Svůdná krása

Zvodná krása

Drama / Romantický

Itálie / Francie / Velká Británie, 1996, 113 min

• NinadeL

Jméno Bernardo Bertolucci není z těch, kvůli kterým bych si sedala na zadek. Poslední tango v Paříži byla manýristická masturbace, která se snažila vychovat diváky pro anální sex, Poslední císař je vhodný film pro každého vyspělého diváka, budiž, nicméně Malý Buddha už opět cílí jen k selekci zájemců a populární otázky ve stylu "Jaký má život smysl? - Je odpovědí náboženství?" ... takže proč nechat toto všechno stranou a nechat se líně unášet letním pobytem v Toskánsku, když se jen každý touží dostat do kalhotek Liv Tyler? Konečně, proč ne. Ale tyhle namyšlené panny mě osobně nudí. Já si dávám raději dostaveníčka s takovými, jako je Rachel Weisz. ___ V počátcích české verze HBO byl tenhle film hodně fetišizován, ale i tehdy šlo více o to Toskánsko.(9.11.2014)

• F.W.Colqhoun

S filmy Bernarda Bertolucciho mám problém. Jsou dobře natočené, hrají v nich skvělí herci [zde válí hlavně Jeremy Irons, prohlubující svou humbertovskou polohu], ale mezi záběry, replikami a střihy prosvítá trapná skutečnost: Bertolucci je Tinto Brass bez koulí. I když "bez koulí" není v tomto případě přívlastek z nejšťastnějších. Všechno to [mělké] umělečno, [dřevěné] sochy, [juvenilní] básně, [telenovelovitá] psychologie, [bezzubé] drama a [magazínová] lyrika jsou fíkovými listy poněkud slizkého autorova záměru režírovat kozy a dokonce bobříka 18-ti leté Liv Tyler, která je oduševnělá jako písnička od Aerosmith a jíž lze věřit poetického ducha asi jako konverzační zvládnutí elfského mumlání. Bezpochyby chvályhodný záměr, přiznejme si, ale proč tedy ta omáčka? Abychom si nepřipadali jako prasáci? Pozdě. Marně. Trapně. Jednoznačné pozitivum - Alice od Cocteau Twins, jež zazněla později i v jinak-pedofilním Lovely Bones Petera Jacksona. Svůdná krása zachází na zbabělost.(11.7.2013)

Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků.(27.5.2010)

Úplně slyším své nejbližší přátele, kdybych jim vykládala o tomhle snímku nebo je dokonce "přinutila" na něj kouknout: "Zase nějaká ta tvoje nudná umělecká podívaná, která fakt může bavit jen někoho, kdo filmem žije .." Tenhle film je tak strašně zvláštně poklidnej, že by asi vážně jen tak někoho nebavil a mohl by se zdát příliš vleklý, nudný .. bez děje, přitom ten děj tam je a je krásnej, akorát nehýří vším nijak zbrkle a naopak umí svá tajemství, řekla bych, odekrývat hezky svižně, sladce .. mimo to mě opravdu zaskočilo, že se zde Rachel Weisz ukázala v CELÉ své kráse(?), stejně tak jako ňadra Liv Tyler, která nejednou spatřila svět .. Ale je tady vážně k sežrání! Myslím tím, Liv, celá .. :)(29.5.2008)

• Vivian

113minutový pobyt v bohémské komunitě uprostřed umělecky nažloutlé toskánské krajiny, kde se skoro nic neděje, ale jsou tu hezké a ne moc oblečené dívky a zajímaví pánové a chlapci, kteří to dovedou ocenit, a to všechno navěšené na chatrný příběh o jakémsi hledání minulosti... Nenutno vidět podruhé (pokud se člověk nevyžívá v odulých rtech Liv Tylerové).(7.7.2015)

• Liv Tyler

• - Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)

• - Film byl natočen na motivy knihy "Uloupená krása" od Shirley Lowe. (Musae)

• - Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)