Reklama

Reklama

Vlak do Busanu 2

  • Jižní Korea Peninsula (více)
Trailer 8

Obsahy(1)

Děj filmu se odehrává 4 roky po vypuknutí zombie apokalypsy ve filmu Vlak do Pusanu (2016). Korejský poloostrov je zdevastovaný a bývalý voják Jung-seok (Dong-won Kang), kterému se podařilo uniknout ze zámoří, je pověřen návratem a nečekaným potkáním s přeživšími. (TommyZR)

Videa (3)

Trailer 8

Recenze (100)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Tak nějak jsem zpětně nedocenil kult jedničky v jistých kruzích, dle mého se jedná o standardně dobrý zombie film a tahle dvojka mě překvapila svou radikální změnou konceptu ve stylu akčnějších dílů Walking dead z velkého města a vlastně mě to dost bavilo. Rozhodně se nejedná o žádné veledílo, nicméně "Poloostrov" má docela fajn akci i tempo příběhu hodných 70ti%. Za mě tedy mírně podhodnocené. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

S originálem to nemá společné zhola nic. Koncept výletu do post-apo zombie velkoměsta i temné filtry slibují hodně, fajn jsou i postavy a jejich obsazení. Padá to ale na přehnaně digitálních a nereálně zrychlených akčních scénách jako z videohry, na logických nesmyslech a na ultra-sentimentálním závěru jak z telenovely, který rozpačité pocity definitivně srazí na dvě hvězdy. Měli zůstat na lodi a vyhrát si s jejím prostředím, které nabízelo prostor pro další porci nápadů, na kterých stál vlakový Train to Busan. ()

Reklama

Eliott 

všechny recenze uživatele

Film nastartuje s tempem jedničky, ale po první půlhodině zjistíme, že je v mnoha ohledech znatelně horší. Přesto však nemohu pochopit takto špatné hodnocení. Celý film totiž šlape jedničce na paty a je plný dokonalých akčních scén a propracovaného příběhu plného zvratů. Zaří především hlavní hrdina, což je pravděpodobně ten nejsympatičtější korejec, jakého jsem kdy viděl. Mimo to, se mi vážně líbila forma dystopické společnosti vykrelené v tomto díle, neboť záporáci jsou snad ještě nebezpečnější a hnusnější než zombie a svým chováním dokáží zahrát pěkně na city a vy je tak budete nenávidět (což není nikdy na škodu). Oceňuji i zachycení čirého zoufalství přeživších lidí v závislosti na souhru těchto příšerných faktorů působících v jejich městě. Akční scény byly sice skvěle natočené a v drtivé většině mě vážně bavily, ale filmu byly na škodu zdlouhavé honičky s auty po celém okolí. Jako další slabinu však vidím i v dětských hercích, kteří sice vadili méně, ale jejich přítomnost působila tak trochu křečovitě. Závěr jsem si užil, ale happy end zde nepůsobil příliš přirozeně. 75% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Jednotka bola super (4*). Problém dvojky nie je ani tak v tom, že to vlastne vôbec nie je dvojka (žiadny vlak, žiadny návrat preživších postáv), ale najmä v tom, že má hrozne nudný a nezáživný príbeh plný klišé momentov, divné postavy a desiatky minút, počas ktorých sa nič zaujímavé nedeje, iba sa nachádzame v spoločnosti postáv, ktoré nám nič nehovoria. Keď sa konečne rozbehne akcia, tak je to po technickej stránke fajn, ale žiadny zázrak (a občas príliš trikové a autíčka sa správajú ako v nerealistickej počítačovej hre). Škoda, že vlak nevymenili za autovú kolónu. Takto síce autá hrajú relatívne dôležitú rolu, ale nie až takú dôležitú, ako mohli. A ako mali. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Train to busan 1 z roku 2016 se stal velkým hitem a viděli jej i lidé, kteří na Jížní Koreu nekoukají, tedy do dvojky se vkládaly velké naděje a je to jiné a dle traileru jsem i já čekal větší zážitek, ale rozhodně to není žádný průser, který by si zasloužil 48%. Jednak většina viděla hnusný Cam Rip, kde i sebelepší film by vypadal jako sračka a rozčilovat se nad tím, že se dvojka už neodehrává ve vlaku je taky hodně vedle. Dvojka nese pouze název z prvního dílu, ale odehrává se ve stejném světě 4 roky po událostech jedničky a jako menší mínus vidím, že druhý díl postrádá originalitu jedničky a chybí zde známější herecké tváře. Jednička jimi překypovala a charisma Ma Dong-seoka či Gong Yoo nahradit snadné není a taky mi přišlo, že zde Korejci šetřili a vizuálně film působí uměle a zelené plátno je až moc očividné, ale pořád je to fajn zábava, která je kombinací Mad Maxe a World War Z a jelikož postapo filmy můžu, tak leccos jim dokážu odpustit. Film má rychlé tempo a líbilo se mi, že přeživší lidé jsou už víceméně rabující magoři pořádající gladiátoří zápasy z naleznutých lidí pro zábavu. Akce je natočená slušně, masky jsou v pohodě a občas se daří filmu dolovat i napětí, ale ne v takové míře jak to bylo u jedničky. Škoda, že se šetřilo s Gore a chybí zde výrazná pamětihodná scéna, ale na podívání si myslím, že by film vyloženě urazit neměl. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí**, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

Galerie (36)

Související novinky

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

Tvůrce Vlaku do Pusanu bude točit pro Netflix

27.04.2020

Režisér korejského zombie hitu Vlak do Pusanu z roku 2016 Sang-ho Yeon chystá pro Netflix novou animovaní sérii. Ještě letos by měl režisér přivést do kin pokračování svého zombie hororu pod názvem… (více)

Reklama

Reklama