1BR

• angličtina 1BR: The Apartment

Po smrti svojej matky sa Sarah (Nicole Brydon Bloom) presťahuje do Los Angeles, pretože už nevydrží žiť s otcom, ktorý jej matku podvádzal. Pošťastí sa jej nájsť komunitu s príjemnými susedmi a jediným problémom sa zdajú byť podivné zvuky, kvôli ktorým v noci nedokáže spať. Všetko sa mení vo chvíli, keď niekto z jej susedov zistí, že si napriek zákazu Sarah so sebou priniesla svojho domáceho miláčika. (Marceloo)

bourec

Od odpadu to zachránila jen moje dobrá nálada.Pomalej film o vymejvání mozku.Nesnášim filmy o komunitách.Sice bych si tipnul,že v současným světě bude spousta kreténů,který by tohle přivítali,ale já to nejsem.Bejt na místě hrdinky,tak to tam vypálim do základů,a pak bych ještě u producentů vyškemral pokračování týhle blitky,a vystřílel bych i ty zbylý baráky,který v tom jeli taky.Mramor patří na hřbitov,a ne na židli režiséra.10%. ()

tron

Zo začiatku skvelé a ku koncu to nebolo márne. Lenže v strede sa „niečo“ stane a od hororu sa to začne prikláňať skôr k takému tomu typu hororov, ktoré sa nám snažia niečo povedať, ale jednak to príliš nefunguje a jednak sa vytráca hororovosť a prichádza iný žáner, po akom príliš netúžite. Chcieť niečo povedať nemusí nutne byť mínusom, ako ostatne podľa mňa v praxi parádne dokazujú hororové pecky Jordana Peelea. V prípade filmu BR1 ma to ale každopádne dosť otravovalo a s pribúdajúcimi minútami výrazným spôsobom klesal môj stupeň bavenia sa. A nepomohla ani sympatická hrdinka a pár nepríjemných scén k tomu. Škoda, ak by to bolo trochu inak vystavané a podané (a proste viac hororové), v pohode by som to radil medzi 20 najlepších hororov roka. Takto neviem. Fakt neviem. Každopádne som určite za to, aby sa robilo oveľa viac činžiakových hororov, lebo je to výborný nápad a pre horor fantastické a vďačné prostredie. ()

JASON_X

Jasně, levné televizní béčko s průměrnými herci, s nepříliš originálním námětem a s nepřekvapivým orwellovským rozuzlením (sakra v čem já podobný závěr nedávno... aha, The Invitation). Ale nemůžu si pomoct, tyhle filmy o vymývání mozků a o pošahaných sektářských magorech podobných androidům mám prostě rád. Zaokrouhluju nahoru, bavilo mě to, i když filmová forma byla dost nevýrazná. ()

dubinak

O 1BR jsem dopředu nic nevěděla, ale podle hodnocení a komentářů jsme se vcelku těšila. K mojí smůle mi to ale přišlo nějak málo horlivé a ač se tvůrci snaží hrát divákovi na nervy, mně přišlo, že se na tu pilu tlačilo málo a taky jsem to té hlavní hrdince vůbec nevěřila. Bohužel je tu ten námět podle mě zobrazený dost ploše a chabě a tu podstatnou myšlenku to nepředalo tak precizně, jak by si to zasloužilo. Je tu taky dost nesympatických postav a scénář mi někdy přišel přitažený za vlasy, co se týkalo naivity těch zdejších členů. Moc sympatií k tomuto filmu nakonec nemám a závěr tomu nepomohl. ()

gogo76

Film rozhodne pripomenie nedávny Slnovrat, ale tento našťastie nie je tak provakatívny a nedráždi diváka zvrátenými sexuálnymi scénami. Film slušne odsýpa, príjemne sa na neho pozerá, len sa netreba priveľa vypytovať a rýpať sa v deji. Prečo neušla oknom? Kto platí nájom za jej byt? Z čoho si platí stravu?...Mladá hlavná predstaviteľka určite ako jediná odviedla 100% robotu, dúfam, že o nej ešte budeme počuť. Spája sa v nej prirodzená krása i talent, čo ju predurčuje stať sa hviezdou. Problém vidím v minutáži. 90 minút je na jednohubku tak akurát, ale keď to myslím vážne, tak sa s tým dalo vyhrať a to hlavne zo snahou utiecť a hľadaním rôznych možností ako to urobiť. 60%. Nicole Brydon bloom 100% a jediný dôvod prečo film vidieť. Nechápem prečo je v kolónke "hrají" až ôsma v poradí, keď hrá hlavnú rolu... ()