Reklama

Reklama

Svůdná krása

  • Itálie Io Ballo Da Sola (více)
Trailer

Obsahy(1)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (141)

tron 

všechny recenze uživatele

Bertolucci miluje prírodu a mladé telá a z jeho bohémskej Zvodnej krásy je to poznať. Ak je niečo fascinujúcejšie, ako sexuálne sa prebúdzajúca Liv Tyler, tak potom už len jedinečná príroda toskánskeho vidieka, v ktorého kopcoch má umenie slávnu tradíciu. Výprava je prekrásna, podaná natoľko poeticky a "starodávne", že keď sa raz za čas objaví auto, pôsobí to rušivo. Hoci je snímka zaujímavo obsadená (Marais dva roky pred smrťou, Irons, Weisz, Fiennes, Flemyng), nikto - okrem atmosférickej výpravy a Tylerovej - nemá šancu. Ale neprekáža to. Skôr naopak. Najsilnejšie scény: tanec a, samozrejme, sex. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tímhle filmem mě Bertolucci zklamal. Ne úplně, ale přece jen jsem od něj čekal trochu víc. Řemeslně to bylo zvládnuté skvěle, jen se mi příběh nezdál moc výrazný na to, aby se z něj dal natočit kvalitní film. Zaujala mě sice Liv Tylerová, ale ani ona (navíc skoro debutantka) nemohla tohle Bertolucciho "dítko" zachránit. Jean Marais se zde objevuje v jednom ze svých posledních snímků. Naopak Rachel Weiszová v jednom z prvních. A Jeremy Irons v jednom z prostředních. :)) ()

Reklama

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Jméno Bernardo Bertolucci není z těch, kvůli kterým bych si sedala na zadek. Poslední tango v Paříži byla manýristická masturbace, která se snažila vychovat diváky pro anální sex, Poslední císař je vhodný film pro každého vyspělého diváka, budiž, nicméně Malý Buddha už opět cílí jen k selekci zájemců a populární otázky ve stylu "Jaký má život smysl? - Je odpovědí náboženství?" ... takže proč nechat toto všechno stranou a nechat se líně unášet letním pobytem v Toskánsku, když se jen každý touží dostat do kalhotek Liv Tyler? Konečně, proč ne. Ale tyhle namyšlené panny mě osobně nudí. Já si dávám raději dostaveníčka s takovými, jako je Rachel Weisz. ___ V počátcích české verze HBO byl tenhle film hodně fetišizován, ale i tehdy šlo více o to Toskánsko. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Po náročných spektáklech si Bertolucci zřejmě chtěl trochu odpočinout a tak se nadechl čerstvého toskánského vzduchu, přibral spoustu známých hereckých tváří v čele se začínající zato filmu dominující, krásnou Liv Tyler a natočil film, kde se v rámci jakési umělecké bohémy trávící čas uprostřed nádherné přírody nic moc neděje, ale který přesto a možná spíš proto, svou poklidnou atmosférou a harmonickým obrazem jistojistě pohladí. ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

Som strašne zaujatý. Liv je jednou z mojích ,,naj,, a nakoľko je to jej sólový, a asi najúprimnejší a najintímnejší snímok celkovo, nemôžem hodnotiť inak. Akurát mi vadili dve veci: Nepochopil som niektoré vzťahy medzi postavami, a to dévédéé čo som tak dlho zháňal a konečne kúpil, nám seklo pri doslovnom konečnom vyvrcholení :D K dobrému koncu však už nič nechýbalo, a tak si na Liv odteraz budem spomínať ako na horľavú, obyčajnú a pritom prekrásnú puberťáčku z toho nášho európskeho sveta... :) ps: škoda že je američanka. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • Celosvětová premiéra proběhla 28. března 1996 v italském městě Siena. (BMW12)
  • Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)
  • Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)

Reklama

Reklama