poster

Malý Buddha

 • Velká Británie

  Little Buddha

 • Itálie

  Piccolo Buddha

 • Slovensko

  Malý Budha

Drama

Velká Británie / Francie / Itálie / Lichtenštejnsko, 1993, 140 min

 • PALINO
  ***

  Malý Buddha je zaújimavý najmä tým, že nám jeho tvorcovia ponúkajú dva filmy v jednom. JEDNA ČASŤ príbehu sa zaoberá otázkou reinkarnácie a príjemným spôsobom sa nám snaží priblížiť kultúru a myslenie (pre mňa osobne veľmi sympatických) budhistov. DRUHÁ ČASŤ zaoberajúca sa životom Siddhartu je o niečo zaújimavejšia, no nie je jej venovaný veľký priestor a je len akýmsi doprovodným materiálom hlavného deja, čo je škoda.(22.5.2004)

 • JASON_X
  ****

  Čekal jsem podobný průser jako buddhistické softporno Samsara, "spielbergovský" slaďák o buddhismu pro průměrnou euroamerickou populaci, ale nakonec se mi to docela líbilo. Jistě, bylo to hloupoučké, ale ne pitomé, s hezkou výpravou (zvlášť se mi líbily kašírované scény z Buddhova mládí a i Keanu Reeves coby mladý princ Sidhártha Gótama) a aspoň trochu poučné. Ideální film pro rodinku s inteligentními rodiči a zvídavými dětmi, kteří neradi zabíjejí čas na Transformers a podobných mozkových klystýrech.(7.3.2013)

 • tomtomtoma
  ***

  Film, který nám vysvětluje výhody buddhismu a který nám popisuje vznik tohoto náboženství, kdy princ Siddhartha (Keanu Reeves) přijde na to, že v životě nejsou jen radosti, ale i strasti, bolest a smrt. A tak začne přemýšlet a vést asketický život, aby se dopátral odpovědi. Nakonec přichází na to, že správnou cestou je střední cestou bez extrémů. Správnou cestou k porozumění života. Meditacím, při kterých lze dosáhnout mymosmyslového cítění života. Zajímavě nám předkládá buddhismus jako cestu po které by se měl ubírat člověk za porozuměním smyslu. A jako prvek, který dokáže sjednotit lidi v pevný svazek, když se lama Dordže navrátí v těle třech dětí Raju (Raju Lal), dívky Gity (Greišma Makar Singh) a Američana Jesse (Alex Wiesendanger). Tento film mě zaujmul pouze svým vyprávěním o historii buddhismu. Zdůrazňovaný střet východní a západní civilizace, kdy američtí rodiče se dobrovolně vzdají svého synka, protože je jednou ze tří (zřejmě aby splnil svou myšlenku spojení různých kultur světa) mi přijde více než nepravděpodobné.(22.11.2009)

 • Othellko
  *****

  Nemohol som učiniť inak, len dať tomuto kúsku plný počet hviezdičiek. Ten kto sa zaujíma o tématiku a myšlienky budhizmu, alebo dokonca praktikuje, mal by si tento film pozrieť pretože mu veľmi veľa dá. Tento pekný príbeh je plných hlbokých myšlienok a veľkých právd. Minutáž je síce dlhá, ale dej ma ani na sekundu nenudil a vôbec mi to neprišlo ako dlhý film. Po technickej a vizuálnej stránke je toto dielo perfektne zvládnuté. To isté platí aj o hudbe ktorá nás sprevádza filmom. Keanu Reevs bol presvedčivý a svojim výkonom ma potešil. Bolo vidno, že sa so svojou rolou zžil a zrejme mu tieto myšlienky nie sú vzdialené. 100%(25.2.2013)

 • lsd
  ***

  Kdyby tak film zůstal jen u vyprávění příběhu o Buddhovi!!!Příběh z dnešní doby je absolutně zbytečný, kazí atmosfréru filmu, není moc kvalitní a celkově sráží kvalitu. Pasáže, kde je Buddha, jsou minimálně o třídu lepší a zajímavější, i když výkon samotného buddhy reevese není moc přesvědčivý. Za některé zajímavé scény a výpravu dávám 3(10.11.2006)

 • - Natáčanie prebiehalo v Bhutáne, Nepále a USA. (Othellko)

 • - Kvôli scéne v lese, kde je Siddartha vychudnutý z nedostatku jedla, držal Keanu Reeves nárazovú diétu. Diéta pozostávala len z pomarančov a vody. (Othellko)

 • - Keď sa Raju (Raju Lal) hrá na gameboy-i, v pozadí počuť zvuky zo známej hry Tetris, pritom je videohra celý čas vypnutá. (Othellko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace