Popelka Kay Cannonové (Ladíme!) je moderní filmový muzikál a zároveň odvážné pojetí pohádkové klasiky. Naše ambiciózní hrdinka (Camila Cabellová) má velký sen. Její Famózní víla kmotřička jí pomůže vytrvat a uskutečnit ho. (Prime Video)

Thalin odpad!

Tohle bylo celé tak strašně na sílu, že ani jako kulisa k vaření se to nedalo a v půlce jsem měla chuť metat na obrazovku šlupky od brambor. Ono už v úvodu, kdy začal ten rádoby vypravěč mlet, jsem měla tušení, že to bude další "velký špatný". A bylo. Jen další, přehnaně rádoby moderní a otevřené znásilnění klasiky. Proč má pořád potřebu někdo tohle dělat? S každou další verzí pohádky, která se snaží být pokroková, je to jen horší a horší a postavy většinou kvůli hrozným hereckým výkonům působí jen jako trapné karikatury. A rapování v Popelce? Ouvej! ()

Bejbr odpad!

Tady už nejde o nějakou rovnoprávnost mezi muži a ženami, tohle už je i velká urážka žen a jejich boje za ženská práva. Scenáristka a režisérka v jedné osobě si neuvědomuje, že tímhle agresivním tlačením na pilu vůbec ženám neprospěje, spíše naopak. Děj filmu se ani nedá sledovat díky smršti agresivních narážek na "nerovnoprávnost" žen a snahu urážet může v každé scéně. Vílu - muž transsexuál snad ani nemá smysl komentovat. ()

Pavlis.xxx

Komedie to byla, ale ne taková jakou si tvůrci asi představovali. Ten film je tak korektní, že mi z toho bylo na blití plus ten nebinární hermafrodit jako víla a je vymalováno. 2 hodiny si chcete prostřelit hlavu. Hvězda za kostýmy. ()

eexDon

Für mich - 60%, - /moc muzikální to na mě bylo, moc ujetý a šílený, někdy to byla až parodie sebe sama a trapný scény typu napravení a zpěv Brosnana - to bylo fakt něco, teda/, + /nová Popelka jako rajcovní emancipovaná jižanka vypadala trochu divně, ale budiž, některý písničky byly celkem dobrý/, hodnocení - nová Popelka je pěkně ujetá a místy dosti trapná, ke konci už jsem byl fakt rád, že to skončilo, za moc to totiž nestálo ()

