Svůdná krása

• Itálie Io Ballo Da Sola (více)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

Funky Figo

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, kouzelná Liv Tyler, nádherná krajina, skvělá hudba, dobrý Bertolucci, celkově svůdně krásný film... ()

Elisson

Nemôžem si pomôcť, ale príde mi, že celý tento film bol len o sexe, keby mladú slečnu nevyzliekli asi by ma to aj prekvapilo, keďže tam to smerovalo....celkovo bol ten film o ničom, ale pre vtedy ešte slečnu Liv Tyler, Jeremyho Ironsa a scenérie dávam 4 hviezdy A samozrejme to čo sa dialo nakoniec prvýkrát môže tak idealisticky poňať len chlap. ()

Leník

Jmenuji se Lucy, je mi 19 let a jsem panna. Naštěstí jsem právě v Itálii v komunitě bohémských umělců, kteří tuto mou starost berou za svou, protože stejně v hlavě nemají nic jiného než sex, s čestnou výjimkou spisovatele umírajícího na rakovinu a osmileté holčičky. Nakonec o panenství přijdu a jako bonus poznám svého biologického otce... Tak toto mě fakt nezaujalo, ovšem Liv Tylerová je opravdu krásná žena. To je tak jediné pozitivní na této podivnosti. ()

SuzieS

boze to je nuda k ukousani. Ke konci se tam sice zacalo uz neco malo trochu dit, ale nez se clovek k tomu konci dostal...Kameraman nataci nadhernou Liv ze vsech moznych i nemoznych uhlu (profil, ze predu, zezadu, z nadhledu z pohledu, od jejich stehen, ..) -- dve hodiny... Liv je opravdu obdivuhodne krasna, ale ani to to nezachrani ()

RomanT

Film s nezapomenutelnou poetikou a atmosférou, přenesení vůně Toskánska na plátno. Permanentní dovolená a zároveň jemné napětí. "Cosi" v pozadí mi připomínalo romány Agathy Christie, jen s tím rozdílem, že se nehledal vrah, ale kdo byl ten On a kdo bude ten On. Nejlepší letní film, který znám, ideální do open air letního kina, což se už asi nepodaří. Tak si jej aspoň pusťte na terase, zapomeňte na všechny starosti, zpomalte tlukot srdce a nechte se unášet. ()

kolodej1

zajímavý film, s pěknou rolí pro Jeremy Ironse a s až znepokojivě krásnou Liv Tyler. Film plyne poklidným tempem a moc se toho neděje. Je kladen velký důraz na výtvarnou stránku filmu, na muziku, obojí se podařilo, myslím, výborně. Ve filmu jde především o přerod mladičké Lucy v ženu a je to podáno s citem a něhou. Oslovilo mě to. Mínusem bylo až příliš melancholické ladění celého filmu a občasné vizuální schválnosti, které byly dost z jiného světa a režisér si je mohl odpustit. Jinak ale velmi hezký zážitek ()

zigy

Mladičká svůdnice Liv Tyler.............nic jiného ten film nenabízí.....je to málo, nebo hodně??? Venkov a letní prázdniny - celkem o ničom. ()

Gregor_Samsa

Hele jo, tohle líbilo se moc, Liv Tyler s velkym zadkem, co v toskánském létě nakonec přeci jen podlehne pokušení... jakože ty toskánské kulisy a klišé "čerstvých, lokálních surovin" bych po letech už hůře vydýchával, ale před lety to bylo fajn a impuls do Toskánska zajet, jasanec. [70%; někdy 2015 Home sweet home] ()

Koffe

Proč tak yvsoké hodnocení? Jednoduchá odpověď, ještě žádná postava nebyla mému srdci blíž ne Lucy. Tak asi proto. ()

gizi

Kouzelná letní atmosféra starého sídla na venkově sama o sobě stačí k navození příjemné atmosféry. Ta trvá až do konce zajímavého smínku se známými hereckými tvářemi a pěknou svůdnou Liv. Závěr také pěkný, 75%, 5.1.2014. ()

Pignon

Minimalistická erotokrimi pátrání po biologickém otci. Levé ňadro Liv Tyler a toskánská horečka letních nocí. ()

Pythonator

Liv Tyler ukázala kozu, Rachel Weisz ukázala kozy (ta druhá je má hezčí) a Bernardo Bertolucci ukázal opět odborným filmovým kritikům jak umělecké dokáže točit snímky. Nic víc, nic míň. Prostě až na ty kozy docela nuda. ()

Nickkk

Komentář od uživatele flanker.27 vystihuje vše podstatné, já jenom dodám že toto je přesně ženský smysl života :)))) ()

mysz

Jeden z mých velmi oblíbených filmů. Nádherné exteriéry (a konec konců i interiéry), zajímavá (a mezinárodní) galerie postav setkávajících se na italském venkovském sídle tak trochu neortodoxní rodiny rodáků z Britských ostrovů. K nim přijíždí mladičká Američanka Lucy (Liv Tyler), aby tu pátrala po svém pravém otci – a připomněla si první platonickou lásku. Potkává však především umírajícího spisovatele Alexe (Jeremy Irons). Vzniká mezi nimi vztah zajímavě balancující na hraně vztahu přátelského, otcovského, cudně a velmi, velmi uměřeně erotického… Finále filmu nakonec vypadá úplně jinak, ale Bertolucci se tentokrát snažil a dokázal na plátně udržet ono zvláštní kouzlo a napětí vztahů nejednoznačných. Jeremy Irons je velmi dobrý, v tomto případě mě hodně mile překvapila Liv Tyler – a konec konců i začínající Rachel Weisz. Film s nezaměnitelnou poetikou, a to se cení. ()

JackieD

+ za hudbu (Nina Simone, Sam Phillips) a za krásnou Liv, - za prakticky nulový a předvídatelný děj ale jako oddychovka - proč ne Mimochodem, za pizza vypadala na italské poměry dost zvláštně... ()

bajunta

Krásné necelé dvě hodiny poetického rozjímání, pozorování, poznávání očima senzibilní devatenáctileté dívky. Film nenabízí expozici peripetií, kolizí či krizí, přesto není dějově chudý. Obrazy (pro mě především ty večerní) z usedlosti na italském venkově uprostřed olivových hájů doslova zahřeje. Perfektní a důvěryhodný výběr herců, nerušivé dialogy, mistrně klidně vedené opratě koně, který by mohl klidně cválat. Zůstává však v kroku a je tomu dobře. Jediná výtka: někdy mi ve filmu chybělo jako kontrapunkt něco normálního, z nadměrné umělecké levitace šla místy hlava kolem, a tak se divák sám musí držet při zemi. Proto 80 %. ()