Laurel a Hardy! Kdo by neznal onu nesourodou dvojici? Ollie se "nešťastně" zamiluje, a proto se rozhodne vzít si žovot. Samozřejmě s sebou na poslední cestu, bere i svého nejlepšího přítele Stana. Před společným skokem je zachrání voják, shodou okolností manžel Ollieho vyvolené Georgette, a pošle je oba do cizinecké legie, aby tam zapoměli. Ani v tomto snímku nechy bí živý situační humor a klaunská komika podařeného párečku. (oficiální text distributora)

Eluin

Zajímavý snímek, i když L + H mají na svém kontě i lepší počiny. Navzdory horší kvalitě zvuku je oboum hrdinům velmi dobře rozumět. ()

mac000

Film jsem viděl jak v kině Ponrepo, tak i v televizi a patří k tomu nejlepšímu, co L+H spolu natočili. Rozvíjejí zde naplno svou typickou komiku i styl dialogů, jež je charakterizují. A znamenitě jim sekunduje jejich "parťák James Finlayson. ()

Pitryx

Nemám rád hudební vložky ve filmu. Když jsem na tento film chodíval do kina Jiskra (Blechárna) v Hrabůvce, odcházel jsem už po hodině, protože mi ten konec přišel zbytečně zdlouhavý. Totiž to s tím letadlem a myslím si to i poletech. Snímek jsem zbytečně nadhodnotil, proto snižuji. ()

Kenneth

Jeden z jejich nejdivnějších filmů. Film sice obsahuje několik hluchých a zbytečně natahovaných scén, ale těch humorných tam bylo mnohem víc. Ke konci by jedna scéna byla pěkná parodie na začátek Quatermass Xperiment, kdyby tento film nebyl natočen později. ()

Taliga

Tu nejde len o grotesku, film V cudzineckej légii je dráma, komédia, film o priateľstve... a čokoľvek ďalšie chcete. Laurel & Hardy si vytvárali vlastné žánre, a to nie len týmto filmom. ()

Merťas

Oficiální premiéra v kinech (obnovená premiéra): 7.2.1975 *** V pražských kinech se promítal od 30.1.1975 (Sofia) ()