Než skončí léto

Andrew Commis

Amanda Brown

Alex White

Stephen Evans

Zajímavě stavěné rodinné drama, které odlehčuje spousta scén i postav v chemickém rauši. Dojem podtrhuje povedená hudební složka převážně važné hudby a citlivé herecké výkony obou ústředních dvojic. Viděno v rámci TADY VARY - červený koberec, přípitek, Bartoška & Eben, Somrova znělka a krásný film k tomu. Sice jen povirózní alternativa festivalu, ale dýchlo to notně tematicky a nostalgicky.(3.7.2020)

Páčili sa mi charaktery postáv, aj keď ústredná dvojica mladých ľudí mi moc sympatická nebola. Každopádne príbeh to bol minimálne emočný a veril som konanie všetkým postavám. Na druhej strane ale nešlo o nejaký priekopnický námet a spracovanie, hoci bolo dobré, tiež až natoľko nevytŕčalo z priemeru. 7/10.(21.6.2020)

Film, u ktereho se pobavite i dojmete, s nekolika opravdu silnymi scenami (na me asi nejvice zapusobilo foceni na plazi s malym velkym loucenim dcery a otce), prijemnym hudebnim doprovodem, procitenymi, pritom prirozenymi hereckymi vykony. A musim rict, ze jsem dlouho nevidela tak krasnou a "cistou" (duchem i fyzicky) holku, jako byla Milla v podani Elizy Scanlen. 80 %.(3.7.2020)

Je třeba narovinu říct, že je to klasický festivalový art. Dobře natočené, výborní herci, krásná kamera a skvělý soundtrack. Jen to často zabrousí do klišé, které už jsme stokrát viděli. Umírající dívka, dospívající láska, oddělování na kapitoly s názvy. Některé propojení postav bylo strašně násilné. Zejména těhotná sousedka, která byla do příběhu rodiny vrhnuta tak násilně, až to šustí papírem. Taky bych stříhal, ke konci už se to táhlo. To všechno jsou ale drobné vady. Snímek nabízí řadu momentů, které jsou výborné a utkví v paměti. Diváci si v sále dost pobrečeli. 75% (viděno v Kině Pilotů - premiéra).(3.7.2020)