poster

Svůdná krása

 • Itálie

  Stealing Beauty

 • Slovensko

  Zvodná krása

Drama / Romantický

Itálie / Francie / Velká Británie, 1996, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  **

  Tímhle filmem mě Bertolucci zklamal. Ne úplně, ale přece jen jsem od něj čekal trochu víc. Řemeslně to bylo zvládnuté skvěle, jen se mi příběh nezdál moc výrazný na to, aby se z něj dal natočit kvalitní film. Zaujala mě sice Liv Tylerová, ale ani ona (navíc skoro debutantka) nemohla tohle Bertolucciho "dítko" zachránit. Jean Marais se zde objevuje v jednom ze svých posledních snímků. Naopak Rachel Weiszová v jednom z prvních. A Jeremy Irons v jednom z prostředních. :))(30.7.2002)

 • farmnf
  ****

  Lucy valí do Itálie. Má v podstatě 2 úkoly. Zjistit, kdo je její otec a přijít o panenství. Dostává se do společenství intelektuálních magorů z Irska, Ameriky, Itálie a Francie. Lidé žijí na statku, vykládají o tom, jak makají ale dělají vesměs hovno, spíše se snaží krásnou Lucy o to panenství připravit dřív, než ona uzná za vhodné. Kamera je naprosto na jedničku, exteriéry famózní. Hudba vcelku sedí, Bernardo čerpal někde kolem 4AD a udělal dobře. Uvidíte tu pár typických scén pro Bertolucciho tvorbu: Lucy nablije do klína klukovi s kterým by tu defloraci chtěla provést, protože je ožralá a zhulená trávou. Okolo trávy se tu toho motá mnoho. Jean Marais zde stvořil roli náměsíčného senilního staříka, který svou nejlepší přítelkyni nazývá Kundo. Je perfektní jako vždy. U filmu je zajímavé, že se vlastně nic neděje a přesto strašně diváka chytne. Bohužel se mistru BB podařilo vytvořit i pár trapných scén, proto jen 4.(28.9.2010)

 • claudel
  *****

  Čechovovsky laděný, lyrický film o hledání otce si mě jednou provždy získal. Částečně také proto, že moje první láska byla velmi podobná Liv Tyler, ale především proto, že se jedná o jednu z mála povedených adaptací literárních děl. Jeremy Irons předvedl svůj tradiční standard, děj je zasazen do kouzelných exteriérů italského venkova a vše doplňuje výborná hudba.(16.4.2007)

 • venca163
  ****

  Zahlídnul jsem to někdy o Vánocích v televizi a tak mě zaujala ta nálada a ty barvy, že jsem se na to pak později v klidu podíval. Perfektní kamera. Moc víc toho už film nenabídne, příběh je vlastně prostý a celou dobu mě trochu ubíjelo, jak dlouho trvalo postavám zjistit to, co já už jsem dávno věděl. Asi ale od toho Bertolucciho ještě něco zkouknu. (75%)(3.2.2014)

 • vandalka
  ****

  Možná už stárnu, ale mně se Stealing Beauty nezdálo ani trochu pomalé. Za celé ty téměř dvě hodiny filmu jsem se nenudila ani chvíli (což se mi u mnohem akčnějších trháků stává pravidelně). Ani linie - Lucy: komu dá a jestli vůbec - mi nakonec nepřišla tolik podstatná a musím přiznat, že její zakončení pro mně bylo trošku předvídatelným zklamáním, nicméně opakuji – za zásadní ji nepokládám. Snad se tenhle film líbí především lidem se sklony k bohémství – a tím nemám na mysli ono nahaté hromadné koupání a jiné orgie, ale spíš o poznání nevinnější radostné užívání si okamžiků života, přestože jim předchází a následuje je všední realita. Jinak samozřejmě záběry nádherné krajiny. Itálii nemám ráda a navíc nesnáším vedro, ale po shlédnutí tohoto filmu bych se do Toskánska či na nějaké podobné místo asi někdy chtěla podívat. Stealing Beauty se mi moc líbilo – po stránce obrazové, atmosférou, tím, jak dokonale zachycuje rozpoložení dívky na prahu nových poznání (ach ty přechodové rituály ;) a její vnímání světa i s veškerým očekáváním, naivitou a jistou čistotou. A to společenství přátel i kolemjdoucích, žijících v podivném souladu i v nedorozuměních, či naopak srozumění s nevyhnutelným a s různými slabostmi, mě naprosto uchvátilo. Nádherný film.(26.1.2009)

 • Liv Tyler

 • - Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)

 • - Film byl natočen na motivy knihy "Uloupená krása" od Shirley Lowe. (Musae)

 • - Pero, ktoré Lucy (Liv Tyler) používa pri písaní veršov, je Pilot V5 Hi-Tecpoint. (binmichal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace