa k nim (mne osobne svojím herectvom v tomto snímku veľmi pripomínal mladučké časy DiCapria). ()

hot_spot

Kontrast mezi "divným" teenagerem a drsným americkým venkovem už by se dal mezi nezávislými filmy považovat za klišé a stejně tak mi přišla už ohraná také fragmentovanost děje i místy až přehnaná snaha o syrovost. Film drží nad vodou hlavně výborně hrající Hirsch, kterého jsem dosud považoval za řadovou hvězdičku sázící na svůj vykulený obličej - tady mě však donutil změnit stanovisko. ()

bari68

Už vtedy bolo evidentne vidieť, že tento mladý týpek(Emile Hirsch) má kurva talent.Trošku atypické konverzačné dráma zakladajúce na hereckých výkonoch,špetky kontroverznosti a smutným až autentickým,naturalistickým podaním.Toho všetkého sa nám dostalo,takže nevidím dôvod k nespokojnosti. ()

dehlie

zakríknutý chlapec sa so smrťou matky vyrovnáva po svojom. spáva so sliepkou, a to doslova, stretáva sa s bandou miestnych křupanov, lavíruje so svojou sexuálnou orientáciou. a tá ukusnutá hlava? snáď prísľub lepších časov. divné. veľmi divné. ()

Eva_D666

Poslední scéna ve mě zanechala stopu na dlouhou dobu a můj pohled na slepice už nikdy nebude takový jako dřív :-). ()

Nine

Krásný a hodně citlivý film o tom, jak se otec a syn vyrovnávají se smrtí ženy, matky. Každý po svém a sám, protože k sobě nějak nemohou najít cestu... Na Duncanovi se ztráta podepsala hodně a jeho otce to snad až děsí a neví, jak se zachovat. Duncan je divnej... Asi ani on sám neví, co se s ním děje. Z filmu mám pokaždé (viděla jsem ho asi 4x) smíšené pocity. Snad ani nelze říct, jestli to dopadlo dobře nebo ne... V hlavní roli Emile Hirsch. A předvedl neskutečně výborný výkon a to i v tak těžké roli, jakou mu předepsal scénář. Skvěle hráli i Richard Jenkins jako Duncanův otec nebo Tom Guiry coby Perry. Kamera je obyčejná, ne nijak zvlášť vynalézavá, jenže to dodává filmu strašně na kvalitě. I když vlastně - má "spešl" obrazy - takové velké, obsáhlé, přitom detailní. Nedočkáme se tu tuctových záběrů, kdy ten, kdo mluví, je zabírán zblízka do obličeje. Jakoby i ta kamera vykreslovala vzdálenost, jakou má Duncan k ostatním. A i tu prázdnotu po zemřelé a očividně velmi milované mámě a ženě. Ano, kamera je brilantní! Je to smutný příběh plný hledání - otcovské lásky, přátelství... A hledání sebe sama. ()

Dellylah

Příběh ne úplně obyčejného chlapce, kterému zemřela matka, který prochází težkým obdobím dospívání. Díky svému zvláštnímu chování a ne moc velké oblibě mezi vrstevníky se dostává do těžko vysvětlitelných situací. Pozoruhodný výkon Emila Hirsche filmu dovává zvláštní uvěřitelnost. Podivné přátelství se slepicí je už pouze špička ledovce. "Já nejsem buzna!" ()

jiri.twist

Původně krátký film Fishbelly White, který je zde rovněž uveden, po 5 letech rozvinul stejný režisér Michael Burke do tohoto celovečerního filmu a myslím, že se mu záměr rozevřít příběh do větších podrobností hodně podařil a bylo vytvořeno dílko citlivé a lidské, které vřele doporučuji všem gytitulkářům, kteří jej ještě neviděli ... Ti, kteří neviděli ještě nic doporučuji pořadí: 1. Fishbelly White, 2. Mudge Boy 9999 ()

Mbeast

Aaaaa on ho tam fakt vyšu.al. Bože. Jinak Hirsh je opravdu nadaný herec a i takhle těžkou roli zahrál skvěle. ()

Rokle

Smutný příběh, kterému bez problémů budete rozumět díky už tehdy výbornému Hirschovi. Myslím, že každý z nás okusil ten moment, kdy se chceme dostat do kolektivu za každou cenu. Tady ta cena je opravdu vysoká. ()

Faila

Smrt matky a odlišnost hlavního hrdiny se táhnout celým filmem jako zajímavý základ, na který se nabalují neméně zajímavé minipříběhy se stejnou syrovou atmosférou. Slepice a výjimečně talentovaný Hirsch dotváří dokonalost tohohle snímku, který rozhodně zaujme. ()