EDEN13

O tomto filmu byste mohli mluvit třeba i půl dne a stejně by to nestačilo... až tak je ... no hledám to správné slovo, ale nejvýstižnější asi bude slovo rozporuplný. Stručně řečeno tento film má více chyb než kladů... docela překvapivě se mezi zápory nepočítá hraní herců, i přesto, že většina jich moc dlouho nehraje nebo nehraje vůbec. Podle mě je problém prostě v tom, že není dostatečně šílený, aby mohl být brán jako parodie nebo ztřeštěná moderní komedie, zároven ale není ani tradiční nebo modernější pojetí nám známé popelky. Tvůrci sice propagovali tento film jako něco velmi tvůrčího... ale tam, kde se mohli odvázat to nedělají, kdežto ve scénách kdy by bylo lepší zpomalit na vás vyvalí jakýsi nic neříkající nebo přepálený guláš čehosi...  Asi nemusím dodávat, že myši mě vážně nebavily... a byly tam vlastně i dost zbytečné. Prdlá víla kmotřička tu nedostala skoro žádný prostor, nevím jestli to je dobře nebo špatně... a vlastně jsem neměla ani problém s tím, že kmotřička je on nebo trans... ale celá jeho postava byla taková jakože ... neúplná. Scény, které mají působit epicky a vy se na ně těšíte už dopředu jako je třeba ples, nebo proměna Popelky... jsou tu bud odfláknuté, zvláštní nebo vyloženě trapné.... občas sice sem tam probleskne zajímavá hláška nebo postřeh... třeba ohledně balerín... ale ty blbosti to vždycky přebijou.  Upřímně mě na  tom i dost vadilo to, že ty charaktery hlavních postav jako byla naše popelka a princ, měli skoro opačné charaktery než jejich předchozí verze. Já tady nebudu srovnávat jakože všechny popelky a tak... ale prostě když mám v názvu slovo Popelka a ta holka se chová jako kdokoli jiný jen ne popelka, tak je to lehce zarážející... a jako chápu, hodně lidí by mohlo říct, že toohle je vlastně popelka 21, století, která už nemůže bejt taková putka jako její předobraz... a to bych pochopila, ale jakože tahle popelka nežije v nějaký extra moderní době, když musí sloužit svýmu KRÁLI ... tak prč se chová jako dost sebevědomá, lehce arogantní dívka ... to samé princ. On teda princ byl vždycky v Popelce tak trochu opomíjená postava, ale byl vždycky takový hodný a milý, né sebestředný. Jo a upřímně tu romanci jsem jim jakože fakt nebaštila.... jako jo asi 10x si řekli, že jsou hezký... takže jako to je ten jediný důvod proč spolu začali chodit? Takže se mi ani ty romantický scény jakože nelíbili, a hudba Eda tomu dala korunu.  Co chci na filmu pochválit.... to, že občas dokázal překvapit tím jak se diametrálně lišil od předlohy.... macecha je vlastně hodná, macecha nutí popelku, aby se provdala za prince.... občas mě to štvalo, ale docela mě bavilo, jak se ta klasická pohádka dá přetransformovat do něčeho co sice jde po klasické linii příběhu ale úplně opačným vyzněním, dále jsou tu úchvatné exteriéry a interiéry, včetně moc hezkých a originálních kostýmů, Piercovi to pořád strašně sekne i tomu čeledínovi o kterém zpívají v půlce filmu, retro písničky se sem sice moc nehodí, ale aspon zavzpomínáme, taneční kreace někdy potěší jindy vyloženě urazí, líbí se mi plakát i písnička od Camilly .... a to je asi vše. Jo jinak chci jen říct, že film byl podle mě i dost špatně rozvrženej....prvních 45 minut se tam skoro vůbec nic nedělo, pak bum ples, zase se nic neděje.... a pak už je konec. A ten musej i přesto, že nikoho nezajímá a není tam žádnej děj, natáhnout na víc jak 20 minut...mrhání časem, tam kde není potřeba a opačně. () (méně) (více)

Marty1905

Camila Cabello za ní a její zpěv 1*. Za známé písničky 2*. Celkový dojem z děje nic moc. Dost mě osobně vadilo tragicky nespisovné vyjadřování, které totálně rvalo uši.  Totální propadák byla víla kmotřička v podání chlapa??? Jako co tohle mělo jako být??? To bylo už fakt moc. Víla kmotřička byla navíc podána s chováním gaye. Tedy 2* jsou až moc. ()

Hayley_Kelly

No... na Oscara to není, ovšem vzato kolem a kolem je tahle miliontá verze pohádky přesně tím, čím slibovala být. Odlehčená, občas i vtipná, písničkami prošpikovaná Popelka s krásnou Camilou Cabello v titulní roli. Dívka, která si v rámci moderního většinového smýšlení jde za svým snem a kariérou, místo toho, aby padla do náruče chlapovi, s nímž mluvila dvakrát v životě. Nicholas Galitzine na mě působil dosti zvláštním dojmem, jako by chudák ani nevěděl, jak se na natáčení ocitl, ovšem svou roli otcem utiskovaného princátka, které je tak odloučené od světa, že se zabouchne do první holky, která před ním řekne vtip a není jeho sestra, zvládá dokonale. Dokonce i to, že tentokrát měl princ hned dva celé, fyzicky zdravé a charakterově zajímavé rodiče je nesporným plusem. Verze rodiny, kdy sestry ani macecha nejsou reinkarnací samotného Satana, ale jsou zkrátka jenom rozmazlené, v prvním případě, a zbavené všech naivních snů v případě druhém, je za mě velkým zlepšením. Co se víly kmotřičky týče... no, za mě je to skvělý nápad, který docela dobře funguje (a hlavně ten boží kostým!), jenom Billy Porter působí trochu moc afektovaně. A co dále oceňuji je mladší sestra Gwendolyn v podání Tallulah Greive, která sice nedostane moc prostoru, ale je takovým milým malým zpestřením, které nakonec zamilovanému páru umožní nerušeně cestovat. Vzato kolem a kolem... Tahle Popelka vás nejspíš ničím nepřekvapí ani neuchvátí, ani asi nebudete mít potřebu si ji v dohledné době pustit znovu. Ale je to docela hezké dílko, které má u vás úspěch zaručen, jste-li třináctiletá slečna. ()

Fanysek21 odpad!

Autorská licence za každou cenu. Opravdový hnus na kolečkách. Ve zkratce. Příběh se odehrává jak jinak "ve středověku", potud vše milé a ok. Přesto je možné hojně vidět: plastové bedny na nápoje, rapujícího bubeníka, hlášky typu "podnikatelka",..vousatého černocha jako vílu (asi kvůli genderové korektnosti), taneční choreografii 21.století, ...a dalo by se dál a dál psát a psát, jak a čím dalším se tohle dílko opravdu nepovedlo. Američani rádi przní klasické pohádky, protože nemají vlastní historii s rytíři a princeznami, nedělá jim problém ani černoch jako rytíř nebo generál. Nutno zde podotknout, že tato poznámka není rasistická, ale o totální historické nekorektnosti, která jakýkoli takto splácaný příběh strašně ruší. Takže se stále dokola vrací původní otázka (mysleno od prvních minut filmu)- co u toho natáčení asi tak hulili za matroš? ()

TedyM

Zas tak hrozné mi to popravdě nepřipadalo, až tedy na ten úlet s vílou kmotřičkou :D Některé písničky byly fajn. Na jedno podívání to není špatné. ()

Namefar odpad!

Večer začal příjemně, pustil jsem si film s Chuckem Norrisem byl to ten jak nějací vědci vylepší člověčího primitiva na super hrdinu a Chuck jej musí zlikvidovat a k tomu řeší, netradičně, svůj milostný vztah. Po tomto vcelku povedeném kousku jsem zapůjčil dálku své ženě a ona si pustila toto. Nedalo se na to koukat, uječená sračka. Pokusit se usnou bylo sice náročné, ale nakonec se mi to povedlo. ()

Lur

Nelíbilo. Hromadné muzikálové scény mi připadali hrozně chaotický..a to mám muzikály ráda...Dva body dávám za písničky, sympatickou ústřední dvojici, macechu, třpytivé trikové proměny a pár scén jako byl běh po louce apod. Transsexuál místo víly? No..už jen čekám, kdy provdají Popelku za princeznu, místo za prince..:-/ ()

Merotren

Odvážné pojetí pohádkové klasiky? No pěkná parodie to byla. Jako nápad udělat z toho muzikál mohlo působit zajímavě, ale ve výsledku je to strašný bizár. Přehlídka průměrných tanečních čísel, možná až podprůměrného vzhledu, někdy až tragických postav (vílu radši ani rozebírat nebudu) a ještě k tomu potřeba z toho udělat social komentář se totálně míjí účinkem. A ten soundtrack! Ani se nijak nesnažili udělat působivý a originální score (z těch 24 songů mají jen 2 něco přes 2 minuty, zbytek má jen pár vteřin, max minutu), místo toho tam vrhli hromadu pop hitů a ještě k tomu přezpívaných samotnými "herci" a ironicky je tenhle popový soundtrack delší než samotný score. A ještě k tomu ten hlavní song v tom filmu Cabello zpívá čtyřikrát. No to jsem ještě neviděl. Ale alespoň jsem se bavil tím jak to bylo špatný. To se počítá, ne? 4/10 ()

Sylviiik odpad!

Jedním slovem: Zbytečné. Zpočátku jsem nechtěla film vidět kvůli černochovi v šatech a kupodivu mi tam vadil asi nejméně. Příběh ohraný (a bodejť by ne, když už je to nejméně dvacáté pojetí stejného příběhu), více zpěvu než mluveného slova (což je po půl hodině fakt otrava), myši divně animované, písničky nemelodické (a rapováním v pohádce to tvůrci vyloženě zabili), a celé to působí spíše jako parodie než moderní pojetí Popelky. Hlavní hrdinka krásná, ovšem ta celý tenhle výtvor opravdu nespasí. Je vidět, že se hodně vykrádal film o Popelce z roku 2015, který byl mnohem vydařenější. Myslím, že je na čase nechat Popelku na pár let (nebo spíš desetiletí) odpočívat v pokoji, páč tahle verze ji pohřbila hodně hluboko. ()

Miol

Skvělé,  svižné,  barevné.  Evidentně se pro natáčení bavili a já s nimi. Nezvyklé zpracování,  ale proč sakra ne! Vic takových jiných pohledů na svět :))) zasloužíme si jít za svými sny...:)) ()