Svůdná krása

Io Ballo Da Sola

Zvodná krása

Drama / Romantický

Itálie / Francie / Velká Británie, 1996, 113 min

Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků.(27.5.2010)

Lucy valí do Itálie. Má v podstatě 2 úkoly. Zjistit, kdo je její otec a přijít o panenství. Dostává se do společenství intelektuálních magorů z Irska, Ameriky, Itálie a Francie. Lidé žijí na statku, vykládají o tom, jak makají ale dělají vesměs hovno, spíše se snaží krásnou Lucy o to panenství připravit dřív, než ona uzná za vhodné. Kamera je naprosto na jedničku, exteriéry famózní. Hudba vcelku sedí, Bernardo čerpal někde kolem 4AD a udělal dobře. Uvidíte tu pár typických scén pro Bertolucciho tvorbu: Lucy nablije do klína klukovi s kterým by tu defloraci chtěla provést, protože je ožralá a zhulená trávou. Okolo trávy se tu toho motá mnoho. Jean Marais zde stvořil roli náměsíčného senilního staříka, který svou nejlepší přítelkyni nazývá Kundo. Je perfektní jako vždy. U filmu je zajímavé, že se vlastně nic neděje a přesto strašně diváka chytne. Bohužel se mistru BB podařilo vytvořit i pár trapných scén, proto jen 4.(28.9.2010)

Z nějakého důvodu řadím tenhle snímeček mezi své nejmilejší. Je to jeden z těch bezdějových filmů, kterým stačí jen atmosféra, aby divákovi učarovaly. U Stealing beauty mám téměř pocit, jako bych seděl na zahradě na vyřezávané lavičce, bosýma nohama čechral trávník a spolu s Jeanem Maraisem z povzdálí pozoroval ty malé bezvýznamné příběhy všech obyvatel onoho toskánského sídla.. prostě pohoda, jazz. Na příjemně namíchaném soundtracku zazní mj Portishead, Hoover, Hole .. a také časem ověřené goldies Niny Simone, Billy Holiday či Stevieho Wondera.(14.12.2007)

• josieaddms

K čemu se vůbec takovéhle filmy točí? Aby se tam všichni svlékli? Jak už úplně začínající Liv Tyler, tak i její kolegyně Rachel Weisz, tak postarší Sinéad Cusack? Aby si lidé říkali: oni vážně jsou ti Italští režiséři akorát žvanilové a úchylové? Aby byl na světě zase další film naprosto o ničem? Aby se mohli ubozí diváci sto třicet minut nudit? Já opravdu nevím. Liv je moc hezká, a je i dobrá herečka, ale na tohle fakt nemám žaludek. Bertolucci je opravdu režisér pouze plytkých prasáren, a já opravdu nevím co bych na tom měla cenit. Bylo to jen o holce která chtěla ztratit panenství, chovala se jako idiot, a obtěžovali ji postarší i mladší chlapíci z celého okolí, a ona i přesto byla úžasná. Taky vlastně, aby to mělo zápletku tak musela hledat svého pravého otce, o kterém bylo už od začátku jasné, který to je. Itálie je moc pěkné místo, ale na něco lepšího než na tuhle pseudo-romantickou pseudo-inteligentní slátaninu. Napsala to samozřejmě ženská což je vidět podle úrovně příběhu. Naprosto příšerný brak který nehodlám ani malinko obhajovat.(23.4.2012)

Neuveriteľný skvost Bernarda Bertolucciho. Krásne prostredie, krásna hudba, neuveritelná, magická atmosféra v niektorých momentoch. Jednoduchý scenár a úžasná réžia. Nie obyčajná romantická dráma ale v Bertolucciho štyle. Príbeh o jednej mladéj američanke, ktorá prišla do Toskánska za príbuznými a z časti rodinou ale hlavne pátra po svojom otcovi.Dievča má bolesť a zrejme je to preto že nenašla lásku,keď nastane ten moment. Krásna kamera a Bertolucciho atmosféra robia svoje.(30.11.2008)

• Liv Tyler

• - Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)

• - Film byl natočen na motivy knihy "Uloupená krása" od Shirley Lowe. (Musae)

• - Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)