poster

Než skončí léto

 • Austrálie

  Babyteeth

Komedie / Drama

Austrálie, 2019, 118 min

Režie:

Shannon Murphy

Scénář:

Rita Kalnejais

Kamera:

Andrew Commis

Hudba:

Amanda Brown

Producenti:

Alex White

Střih:

Stephen Evans
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Zajímavě stavěné rodinné drama, které odlehčuje spousta scén i postav v chemickém rauši. Dojem podtrhuje povedená hudební složka převážně važné hudby a citlivé herecké výkony obou ústředních dvojic. Viděno v rámci TADY VARY - červený koberec, přípitek, Bartoška & Eben, Somrova znělka a krásný film k tomu. Sice jen povirózní alternativa festivalu, ale dýchlo to notně tematicky a nostalgicky.(3.7.2020)

 • StrikE94
  ****

  Pokud dáte dohromady krásnou dívku bojující s rakovinou, zdeptaný rodiče na prášcích a přítele grázla, kterému byste každou chvilku nejraději vrazili pár facek, vznikne z toho poměrně silný emoční příběh, který se vryje do paměti. Co na mě opravdu zapůsobilo, byl soundtrack. Propojení s vážnou hudbou vyšlo na jedničku. Viděno v rámci akce TADY VARY, kde tento snímek celou akci otevíral. Moje hodnocení: 70% - z důvodu, že někdy méně by mohlo znamenat i více. V tomto případě by, dle mého názoru, filmu prospělo zkrátit stopáž a to klidně i o 20 minut.(4.7.2020)

 • Douglas
  ***

  Na jednu stranu snímek NEŽ SKONČÍ LÉTO důsledně následuje vzorec festivalového indie dojáku, na druhou stranu - jak vysvětluji i v textu na Poznámkách -, s jeho konvencemi si překvapivě inovativními způsoby pohrává. Až do úplného závěru například posouvá vyprávěcí těžiště a namísto osvobozující síly lehkých drog preferuje osvobozující sílu detoxu. Upřímně řečeno, za sebe bych ocenil, kdyby tento vzorec spíše překračoval, než řádil čistě v jeho mantinelech, nicméně v současném distribučním suchu může film NEŽ SKONČÍ LÉTO pro mnohé diváky představovat lákavou příležitost si na něco zajít do kina.(4.7.2020)

 • Maximilianus
  ***

  Páčili sa mi charaktery postáv, aj keď ústredná dvojica mladých ľudí mi moc sympatická nebola. Každopádne príbeh to bol minimálne emočný a veril som konanie všetkým postavám. Na druhej strane ale nešlo o nejaký priekopnický námet a spracovanie, hoci bolo dobré, tiež až natoľko nevytŕčalo z priemeru. 7/10.(21.6.2020)

 • Vajonek
  ****

  Film, u ktereho se pobavite i dojmete, s nekolika opravdu silnymi scenami (na me asi nejvice zapusobilo foceni na plazi s malym velkym loucenim dcery a otce), prijemnym hudebnim doprovodem, procitenymi, pritom prirozenymi hereckymi vykony. A musim rict, ze jsem dlouho nevidela tak krasnou (duchem i fyzicky) a "cistou" holku, jako byla Milla v podani Elizy Scanlen. 80 %.(3.7.2020)