Reklama

Reklama

Svůdná krása

  • Itálie Io Ballo Da Sola (více)
Trailer

Obsahy(1)

Do slunného Toskánska přijíždí mladá americká dívka Lucy Harmon (Liv Tyler). Mezi uzavřenou skupinu umělců vnáší zvláštní nádech ztracené minulosti. Svým šarmem a entusiasmem totiž nápadně připomíná svojí nedávno zesnulou matku, která zde trávila svoje mládí a poznala Lucyina otce. Kdo oním osudovým mužem byl však Lucy neví, vrací se tedy na místo mládí svých rodičů, aby to vypátrala. Táhne ji sem také mladická láska. Před čtyřmi lety se její rty poprvé setkaly se snědým italským chlapcem a ona doufá v pokračování. Prožívá silné emoční období, mění se její pohled na svět. A nezměrnou měrou k tomu přispívá i charismatický Alex (Jeremy Irons). (Cruise)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (141)

Ephemeris 

všechny recenze uživatele

Opatrne s veľkými očakávaniami. Lebo môžete dopadnúť ako východoázijské turistky, ktoré plné očakávania prichádzajú do Paríža a potom skáču zo strechy hotela. Toto je film, ktorý mi vŕtal v hlave dlhé roky a konečne nastala príležitosť vizuálnej konfrontácie. Dá sa hovoriť o sklamaní, keďže celý film je vlastne len striedanie návštev u bohémskej komunity umelcov. Hudba a exteriéry pekné. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Že je Stealing Beauty o strate panenstva by bolo trochu dosť cynickým konštatovaním, každopádne to v tejto rovine bolo napínavé ako ten najvybičovanejší thriller. Éterická Lucy (Liv Tyler je bohyňou medzi herečkami svojej generácie) je mimoriadne inteligentná bytôstka, uvedomujúca si vlastnú príťažlivosť, rozhodnutá nekupčiť s ňou, zároveň však cielene a po celý čas jemne vyzývavá, potešená záujmom okolia a vytešená zo seba samej, ktorá sa už cíti byť tak trochu ženou, aj jej stále vyhovuje zostávať dievčaťom, skrátka sa práve pretvára, umiera a rodí, zatiaľ čo to málokto v jej okolí vníma, chápe a preciťuje (možno smrteľne chorý Alex?)... to skrátka nejde aby nenadchlo, nezískalo si, nedýchlo tak silne, až to ťažko rozdýchať. Bertolucci pozitívne šokoval, je ten posledný, od koho by som čakal toľkú dávku poetiky a vkusu. ()

Reklama

venison 

všechny recenze uživatele

Hodně poklidný příběh o skupince umělců na letním bytě, ve kterém je nejsvůdnější asi muzika. V podstatě se jedná o zachycení osudu dívky, která pátrá po smrti matky po svém biologickém otci a zároveň se snaží ztratit panenství.. Slunná Itálie, horké léto a tajemná minulost dodávají filmu zvláštní kouzlo, ale nic hlubšího jsem tu bohužel nenašla :-( ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Čarukrásná Liv a její pečlivý letní výběr milence v kopcích mezi vinicemi. Léto, erotika (Weisz!, Tyler) a milá postava pana Maraise, směs angličtiny, italštiny a francouzštiny, titulky Anny Kareniny. A atmosféra, na základě níž dávám pětihvězdičkové nejčastěji. Kouzelná je i scéna, kdy jde Lucy po večírku k Alexovi, aby jí schválil nabíječe, a oba si myslí, že dnešní noc je ta pravá. ()

xjane 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že je to můj první film od Bertolucciho, ale tenhle pohodový poetický snímek ze slunné Itálie, mi opravdu sedl. Jak zde píše Kacounek - zvláštní klidná atmosféra, která se do Vás příjemně vlévá - vystihuje opravdu dobře celý film. Přidejte si krásnou Liv Tyler, Rachel Weisz v jedné ze svých prvních rolí, skvělého Jeremy Ironse...krásný italský venkov a příjemnou hudbu. 85% ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • Vo filme spomenú, že Lucy (Liv Tyler), má 19 rokov, čo je aj skutočný vek Liv Tyler v dobe natáčania filmu. (Insomnia)
  • Natáčelo se v Toskánsku v Itálii. (BMW12)
  • Kniha Shirley Lowe „Uloupená krása“ byla napsána až podle filmu, jinak jde o původní Bertolucciho námět a o scénář od Susan Minot. (Tosca)

Reklama

Reklama