Reklama

Reklama

Rozprostři křídla

  • Francie Donne-moi des ailes (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Christian (Jean-Paul Rouve) je zanícený vědec a studuje život divokých hus. Nějakým způsobem se mu podaří nadchnout i svého dospívajícího syna, který s ním má strávit prázdniny v přírodě. Zpočátku to pro náladového Thomase (Louis Vazquez) vypadá nudně a touží po zábavnějším prostředí. Prožít léto na venkově a bez wifiny, to si neumí představit, ale k jeho překvapení ho zaujme otcův projekt. Christian chce vycvičit hejno ohrožených hus a změnit jejich migrační trasu, aby se vyhnuly hrozbám způsobeným člověkem. Musí je vést, a k tomu jim poslouží ultralehký kluzák. Přeletět s husami Francii a pak celou Skandinávii až za polární kruh je napínavé, neuvěřitelné i poučné dobrodružství. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (33)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Francouzi tyhle filmy vždycky uměli. Rozprostři křídla je volnou formou natočený příběh o  Christianu Moullecovi. Ten sám se  inspiroval dílem slavného rakouského etologa Konrada Lorenze a díky svým skvělým znalostem ze světa ptáků, zahájil své první lety se svými ptáky v roce 1995 na palubě motorizovaného deltaplánu, který si sám upravil. Původním cílem bylo zvýšit povědomí o ochraně stěhovavých ptáků a znovu vysadit husy běločelé ve Švédsku. Kvůli husím se musel proměnit v ptáka, aby doprovázel chráněné druhy na jejich migračních trasách. Tento film byl natáčen v naprosto nádherných lokacích a i kdyby vás samotný příběh nebavil, už jen kvůli všem těm čarokrásným záběrům na Francii, Norsko a Arktidu z ptačí perspektivy stojí za vidění. Naše planeta je opravdu nádherné místo k životu.  Bohužel si ho čím dál více ničíme a nejen sobě. Nepatřím k ekoteroristům, ale jako každý normální člověk chápu, že se k přírodě nelze naší činností chovat tak aby každý rok vymíralo definitivně X zvířecích druhů, či aby ročně mizely nedozírné plochy unikátních deštných pralesů. Ač by se mohlo zdát, že je film nějaká eko agitka ( obzvláště v dnešní době, kdy různí klimaalrmisté hystericky křičí že všichni zemřeme žízní ve výhni pekelné) naštěstí tomu tak není. Jedná se moc hezký rodinný film, který může sledovat v pohodě celá rodina. Nejsou v něm plněny žádné LGBTQ ani rasové kvóty, je to prostě krásný film o chlapíkovi a jeho rodině, který se rozhodl ohrožený druh hus experimentálně odklonit z jejich nebezpečných migračních tras přes lidská hnízda kterým říkáme města.  Vadili mi tam tři věci. Určitá afektovanost hrdinů, dětský nesympatický herec a podivný střih, který vždy jakoby usekl běžící děj těsně před koncem. Vše ale vyvažuje kamera a to poselství, že když se chce, tak to prostě jde a že někdy stačí jen jeden jediný zapálený nadšenec, který udělá velkou věc. 4 husí perutě. * * * * ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Francuzsko zase trafilo do ciernej ako sa povie,lebo tento dobrodruzny rodinny film je uplne nadherny s velmi sympatickym hereckym obsadenim,prekrasnou prirodou,ktora vas ohuri a hrozne pozitivnym vztahom k zvieratam,konkretne sa jedna o laponske divoke husi,ktore su ohrozenym druhom a tak ich vychovava clovek,ktory ich pripravi na to,aby prezili na slobode,co je uzasne,takze vzhladom k tomu vsetkemu a dalsim aspektom hodnotim tou najvyssou cenou...:-) ()

Reklama

natalanka 

všechny recenze uživatele

Nechtěla jsem se na to koukat. Blesklo mi hlavou, že budu zase bulet a nadávat na bezcitnost lidí...Ale tohle nemělo chybu...Už když vidíte ta malá důvěřivá káčata , kluka který si je oblíbil a jejich společnou cestu v oblacích, to byla prostě nádhera. A bulela jsem. Dojetím. A uvědomila jsem si, že díky nadšencům, kteří neustále bojují s větrnými mlýny a blbostí nás lidí, se občas zableskne. A malý střípek z přírody někdo zachraňuje a bojuje za ní. Film byl pohlazením po duši...:-) ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Klasicky strihnutý rodinný film, ktorý má ale nesmiernu devízu v tom, v akom, respektíve v akých prostrediach sa odohráva. Ak by sa celý odohrával iba na pobreží Francúzska, tak by asi tak nezaujal. Lenže my cestujeme spoločne s chlapcom, jeho otcom a kolegom po celej Škandinávii až za polárny kruh. Presnejšie sme cca polovicu snímky v krásnej škandinávskej prírode. Občas, ako čerešnička na torte, aj v mrakoch počas búrky a dokonca aj nad nimi. Množstvo ľudí film na konci určite dojme, ale nejde o žiaden sladkobôľ ako stvorený pre posmechy cynikov. Všetko je vkusné, dokonca aj sk dabing. ()

kolemjdouc 

všechny recenze uživatele

velice zajímavý snímek.Pracovat s těmi ptáky asi bylo náročné a mám pocit že si tvůrci vypomohli digitálem ale budiž..VelmI profesionálně zpracovaný od scénáře,po kameru, výkony herců, výběr exteriérů a v neposlední řadě famózní, velice profesionální dabing.Jo ,brňáci když se do toho opřou tak je to To! ono.Film TRVÁ SKORO DVĚ HODINY ALE BUDETE MÍT PŘÁNÍ ABY NESKONČIL ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama