poster

Svůdná krása

 • Itálie

  Stealing Beauty

 • Itálie

  Io Ballo Da Sola

 • Slovensko

  Zvodná krása

Drama / Romantický

Itálie / Francie / Velká Británie, 1996, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ER
  ***

  Svůdná krása až tak svůdná není,byť Liv je holka k nakousnutí a ani Rachel na tom není špatně. Jenže v příliš provincionálním prostředí několika lidí se režisérův záměr dost vytrácí a nezachrání to ani pečlivé záběry exteriérů se saturovanými barvami. Jakoby se Bertolucci snažil sáhnout na "zakázané ovoce" (sexuální tón),ale v poslední chvíli vždy ucuknul a tím pádem scény rozmělnil do méně záživných kousků.(27.5.2010)

 • farmnf
  ****

  Lucy valí do Itálie. Má v podstatě 2 úkoly. Zjistit, kdo je její otec a přijít o panenství. Dostává se do společenství intelektuálních magorů z Irska, Ameriky, Itálie a Francie. Lidé žijí na statku, vykládají o tom, jak makají ale dělají vesměs hovno, spíše se snaží krásnou Lucy o to panenství připravit dřív, než ona uzná za vhodné. Kamera je naprosto na jedničku, exteriéry famózní. Hudba vcelku sedí, Bernardo čerpal někde kolem 4AD a udělal dobře. Uvidíte tu pár typických scén pro Bertolucciho tvorbu: Lucy nablije do klína klukovi s kterým by tu defloraci chtěla provést, protože je ožralá a zhulená trávou. Okolo trávy se tu toho motá mnoho. Jean Marais zde stvořil roli náměsíčného senilního staříka, který svou nejlepší přítelkyni nazývá Kundo. Je perfektní jako vždy. U filmu je zajímavé, že se vlastně nic neděje a přesto strašně diváka chytne. Bohužel se mistru BB podařilo vytvořit i pár trapných scén, proto jen 4.(28.9.2010)

 • Jermann
  *****

  Z nějakého důvodu řadím tenhle snímeček mezi své nejmilejší. Je to jeden z těch bezdějových filmů, kterým stačí jen atmosféra, aby divákovi učarovaly. U Stealing beauty mám téměř pocit, jako bych seděl na zahradě na vyřezávané lavičce, bosýma nohama čechral trávník a spolu s Jeanem Maraisem z povzdálí pozoroval ty malé bezvýznamné příběhy všech obyvatel onoho toskánského sídla.. prostě pohoda, jazz. Na příjemně namíchaném soundtracku zazní mj Portishead, Hoover, Hole .. a také časem ověřené goldies Niny Simone, Billy Holiday či Stevieho Wondera.(14.12.2007)

 • josieaddms
  odpad!

  K čemu se vůbec takovéhle filmy točí? Aby se tam všichni svlékli? Jak už úplně začínající Liv Tyler, tak i její kolegyně Rachel Weisz, tak postarší Sinéad Cusack? Aby si lidé říkali: oni vážně jsou ti Italští režiséři akorát žvanilové a úchylové? Aby byl na světě zase další film naprosto o ničem? Aby se mohli ubozí diváci sto třicet minut nudit? Já opravdu nevím. Liv je moc hezká, a je i dobrá herečka, ale na tohle fakt nemám žaludek. Bertolucci je opravdu režisér pouze plytkých prasáren, a já opravdu nevím co bych na tom měla cenit. Bylo to jen o holce která chtěla ztratit panenství, chovala se jako idiot, a obtěžovali ji postarší i mladší chlapíci z celého okolí, a ona i přesto byla úžasná. Taky vlastně, aby to mělo zápletku tak musela hledat svého pravého otce, o kterém bylo už od začátku jasné, který to je. Itálie je moc pěkné místo, ale na něco lepšího než na tuhle pseudo-romantickou pseudo-inteligentní slátaninu. Napsala to samozřejmě ženská což je vidět podle úrovně příběhu. Naprosto příšerný brak který nehodlám ani malinko obhajovat.(23.4.2012)

 • jaklee
  *****

  Neuveriteľný skvost Bernarda Bertolucciho. Krásne prostredie, krásna hudba, neuveritelná, magická atmosféra v niektorých momentoch. Jednoduchý scenár a úžasná réžia. Nie obyčajná romantická dráma ale v Bertolucciho štyle. Príbeh o jednej mladéj američanke, ktorá prišla do Toskánska za príbuznými a z časti rodinou ale hlavne pátra po svojom otcovi.Dievča má bolesť a zrejme je to preto že nenašla lásku,keď nastane ten moment. Krásna kamera a Bertolucciho atmosféra robia svoje.(30.11.2008)

 • Liv Tyler

 • - Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)

 • - Film byl natočen na motivy knihy "Uloupená krása" od Shirley Lowe. (Musae)

 • - Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace