Než skončí léto

• Austrálie Babyteeth (více)

Život je krásny aj preto, že sa nedá naplánovať. Keď sa šestnásťročná Milla zamiluje do problémového Mosesa, je to pre jej rodičov nočná mora. Prvé stretnutie s láskou ale prebúdza v chorej Mille novú chuť do života a jej energia a túžba objavovať otočí celú rodinu hore nohami. Milla začne svojmu prekvapenému okoliu ukazovať, ako prežiť každú minútu naplno. Tradičné pravidlá a morálne poučky letia do koša a rodičia sa rozhodnú dať veciam voľný priebeh. (ASFK)

entokr odpad!

To jsou tu všichni sjetí, co TOHLE hodnotí jako kvalitní filmografii? Dívat se na ten film bylo jako projít trojitou kolonoskopií. Myslím si, že když se natáčelo tak se podával koks jako hlavní složka občerstvení. Ultra nesympatičtí herci jeden víc jak druhej, hlavní hrdinka úplně nejvíc, svojí ženskostí a sexepealem připomínající sedmiletého chlapečka. Jediný co se o tom dá říct je to, že tam všem luxusně jebalo. Ale víc jebe tady osazenstvu hodnotících a to jako tak prvotřídně, že to nic jiného nepřebije. Do každé minuty navíc jsem se musela nutit, jenom tím, že přece nemohu hodnotit něco, co jsem ani nedokoukala, ale ten čas i kdybych se místo toho 118 minut škrábala na zadku využiju i tak daleko líp než sledováním téhle πčoviny. ()

Bagrowitz

Nádherný a přitom strašný. Emocionálně tak nacpaný že to snad z toho plátna i teklo. Sympatický herci kterým člověk všechno věřil. Nádherná kamera, záběry, detaily, hudba... Krásně plynulí příběh díky rozdělení na "kapitoly". Co vám budu povídat, brečel jsem jak želva a když už jsem se nějak ke konci srovnal tak se režisér rozhodl že tam dá ještě scénu na konec za kterou ho proklínám. Nelituji že jsem šel, ale už nikdy nic takového nechci vidět. ()

j_anus

Pokud jste typický festivalový divák, který se vyžívá v artových záležitostech propletených metaforami naprosto nepochopitelnými pro běžné smrtelníky, pak je snímek přesně pro vás a vřele ho doporučuji. Pokud ne, pak doporučuji se buď před filmem posilnit drogou podle vlastního výběru (samozřejmě v hranicích legality), nebo si pustit něco jiného. ()

Takaru

Krásný film, plný lidské odvahy, lásky a také bolesti, která nevyhnutelně přijde. Vodopád emocí, které vás ale nevrhnou kamsi do hlubokého smutku, nevyčerpají ani nezdrtí. Naopak, něco tak pozitivního a zároveň dojemného jsem dlouho dobu neviděl. Mezi filmy s podobnou tématikou umírání mladého člověka, je pro mě tento svou přirozeností, hereckými výkony, úchvatným vizuálem (scéna na party neskutečná), kouzelnou atmosférickou hudbou a mnoha dalšími wow.., jasným vítězem, a asi na hodně dlouho. Ve srovnání s nyní všude vychvalovaným "Smyslem pro tumor", který mi chutnal asi jako "pochcaná sláma", je Babyteeth božskou manou. Pět zářivých a děkuji. ()

marcel5

To je sice hezké, že se rodičům takový týpek nelíbí, ale v takové situaci by to mohlo být jedno 2x. Akorát teda ten týpek byl opravdu nepřizpůsobivý...Dopadlo to jak se dalo předpokládat. ()