Americká špionážní centrála umístěná v Západním Německu má zájem o informace týkající se československých obchodních aktivit na Středním východě. Agent Rudolf Karlík vytváří v Praze síť svých spolupracovníků... (oficiální text distributora)

vinducha

Klaun Ferdinand spřádá intriky a kuje pikle proti socialistickému Československu , ale horliví příslušníci 5. oddělení jsou mu v patách. S režisérem J. Polákem nemám vůbec problém. Docela akčňák  na tehdejší poměry . ()

cyglos

Je pochopitelné, že se na svou dobu jedná o tendenční dílo, které bylo určeno do kin, kam se chodilo v hojném počtu. Myšlenka působí, svým zpracováním, jako agitka na určité problémy, které špioni působí lidovému zřízení, ale bdělost a ostražitost takové pokusy zhatí a opět vše klape. Kulhá opatrnost a naopak občasná nedůslednost Karlíka. Nicméně ubírat filmu na kvalitě ve spádu a gradaci by bylo nezasloužené. Opět s ohledem na dobu vzniku. Radovan Lukavský, z mého pohledu, není tím přešlapujícím v roli, ale normálně pracující THP-éčko. Lehce humorně vyznívají některé role "švestek", zvláště s nevychytaným přízvujem Moravy. Retro pohled na Prahu je připomenutím ruchu té doby. I zvuková složka a hudba má své kouzlo s rokem vzniku. Takže třikrát pěticípá. ()

milos.bradik

Výborný Vršťala jako zlotřilý západní agent, ale jinak to opravdu nestálo za moc. Lukavský, který byl naprosto nevýrazný a Mareš jako rozverný a přátelský estébák, na mne moc dojem neudělali. Dobrá byla hláška "posílají k nám Karlíky". ()