Epizody(7)

Všichni trpí kompletní ztrátou paměti a jestli se vzájemně znali, tak si to nepamatují. Teď musí společně čelit drsným nástrahám svého ostrovního vězení. (Netflix)

Heisenberg1

Určite si to zaslúži lepšie hodnotenie, ako to, ktoré tu vidím. Už len za nápad a celú tú koncepciu, ako tam bol vymyslený systém. ()

Aceboris

Zobudíš sa na ostrove, bolí Ťa hlava a nevieš kto si a čo tam vlastne robíš, začiatok úplne aspoň podľa mňa famózny a očakávania veľké. To čo sa deje a bude nasledovať v ďalších desiatkach minút je pád na dno. Nie až pod dno, ale to stačí na to aby moje prehnané očakávanie skončilo. Zo začiatku máte očakávania, že postupne sa otvorí cesta na to prečo sú tam a čo tam vlastne hľadajú, no neviem či im došla fantázia, alebo sa na to totálne vyflákli, ale niečo obdobné som zažil pri seriály Lost , tam prvé 4 série úplne, že super, no potom , čo tam zakomponovali pochovalo celý seriál. Presne ako tu , to čo nám ponúkli na konci je snáď zlý sen a nie vysvetlenie. Celé som to dopozeral , ale veľa krát som mal chuť ukončiť to trápenie. Určite jeden z tých horších počinov Netflixu za posledné obdobie. Za mňa 3/10 ()

Jirkacek

Seriál The I-Land z roku 2019 jsme doma shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, který nám jej vybral z nabídky společnosti NETFLIX a 7 dílů první série (doufám, že další už nebudou) jsme shlédli během tří večerů. Na začátku to vypadalo na opravdu zajímavou zápletku, když se 10 lidí probudilo na pláži tropického ostrova a nikdo z nich si nepamatoval, kdo je nebo jak se tam dostal. Přijali tedy jména, které měli vytištěné na cedulkách a pak začali spolupracovat. Jenže každý z nich měl postupně jiné cíle a všichni byli tak rozdílní, že se rozdělili na několik skupinek, které se mezi sebou začaly střetávat. Až potud to vypadalo fakt zajímavě, jenže najednou se to tuším od třetího nebo čtvrtého dílu pokazilo. Ze začátku to vypadalo jako kombinace Ztracených, Labyrintu a Hunger Games. Vše ale zabily špatně napsané postavy, ještě horší herecké výkony, díly, které se odehrávaly mimo ostrov a hlavně samotné finále. Celý děj nezachránil ani poslední díl, do něhož vše v podstatě od toho čtvrtého dílu směřovalo. Zkrátka za mně obrovské zklamání. A kdo se v tomhle špatném filmovém díle objevil ? Hlavní postavou byla Gabriela Chase (pěkná Natalie Martinez), vojenská veteránka uvězněná za vraždu své matky. Zjistila, že je vdaná za Coopera a celou dobu si myslela, že zabila svou matku, dokud……Její soupeřkou byla KC (Kate Bosworth), v jejím pravém životě zneužívaná manželka a servírka uvězněná za vraždu svých dvou synů. Její manžel ji málem zabil a když od něj chtěla odejít, oznámil jí, že už kluky nikdy neuvidí. Vzápětí je omámila, posadila do auta a v něm je utopila. Později se pokusila o sebevraždu bodnutím do břicha před očima svého manžela. Již zmíněný černoch Cooper (Ronald Peet), byl bývalý vojenský velitel, který se oženil s Chace a stal se farmářem. Během zápasu nešťastnou náhodou zabil svou tchyni. Zinscenoval to, aby to vypadalo jako vloupání, ale oba byli zatčeni za zločin. Mores (Kyle Schmidt), bývalý bojovník za práva, který způsobil explozi plynovodu, čímž nevědomky zabil několik pracovníků. Líbila se mi Blair (Sibylla Deen), bývalá zdravotní sestra, která praktikovala eutanazii , čímž zabila mnoho svých pacientů injekcí chloridu draselného. Dále tu byl Mason (Gilles Geary), který v supermarketu zastřeli několik lidí. Po řinu se chtěl zastřelit, ale nemohl sebrat sílu, aby to udělal. Místo toho byl zatčen a odsouzen k smrti. Donovan (Anthony Lee Medina), posedlý muž, který zabil kolegyni za to, že ho odmítla. Na ostrově ho léčila Blair po kousnutí žralokem a on se do ní zamiloval. Bylo jasné, jak to dopadne. Tailor (Kota Eberhardt) byla bývalý bankovní lupič, která se pokusila uniknout z ostrova, jenže se na člunu dostala pouze na jiný menší ostrov, na němž žil pouze jeden člověk – kanibal. Hayden (Michelle Veintimilla), kdysi vraždila mužské sexuální delikventy a jeden se našel i na ostrově….Byl jím Brody (Alex Pettyfer), který se pokusil znásilnit Chase a KC. Snad moc neprozradím, když sem napíšu, že zemřel jako první….Desítku lidí na ostrově tedy máme zkompletovanou, ale nesmím zapomenout na jednu osobu, která byla pro děj důležitá a žila někde jinde. Byl to Warden Wells (Bruce McGill), zkorumpovaný a mocný vězeňský dozorce, oblékající se v kovbojském stylu, který se snažil sabotovat program na ostrově prostřednictvím Bonnie a Clyda. Zajímavé, že ? Více už ale prozrazovat nebudu, pokud na to máte žaludek, podívejte se na tuto ubohost také a dozvíte se všechno…Je čas hodnotit. Jednu hvězdu musím dát za ty pěkné holky na ostrově a jejich výstřihy. Škoda, že toho nebylo vidět víc. Suma sumárum, seriál  The I-Land ode mne získal jen jednu ostrovní hvězdičku *. () (méně) (více)