Svůdná krása

Stealing Beauty

Zvodná krása

Drama / Romantický

Itálie / Francie / Velká Británie, 1996, 113 min

Zahlídnul jsem to někdy o Vánocích v televizi a tak mě zaujala ta nálada a ty barvy, že jsem se na to pak později v klidu podíval. Perfektní kamera. Moc víc toho už film nenabídne, příběh je vlastně prostý a celou dobu mě trochu ubíjelo, jak dlouho trvalo postavám zjistit to, co já už jsem dávno věděl. Asi ale od toho Bertolucciho ještě něco zkouknu. (75%)(3.2.2014)

Velice zvláštně, a podle mě výborně udělaný film. Nejvíc mě dostal asi Lucyin vztah k Alexovi (Jeremy Irons) - či spíše jeho vztah k ní...? Zarážející se mi ale ze začátku zdál hlavní námět-zda se slečna s někým vyspí... Ale musím s ponížeností uznat, že jsem poprvé v životě zaplakala u erotické scény...:) **** + uvažuji o té páté...možná se časem rozmyslím.(7.2.2009)

Velmi pěkný milý film, který nemá ani příliš nějaký vlastní děj a přesto mě vůbec nenudil. Co dokáže narušit jedna půvabná dívka, která přijede do poklidného Toskánska. Všichni muži okolo ní ji obdivují a milují jako by s nimi žila léta. A ona jen tak mimochodem chce najít svého neznámého otce, ale o tom film není. Je o kráse, která přímo dýchá z klidného prostředí italského venkova a Liv Tyler, která okouzlila celým svým nádherným tělem i svou nevinností.(29.8.2014)

• josieaddms

K čemu se vůbec takovéhle filmy točí? Aby se tam všichni svlékli? Jak už úplně začínající Liv Tyler, tak i její kolegyně Rachel Weisz, tak postarší Sinéad Cusack? Aby si lidé říkali: oni vážně jsou ti Italští režiséři akorát žvanilové a úchylové? Aby byl na světě zase další film naprosto o ničem? Aby se mohli ubozí diváci sto třicet minut nudit? Já opravdu nevím. Liv je moc hezká, a je i dobrá herečka, ale na tohle fakt nemám žaludek. Bertolucci je opravdu režisér pouze plytkých prasáren, a já opravdu nevím co bych na tom měla cenit. Bylo to jen o holce která chtěla ztratit panenství, chovala se jako idiot, a obtěžovali ji postarší i mladší chlapíci z celého okolí, a ona i přesto byla úžasná. Taky vlastně, aby to mělo zápletku tak musela hledat svého pravého otce, o kterém bylo už od začátku jasné, který to je. Itálie je moc pěkné místo, ale na něco lepšího než na tuhle pseudo-romantickou pseudo-inteligentní slátaninu. Napsala to samozřejmě ženská což je vidět podle úrovně příběhu. Naprosto příšerný brak který nehodlám ani malinko obhajovat.(23.4.2012)

Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků.(27.5.2010)

• Liv Tyler

• - Film byl natočen na motivy knihy "Uloupená krása" od Shirley Lowe. (Musae)

• - Natáčelo se v Toskánsku v Itálii. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)