Rozprostři křídla

• Francie Donne-moi des ailes (více)

Christian (Jean-Paul Rouve) je zanícený vědec a studuje život divokých hus. Nějakým způsobem se mu podaří nadchnout i svého dospívajícího syna, který s ním má strávit prázdniny v přírodě. Zpočátku to pro náladového Thomase (Louis Vazquez) vypadá nudně a touží po zábavnějším prostředí. Prožít léto na venkově a bez wifiny, to si neumí představit, ale k jeho překvapení ho zaujme otcův projekt. Christian chce vycvičit hejno ohrožených hus a změnit jejich migrační trasu, aby se vyhnuly hrozbám způsobeným člověkem. Musí je vést, a k tomu jim poslouží ultralehký kluzák. Přeletět s husami Francii a pak celou Skandinávii až za polární kruh je napínavé, neuvěřitelné i poučné dobrodružství. (JOJ Cinema)

blondboss

Rodinný film, ktorý celkom verne a pekným spôsobom zachytáva vzťah človeka k prírode a zároveň tematicky rozoberá súčasné problémy a výzvy ľudstva vo vzťahu k zvieratám. Príbehovo síce jednoduché s dôležitým odkazom, režijne ale uchopené trošku nemotorne a bez nejakých výrazných emócií. Preto za mňa len priemerný snímok. 55 % ()

rigby

Příjemný ekologický film pro celou rodinu. Hezky se na to dívá, obrázky jsou pěkné, občas se dostaví dojetí, divák nemá pocit promarněného času. Rozhodně se jedná o zajímavý námět. ()

Grázl83

Zdlouhavé, místy nudné. Scénář naivní, upraven pro potřeby rodinného filmu. Pokud chcete ušetřit čas, přečtěte si reálný příběh o Christianu Moullecovi a skouknete pár jeho záběrů. Nicméně za ty krásné záběry přírody si to 3* zaslouží, jinak spíše slabý průměr. ()

zodiak217

Určite môžme tento film zaradiť medzi jeden z najkrajších filmov so zvieratami za posledné roky. Hodnotu mu pridáva aj samotný fakt, že sa jedná o skutočný príbeh, čo je úplne neuveriteľne. Tak dobre spracované, tak silné a pritom nie americky prvoplánové. Tento film sa oplatí vidieť znova a znova a stále tomu nebudete vedieť uveriť, čo vidíte. Ďakujem za tento film. ()

allegria

Skvělá kamera, věrohodné herecké výkony, ale především nádherná myšlenka zveřejnit úsilí a vytrvalost lidí, kterým není jedno, jak a v čem žijeme. Navíc požitek ze záběrů úchvatné krajiny. Pořád ale pro mě zůstává na prvním místě zviditelnění takových hrdinů, kteří se pustí do záchrany přírody na vlastní pěst i proti odporu úřadů. "Zemi jsme nezdědili po svých předcích, půjčujeme si ji od svých dětí" - smutná pravda. ()

pblicek

Když k tomu od začátku přistoupíte tak, že je to francouzský film, tak budete mooooc příjemně překvapeni :D. Ne, jako fakt dobré! ()

nikhaj

Detský herec v puberte vezme osud stáda hus do vlastných rúk. Preletí snimi vyše 3000 km? Je to tak pravdepodobne ako že sa jeho mama vráti k otcovi a dajú to znova dokopy! Vynimajuc porušenia protokolov a falšovania dokumentov, troška chľastu je do film pekných scenérií a dobrodružnej jazdy. ()

Ondrejekj

Co musím vytknout, je fakt, že ve filmu je fakt nesmyslný časoprostor. Taky je občas fakt absurdní a český dabing je fakt katastrofální.. Jinak je to fakt pěkný film, s originálním nápadem, takže strhávám jednu hvězdičku. ()

krysarr

Klasicky rodinný film, se vším všudy. Silně váhám, ale nakonec i jako rodinnému dávám tři, protože je to místy opravdu přitažené moc i na rodinný film. ()

Richard768

Pekné, pravdaže. Ovšem príliš rozprávkové. Chlapec, ktorý nepotrebuje jesť a spí vonku na jeseň prikrytý len plášťom. Skeptici by privítali aspoň malý náznak uveriteľnosti. Nezbavovať sa hneď v zárodku sotva naznačených komplikácií deja a nebáť sa trošku ich rozvinúť, viac sa pohrať s príbehom. ()