Reklama

Reklama

Rozprostři křídla

  • Francie Donne-moi des ailes (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Christian (Jean-Paul Rouve) je zanícený vědec a studuje život divokých hus. Nějakým způsobem se mu podaří nadchnout i svého dospívajícího syna, který s ním má strávit prázdniny v přírodě. Zpočátku to pro náladového Thomase (Louis Vazquez) vypadá nudně a touží po zábavnějším prostředí. Prožít léto na venkově a bez wifiny, to si neumí představit, ale k jeho překvapení ho zaujme otcův projekt. Christian chce vycvičit hejno ohrožených hus a změnit jejich migrační trasu, aby se vyhnuly hrozbám způsobeným člověkem. Musí je vést, a k tomu jim poslouží ultralehký kluzák. Přeletět s husami Francii a pak celou Skandinávii až za polární kruh je napínavé, neuvěřitelné i poučné dobrodružství. (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (29)

Kimon 

všechny recenze uživatele

Natočení bylo inspirováno skutečným příběhem. Obdivuhodná odhodlanost, zanícenost i trpělivost ochránce přírody nazývaného „ptačím otcem“ a nadšení jeho filmového syna spolu s následným přičiněním filmových tvůrců nám divákům přináší poznat jeden z nejúchvatnějších příběhů jednoho života. Zde byl pravděpodobně zdroj nápadu pro napsání scénáře tohoto filmu: https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/93491/letejte-s-ptaky-zazijte-35-minut-vecnosti-francouz-bere-lidi-do-oblak-aby-vedli-migrujici-husy.html ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Film "Dej mi křídla" vyhrál letošní vánoční festival rodinných filmů (za účasti matky, otce, syna, snachy, 2 vnuček 6 a 10 let). Filmy jsem vybíral já (pokusně). Další pořadí: 2. Emil a detektivové, 3. Odvážná školačka, 4. Léto s liškou, 5. Limonádový Joe. Riziko, ohrožení života a překonání všech nebezpečí stále táhne nejen dospělé, ale i holčičky. Já bych dal na první místo Emila. ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Veľmi príjemný vizuál a popri tom pekne rozvinutá environmentálna téma. To všetko zaobalené do rodinného príbehu hľadania si cesty medzi otcom a synom. Nie som žiadny ornitologický nadšenec, ale tento film ma bavil. Aj keď musím uznať, že to celé pôsobí až príliš naivne, hlavne od chvíle ako Thomas prebral iniciatívu nad celým projektom. Celé to zrazu pôsobí doslova neuveriteľne, že by sa mladý chlapec takto ujal role záchrancu razom riskujúceho vlastný život, hoci ho hnala vpred obrovská vášeň. Odhliadnuc od tohto to však bol naozaj príjemný film, ktorého scenár bol dosť predvídateľný, ale aspoň vizuál to spoľahlivo zachraňoval. 3* (takmer 4). ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Klasicky strihnutý rodinný film, ktorý má ale nesmiernu devízu v tom, v akom, respektíve v akých prostrediach sa odohráva. Ak by sa celý odohrával iba na pobreží Francúzska, tak by asi tak nezaujal. Lenže my cestujeme spoločne s chlapcom, jeho otcom a kolegom po celej Škandinávii až za polárny kruh. Presnejšie sme cca polovicu snímky v krásnej škandinávskej prírode. Občas, ako čerešnička na torte, aj v mrakoch počas búrky a dokonca aj nad nimi. Množstvo ľudí film na konci určite dojme, ale nejde o žiaden sladkobôľ ako stvorený pre posmechy cynikov. Všetko je vkusné, dokonca aj sk dabing. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Francouzi tyhle filmy vždycky uměli. Rozprostři křídla je volnou formou natočený příběh o  Christianu Moullecovi. Ten sám se  inspiroval dílem slavného rakouského etologa Konrada Lorenze a díky svým skvělým znalostem ze světa ptáků, zahájil své první lety se svými ptáky v roce 1995 na palubě motorizovaného deltaplánu, který si sám upravil. Původním cílem bylo zvýšit povědomí o ochraně stěhovavých ptáků a znovu vysadit husy běločelé ve Švédsku. Kvůli husím se musel proměnit v ptáka, aby doprovázel chráněné druhy na jejich migračních trasách. Tento film byl natáčen v naprosto nádherných lokacích a i kdyby vás samotný příběh nebavil, už jen kvůli všem těm čarokrásným záběrům na Francii, Norsko a Arktidu z ptačí perspektivy stojí za vidění. Naše planeta je opravdu nádherné místo k životu.  Bohužel si ho čím dál více ničíme a nejen sobě. Nepatřím k ekoteroristům, ale jako každý normální člověk chápu, že se k přírodě nelze naší činností chovat tak aby každý rok vymíralo definitivně X zvířecích druhů, či aby ročně mizely nedozírné plochy unikátních deštných pralesů. Ač by se mohlo zdát, že je film nějaká eko agitka ( obzvláště v dnešní době, kdy různí klimaalrmisté hystericky křičí že všichni zemřeme žízní ve výhni pekelné) naštěstí tomu tak není. Jedná se moc hezký rodinný film, který může sledovat v pohodě celá rodina. Nejsou v něm plněny žádné LGBTQ ani rasové kvóty, je to prostě krásný film o chlapíkovi a jeho rodině, který se rozhodl ohrožený druh hus experimentálně odklonit z jejich nebezpečných migračních tras přes lidská hnízda kterým říkáme města.  Vadili mi tam tři věci. Určitá afektovanost hrdinů, dětský nesympatický herec a podivný střih, který vždy jakoby usekl běžící děj těsně před koncem. Vše ale vyvažuje kamera a to poselství, že když se chce, tak to prostě jde a že někdy stačí jen jeden jediný zapálený nadšenec, který udělá velkou věc. 4 husí perutě. * * * * ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama