Reklama

Reklama

Rozprostři křídla

  • Francie Donne-moi des ailes (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Christian (Jean-Paul Rouve) je zanícený vědec a studuje život divokých hus. Nějakým způsobem se mu podaří nadchnout i svého dospívajícího syna, který s ním má strávit prázdniny v přírodě. Zpočátku to pro náladového Thomase (Louis Vazquez) vypadá nudně a touží po zábavnějším prostředí. Prožít léto na venkově a bez wifiny, to si neumí představit, ale k jeho překvapení ho zaujme otcův projekt. Christian chce vycvičit hejno ohrožených hus a změnit jejich migrační trasu, aby se vyhnuly hrozbám způsobeným člověkem. Musí je vést, a k tomu jim poslouží ultralehký kluzák. Přeletět s husami Francii a pak celou Skandinávii až za polární kruh je napínavé, neuvěřitelné i poučné dobrodružství. (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (24)

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Nádherně natočený film, spousta záběrů je opravdu úchvatných - hlavně na letící husy a krásnou krajinu, skvělá kamera... Jenže příběh je vlastně strašně fádní. Kluk letí s hejnem hus sem a tam a to je všechno - jako líbilo se mi to, moc hezky se na to kouká, ale kromě toho, že Christian zfalšuje papíry, aby mohl letět, tu vlastně není žádná zápletka (jen trochu v tom Severním moři)... Trošku mi to připadlo, jako by film točila Gréta (což nemyslím zle, ale kromě ekologického poselství a krásných záběrů film nic nenabízí), takže tomu za pět nedám...80% ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemný vizuál a popri tom pekne rozvinutá environmentálna téma. To všetko zaobalené do rodinného príbehu hľadania si cesty medzi otcom a synom. Nie som žiadny ornitologický nadšenec, ale tento film ma bavil. Aj keď musím uznať, že to celé pôsobí až príliš naivne, hlavne od chvíle ako Thomas prebral iniciatívu nad celým projektom. Celé to zrazu pôsobí doslova neuveriteľne, že by sa mladý chlapec takto ujal role záchrancu razom riskujúceho vlastný život, hoci ho hnala vpred obrovská vášeň. Odhliadnuc od tohto to však bol naozaj príjemný film, ktorého scenár bol dosť predvídateľný, ale aspoň vizuál to spoľahlivo zachraňoval. 3* (takmer 4). ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Klasicky strihnutý rodinný film, ktorý má ale nesmiernu devízu v tom, v akom, respektíve v akých prostrediach sa odohráva. Ak by sa celý odohrával iba na pobreží Francúzska, tak by asi tak nezaujal. Lenže my cestujeme spoločne s chlapcom, jeho otcom a kolegom po celej Škandinávii až za polárny kruh. Presnejšie sme cca polovicu snímky v krásnej škandinávskej prírode. Občas, ako čerešnička na torte, aj v mrakoch počas búrky a dokonca aj nad nimi. Množstvo ľudí film na konci určite dojme, ale nejde o žiaden sladkobôľ ako stvorený pre posmechy cynikov. Všetko je vkusné, dokonca aj sk dabing. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Film "Dej mi křídla" vyhrál letošní vánoční festival rodinných filmů (za účasti matky, otce, syna, snachy, 2 vnuček 6 a 10 let). Filmy jsem vybíral já (pokusně). Další pořadí: 2. Emil a detektivové, 3. Odvážná školačka, 4. Léto s liškou, 5. Limonádový Joe. Riziko, ohrožení života a překonání všech nebezpečí stále táhne nejen dospělé, ale i holčičky. Já bych dal na první místo Emila. ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Natočení bylo inspirováno skutečným příběhem. Obdivuhodná odhodlanost, zanícenost i trpělivost ochránce přírody nazývaného „ptačím otcem“ a nadšení jeho filmového syna spolu s následným přičiněním filmových tvůrců nám divákům přináší poznat jeden z nejúchvatnějších příběhů jednoho života. Zde byl pravděpodobně zdroj nápadu pro napsání scénáře tohoto filmu: https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/93491/letejte-s-ptaky-zazijte-35-minut-vecnosti-francouz-bere-lidi-do-oblak-aby-vedli-migrujici-husy.html ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama