Noční plameny

Burn

Plume

(pracovní název)

Thriller

USA, 2019, 88 min (Alternativní: 84 min)

Mike Gan

Mike Gan

Jon Keng
  • Morholt

Tilda Cobham-Hervey zahrála dobře. Holku, která je hodná a divná, přičemž divnost v krizové situaci převáží, vystihla celkem přesně. Hutcherson, byť ho obyčejně moc nemusím, se mi tady také líbil. Ze zloděje-sympaťáka přepínal do polohy nebezpečného parchanta s přehledem. A konečně mě bavila i Suki Waterhouse, ačkoliv její role patří k těm kýčovitým. Samotný miseryovský koncept také nebyl špatný, ale bohužel Ganovi se ho nepovedlo přetavit v zábavný celek. Největším problémem jsou dialogy, na kterých to do určité míry stojí. Herci prostě nemají pořádně co říct a můžou se snažit jak chtějí. Bohužel se tu ani nenajde nějaká sekvence, která by se usadila alespoň na chvíli v paměti a vyvážila tak dialogový zmar. Díky tomu všemu ta necelá hodinka a půl strašně pomalu utíká. Nijak zvlášť povedený debut, ale Gan si ještě jednu šanci zaslouží. 35%(5.9.2020)

Jak moc se může zvrhnout zvrhnout sejdou-li se mrcha, nadržená psychicky labilní borka a týpek co se rozhodne vykrást pumpu kde zrovna mají noční směnu? Zřejmě noc, na kterou jen tak nikdo nezapomene. U tohoto filmu se nedá vůbec nudit. Pořád se tam něco děje a nečekané zvraty rovněž stojí za to. Film je stabilní asi tak jako jeho hlavní protagonistka. Spokojenost na mé straně.(9.4.2021)

Dobrý, jednoduchý príbeh, trochu nápaditosti a štipka psycha a dá sa aj za málo urobiť dobrý film. Podľa mňa vydarený film, ktorý samozrejme mohol vyťažiť ešte viac, pretože námet vskutku vydarený, Mike Gan sa ale ešte musí vycibriť režisérsky aj scenáristicky. Každopádne je mimoriadne chvályhodné, že tu nenájdeme prakticky jedinú hluchú minútu.(6.9.2020)

"It didn't have to be complicated, Melinda." Slušný námět, jehož potenciál není bohužel plně využit, scénář ke konci už trochu ztrácí dech a finále nijak extra nestrhne, přesto se jedná o poměrně uspokojivě strávenou necelou hodinu a půl. Hlavní zásluhu na tom má Tilda Cobham-Hervey, která mne zaujala už v seriálu The Kettering Incident a zde podává opravdu dobrý výkon. Hutcherson mi také sedl, i když z interakcí Billyho a Melindy by šlo jistě vykřesat víc. Ohledně postavy Suki Waterhouse musím souhlasit se silentname, Sheila je skutečně strašně klišovitý charakter, až přehnaně tlačený do antagonistické polohy, takže je ve výsledku lepší, když o ní v poslední hodině už jenom slyšíme. Snímek si ale ode mne zaslouží ještě jedno velké plus za popularizaci tvorby architekta Franka Lloyda Wrighta, konkrétně jeho návrhu minnesotské čerpací stanice známé jako R. W. Lindholm Service Station z roku 1958. ►1212. hodnocení◄(5.10.2020)

Skvelý film, brilantná ukážka toho, že na to, aby bol film zaujímavý, nepotrebuje okázalé efekty, milión akčných scén a čo najznámejších hercov. Melody je veľmi dobrá postava, škoda, že nebolo venovaného viac priestoru k odkrytiu jej podstaty a charakteru. Chýbalo mi taktiež viac preexponovanosti v určitých scénach, napr. keď mu ukazovala svoje popáleniny alebo pri ich iných konfliktoch. Takto to nebolo zlé, ale ani prevedené do úplnej dokonalosti. Za mňa však po dlhej dobe veľmi vydarený kúsok, ktorý by som si pozrela ešte raz.(23.11.2019)