O loupežníku Rumcajsovi

• Slovensko O lúpežníkovi Rumcajsovi (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1967–1984), 4 h 33 min (Minutáž: 7 min)

Série(3) / Epizody(39)

Rumcajs, Manka a Cipísek žijí v lese Řáholci a čeká je tu spousta dobrodružství a starostí. Jičínské panstvo chce loupežníka a jeho rodinu z lesa vystrnadit. Rumcajs má ale poctivé srdce, a když je nejhůř, přiskočí mu na pomoc Manka nebo loupežnický synek Cipísek. (oficiální text distributora)

crozet

Högerův (a Cupákův) dabing mám pod kůží a považuju jej za neoddělitelnou součást vizuálního zážitku. ()

LuiCJ

Mám rád keď sám autor predlohy, podľa ktorej je film či seriál natočený, spolupracuje na adaptácii. V tomto prípade je to Václav Čtvrtek a jeho kniha Rumcajs. Tu to funguje výborne! Václav Čtvrtek vytvoril námet na film, Radek Pilař to so svojimi úžasnými schopnosťami nakreslil a Ladislav Čapek to celé režíroval. Knihy Rumcajs, Cipísek a Manka patria k mojim obľúbeným. Toto seriálove spracovanie ma veľmi potešilo. Síce tam nie sú všetky príbehy, ale veľa z nich je. Animácia a výtvarne spracovanie je veľmi pekné. Jednoduché a sympatické postavičky Radka Pilaře sú na tento seriál ako stvorené. Karel Höger. Čo k nemu povedať - je to úžasný rozprávač, ktorý s Rumcajsom a celým Jičínom tvorí nádherné dielo. To isté aj Eduard Cupák. Hudba Václava Lídla je úžasná. Hodí sa do každej scény. Sú to krásne príbehy, na ktoré nesmieme zabudnúť. ()

zona

Málo platné, je to klasika. Ale dodatečné kolorování původně černobílého seriálu je šeredné! ()

Scraffy

Rozprávky môjho detstva. No to je ale nostalgia! V 8 minútach super príbeh, ktorý dokáže zaujať nie len deti. A ešte k tomu aj nezabudnuteľný Karel Höger! ()

toktokmokmok

Na Slovensku tento seriál za môjho detstva moc nebežal, preto bol Rumcajs pre mňa len vysneným ideálom vďaka pexesu. Ale keď som sa dočkal, nesklamal som sa. ()

Danulinda

Každý správný český prcek zná tohoto milého a spravedlivého loupežníka, který má své obrovské kouzlo i díky špičkovému dabingu pana Högera a neméně tak výtečného p. Cupáka. ()

LinkTheSink

Vždycky když mám čas, zapnu večerníčka a Rumcajs je největší potěšení. Je to dobrá úleva po dlouhém pracovním dnu :-) ()

kosaka

"Rumcajs vyběhl po schodech tak rychle, že už nahoře chvíli stál a až potom na schodech zadupalo." Kéž by někdo natočil dneska večerníček podobné kvality. ()

Petr59

Určitě jeden z nejlepších českých večerníčků. I dnes se na to sem tam někdy kouknu. Je to i trochu humorné, příběhy jsou hodně dobré a mají nějaký děj. Není to žádná jednoduchá skládačka z jiných večerníčků. Postavy jsou také velmi dobré. ()

Buraking

Tato pohádka mě nikdy nějak extra nebavila, ale Rumcajs je i přesto prostě legendární RUMCAJS, co střílí žaludy! ()

Kontryhelka

Další z krásných večerníčků mého dětství, krásný dabing a krásné kresby. Manku jsem milovala, ostatní postavy byly dost svérázný, třeba knížepán s kněžnou,nebo sládek. ()

Nick321 odpad!

V době kdy se vraždilo na československých hranicích jenom za pokus o odchod do lepších zemí a kdy se zavíralo do těžkého žaláře jen za politické vtipy, si komunistický režim vytvořil kreslenou postavičku Rumcajse, hrdiny z lidu, který vypadá jak Tálibánec, ale nenechte se mýlit vzhledem, pořád je to loajální soudruh, oděný částečně do rudé. Ten má za nepřítele panstvo z jičínského zámku, která má pochopitelně germánský přízvuk, aby bylo dětem už od nejútlejšího dětství vštěpováno, že každý kdo mluví německy je chce nevyhnutelně sežrat zaživa nebo alespoň šoupnout za katr. Tento bodrý chlapík vždy nějakým povedeným kouskem potupí cizáckou vrchnost. Nevím jestli by v někdejším režimu nebyl popotahován jako potenciální podvratný živel, v base končívali i loajální soudruzi. ()