Než skončí léto

Andrew Commis

Amanda Brown

Alex White

Stephen Evans

Zajímavě stavěné rodinné drama, které odlehčuje spousta scén i postav v chemickém rauši. Dojem podtrhuje povedená hudební složka převážně važné hudby a citlivé herecké výkony obou ústředních dvojic. Viděno v rámci TADY VARY - červený koberec, přípitek, Bartoška & Eben, Somrova znělka a krásný film k tomu. Sice jen povirózní alternativa festivalu, ale dýchlo to notně tematicky a nostalgicky.(3.7.2020)

Pokud dáte dohromady krásnou dívku bojující s rakovinou, zdeptaný rodiče na prášcích a přítele grázla, kterému byste každou chvilku nejraději vrazili pár facek, vznikne z toho poměrně silný emoční příběh, který se vryje do paměti. Co na mě opravdu zapůsobilo, byl soundtrack. Propojení s vážnou hudbou vyšlo na jedničku. Viděno v rámci akce TADY VARY, kde tento snímek celou akci otevíral. Moje hodnocení: 70% - z důvodu, že někdy méně by mohlo znamenat i více. V tomto případě by, dle mého názoru, filmu prospělo zkrátit stopáž a to klidně i o 20 minut.(4.7.2020)

Na jednu stranu snímek NEŽ SKONČÍ LÉTO důsledně následuje vzorec festivalového indie dojáku, na druhou stranu - jak vysvětluji i v textu na Poznámkách -, s jeho konvencemi si překvapivě inovativními způsoby pohrává. Až do úplného závěru například posouvá vyprávěcí těžiště a namísto osvobozující síly lehkých drog preferuje osvobozující sílu detoxu. Upřímně řečeno, za sebe bych ocenil, kdyby tento vzorec spíše překračoval, než řádil čistě v jeho mantinelech, nicméně v současném distribučním suchu může film NEŽ SKONČÍ LÉTO pro mnohé diváky představovat lákavou příležitost si na něco zajít do kina.(4.7.2020)

Páčili sa mi charaktery postáv, aj keď ústredná dvojica mladých ľudí mi moc sympatická nebola. Každopádne príbeh to bol minimálne emočný a veril som konanie všetkým postavám. Na druhej strane ale nešlo o nejaký priekopnický námet a spracovanie, hoci bolo dobré, tiež až natoľko nevytŕčalo z priemeru. 7/10.(21.6.2020)

Film, u ktereho se pobavite i dojmete, s nekolika opravdu silnymi scenami (na me asi nejvice zapusobilo foceni na plazi s malym velkym loucenim dcery a otce), prijemnym hudebnim doprovodem, procitenymi, pritom prirozenymi hereckymi vykony. A musim rict, ze jsem dlouho nevidela tak krasnou (duchem i fyzicky) a "cistou" holku, jako byla Milla v podani Elizy Scanlen. 80 %.(3.7.2020)