Než skončí léto

Andrew Commis

Amanda Brown

Alex White

Stephen Evans

Pokud dáte dohromady krásnou dívku bojující s rakovinou, zdeptaný rodiče na prášcích a přítele grázla, kterému byste každou chvilku nejraději vrazili pár facek, vznikne z toho poměrně silný emoční příběh, který se vryje do paměti. Co na mě opravdu zapůsobilo, byl soundtrack. Propojení s vážnou hudbou vyšlo na jedničku. Viděno v rámci akce TADY VARY, kde tento snímek celou akci otevíral. Moje hodnocení: 70% - z důvodu, že někdy méně by mohlo znamenat i více. V tomto případě by, dle mého názoru, filmu prospělo zkrátit stopáž a to klidně i o 20 minut.(4.7.2020)

• masw

Kdyz tvurkyne v introduction nerekne nic k snimku a cim je pro ni osobni, mohlo me napadnout, ze bude nekde problem. Kazdopadne zajimavy zazitek, jeste se mi nestalo, ze bych nemel soucit s umirajicim teenagerem a to se roztrhl pytel s podobnymi filmy, tenhle je nastesti nesladky a trochu jiny. Ale, kdyz ve filmu nenajdete jedinou postavu, ktera Vas neirituje ciny, nebo jen umysly (kdyz nema koule jednat). Aspon ten maly klucina mohl jet do skoly. :D Je spatne, kdyz ctete z frustrace tetovani na tele postav, nebo koukate na (snad) komparzistu,kdyz v nezaostrenem pozadi venci pejska a vase nejoblibenejsi postava je duo ptacku pred domem. Vodni skutr v titulkovem zaveru mi aspon vyloudil usmev (fakt nebyl cas znova natocit staticky zaber na more?), konecne emoce ve filmovem svete plnem emoci a cinu tlumenych leky. Zly svet venku s lidma jako rozbityma hrackama, v takovem o nic neprijdete, kdyz odjedete driv. Ale byl film o tom? A mohl byt o hodne vecech, treba kdyz s mlecnymi zuby odejde detstvi a prijde dospelost i ve slovech a chovani, nevyslo. :/ A zjistil jsem, ze mi chybi staticke zabery a ze ne kazdy je Argento v hratkach s barvama. Zajimave leto, dalsi muze byt lepsi. Ale s odstupem noci se mi jevi, ze kdykoliv si na film vzpomenu, trochu se nastvu. :D(4.7.2020)

• Slepejsek

Divácký hit festivalu v Benátkách? Byli tam sakra všichni sjetí? Tak jako minimálně polovina hlavních postav ve filmu? Mně to přijde jako vypočítavá hra na srdceryvné téma (kýčovitě vnucená pláž na konci filmu), více než pořádně přitažená za vlasy (sneseme jí modré z nebe, ale musí hrát na housle, které ji otravují, a za to jí naservírujeme do vlastní postele týpkovi, který nám opakovaně chtěl vybílit byt) plná nelogičností a absurdit (manželský sex na úvod, flirtování s těhotnou sousedkou, polštářová scéna), zmotané páté přes deváté a při tom vám vlastně nic neřekne (Moses a jeho rodina? Milina nemoc a léčba? lááááska)... Skoro to vypadá, že nejsjetější byly autorky tohohle spektáklu...(4.7.2020)

Zajímavě stavěné rodinné drama, které odlehčuje spousta scén i postav v chemickém rauši. Dojem podtrhuje povedená hudební složka převážně važné hudby a citlivé herecké výkony obou ústředních dvojic. Viděno v rámci TADY VARY - červený koberec, přípitek, Bartoška & Eben, Somrova znělka a krásný film k tomu. Sice jen povirózní alternativa festivalu, ale dýchlo to notně tematicky a nostalgicky.(3.7.2020)

Je třeba narovinu říct, že je to klasický festivalový art. Dobře natočené, výborní herci, krásná kamera a skvělý soundtrack. Jen to často zabrousí do klišé, které už jsme stokrát viděli. Umírající dívka, dospívající láska, oddělování na kapitoly s názvy. Některé propojení postav bylo strašně násilné. Zejména těhotná sousedka, která byla do příběhu rodiny vrhnuta tak násilně, že víc papírem to šustit ani nemohlo.Taky bych stříhal, ke konci už se to táhlo. To všechno jsou ale drobné vady. Snímek nabízí řadu momentů, které jsou výborné a utkví v paměti. Diváci si v sále dost pobrečeli. 75% (viděno v Kině Pilotů - Tady Vary festival).(3.7.2020)