Hiteumaen

Když byl Kim Bong-jun malý, zemřeli mu při autonehodě rodiče a jeho umístili do sirotčince. Odtud ho vytáhl agent Cheon (Joon-ho Jeong) a vychoval z něj elitního zabijáka Národní zpravodajské služby. Jun (Sang-woo Kwon) však vždy miloval kreslení, proto se rozhodne od NZS odejít a předstírá svou smrt. O 15 let později má manželku (Woo-seul-hye Hwang), dceru, ale jeho webtoony nejsou populární. Proto mu dcera poradí, ať nakreslí svůj příběh. Když to v opilosti udělá, obrátí mu to život vzhůru nohama. (LangiJ)

Trailer

Flipnic-RE

Mix parádního Korejskýho vizualu, ztřeštěné komedie a úžasnejch fightů. Klasická Jižní Korea se vším všudy. Herci jsou vtipní a sympatičtí, nebere se to moc vážně, ale postupem děje jsem nechápal, kam se to až těma zvratama a šílenostma vyšroubuje. A hlavně jsou super ty fighty, ze kterých sem nechápal a do akční komedie udělat něco tak choreograficky promakanýho a profesionálního, to chce trochu úcty a ne tohle hodnocení tady ... Pokud Raid 2 fighty jsou 100%, tohle je tak 65% (což znamená furt hodně dobrý...) Hodně mě to překvapilo, fakt paráda. ()

Lacike

Toto mi príliš nesadlo. Po Enter the Fat Dragon ďalší film v ktorom nejaká neznesiteľná fuchtľa buzeruje svojho manžela. Akurát tentokrát ten manžel nie je policajt, ale elitný vládny zabiják, ktorý predstieral smrť a už 15 rokov žije ako obyčajný autor komixov. Lenže keď sa ožerie, tak zverejní komix v ktorom vyrozpráva svoj príbeh a začnú mu ísť po krku jak zloduchovia tak aj jeho bývalí kolegovia. Prvých 40 minút bolo pre mňa nudným utrpením. Sledovať jak toho ultimatívneho zabijáka mláti žena, pohŕda ním dcéra, komanduje jeden aj druhý šéf bolo neznesiteľné a rozhodne nie vtipné. Následne sa konečne trochu rozbehla akcia, ale zase tak veľa jej tu nie je a je príliš zbesilo zostrihaná na to, aby v nej vynikol nejaký chvat. Je to taký klasický kórejský akčný štandard, ktorý ničím nevybočuje oproti ostatným akčniakom. Z komických scén ma trochu rozosmiala scéna s mobilom v aute. Síce použili otrepaný vtip, ale zasmial som sa. Celkovo to je akčniak na jedno pozretie, ale radšej si znova pustím Pravdivé lži, ktoré majú podobnú zápletku. 4/10. ()

LangiJ

Parádní svižná jízda se skvělým Kwon Sang-wooem. I když to několikrát zopakoval, netušila jsem, že to v sobě má :) Nikdy jsem ho snad v takové akční roli neviděla. Akční scény jsou skvělý a je jich dost. Jen jsem čekala víc humoru. Toho je sice míň, ale když už, tak už! Někdy jsem se smála nahlas. Hodně se mi líbila i hudba. Za mě prostě spokojenost - odsýpalo to, mělo to drive, sympatický postavy a správně pošahanej záporák. Přeloženo. ()

warrenur

Dost marna "haluska", nie s prilis vtipnymi scenami. Myslel som, ze aspon komedialne prvky a gagy budu trefnejsie, ale tych bolo velmi poskromne. Na to, kolko znamych akcnych hercov tam hralo, som ocakaval napaditejsie spracovany scenar. Za mna sklamanie. Vztah dcerky-reperky a tatka na zaciatku bol podareny. ()

EvilPhoEniX

Našlapaná Akční jízda z Jížní Koree! Hlavní hrdina je neúspěšný spisovatel komiksových knížek, ale když se jednoho večera pořádně ožere, tak napíše komiks o jeho životě jakožto profesionální Hitman a omylem se to dostane do světa. Nejen, že se stane slavný, ale půjdou po něm Gangsteři i agenti zároveň. Film je teda odlehčenějšího rázu a nechybí komediální prvky, které jsou však výborné ( scéna s mobilem v autě u mě vyvolala záchvat smíchu jak už dlouho nic) a velkým plusem je i samotná akce, především souboje, které patří k tomu nejlepšímu, co Jížní Korea natočila za posledních 5 let ( Fight na toaletě, utěk z policejní stanice či finále ve skladišti je highlight jak svině). Má to výborné tempo, hodně akce, fungující humor, zábavné postavy, ikonického záporáka i zajímavý příběh, co víc si přát. Kdyby byl film serióznější, tak se zde bavíme o potenciální kultovce, ale i tak je to pecka. Řval jsem, smál jsem se a pákrát byl i dojatý. Příběh****, Akce*****, Humor****, Násilí**, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí****. 8/10. ()