Svůdná krása

Stealing Beauty

Zvodná krása

Drama / Romantický

Itálie / Francie / Velká Británie, 1996, 113 min

Zcela průměrné romantické drama. V podvědomí lidí se dostalo převážně jen díky známým osobnostem, jinak by dle mého názoru zapadlo, jako spousta jiných nezajímavých dramat. Svědčí o tom i počet shlédnutí vzhledem k tomu, kdy byl film natočen. Výhodou je vidět nahou Rachel a mladičkou Liv. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. 50% Mimochodem tento film má opravdu zajímavý tag. :)(2.2.2014)

Zahlídnul jsem to někdy o Vánocích v televizi a tak mě zaujala ta nálada a ty barvy, že jsem se na to pak později v klidu podíval. Perfektní kamera. Moc víc toho už film nenabídne, příběh je vlastně prostý a celou dobu mě trochu ubíjelo, jak dlouho trvalo postavám zjistit to, co já už jsem dávno věděl. Asi ale od toho Bertolucciho ještě něco zkouknu. (75%)(3.2.2014)

Musím se přiznat, že je to můj první film od Bertolucciho, ale tenhle pohodový poetický snímek ze slunné Itálie, mi opravdu sedl. Jak zde píše Kacounek - zvláštní klidná atmosféra, která se do Vás příjemně vlévá - vystihuje opravdu dobře celý film. Přidejte si krásnou Liv Tyler, Rachel Weisz v jedné ze svých prvních rolí, skvělého Jeremy Ironse...krásný italský venkov a příjemnou hudbu. 85%(31.7.2008)

• misterz

Režisérovi sa nedá uprieť istý zmysel pre detail a pekná farebná kompozícia obrazu, no to je asi tak všetko to dobré. Bez ďalšej pridanej hodnoty strácajú tieto pozitívne atribúty aj tak význam, takže na výsledné hodnotenie snímku nemajú žiaden vplyv. Chápem, že Bernardo Bertolucci chcel priblížiť život talianskeho bohéma divákovi a jemu osobne to príde ako príťažlivé keďže ako predpokladám v podobnom prostredí žije alebo žil aj naozaj, no vo výsledku dosiahol len obrovskú nudu, ale tak veľkú že som skoro ošedivel. Je to vlastne len o tom, kto ako prvý odblaní Liv Tyler, ktorá sa tu len tak motá a vyvoláva slintavý reflex u chlapov všade naokolo, pritom akože za sprievodu pár ušmudlaných veršov hľadá svojho skutočného otca. Takže pokiaľ divák nechce umrieť od nudy, tak odporúčam si aspoň tipnúť kto bude ten šťastlivec a potom sa upnúť na túto myšlienku. To by malo zabrať. Niečo tak zbytočné a nezáživné som už dlho nevidel. Zdôrazňujem, že tie dve hviezdy čo dávam majú čisto prízemný charakter - jedna za polbobra a prsíčko Rachel Weisz a jedna za prsíčko Liv Tyler. 30/100(13.10.2017)

Asi nejmilejší film od Bernarda Bertolucchoi, s éterickou Liv Tyler. Nádherné místo v Toskánsku, které je inspirativním útočištěm umělecké rodiny a jejich přátel. Obsazení je také vynikající. Především Donal McCann, ale i Jeremy Irons nebo Sinéad Cusack. Za vzpomínku stojí poslední role Jeana Maraise. "Stearling Beauty" je pohoda na opakované podívání.(13.3.2015)

• Liv Tyler

• - Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)

• - Film byl natočen na motivy knihy "Uloupená krása" od Shirley Lowe. (Musae)

• - Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)