Requiem pro panenku

• angličtina Requiem for a Maiden (více)
TV spot

Administrativním omylem se čtrnáctiletá Marika dostane místo do dětského domova do ústavu pro mentálně choré, odkud není úniku. Panuje v něm nelidská mašinérie a sadistické vychovatelky používají tak drastické "výchovné" metody, že se dívka rozhodne bezvýchodnou situaci řešit zoufalým činem... (Magic Box)

samkko

Konečně. Řádný český film, který se svou depresivitou a beznadějným zobrazením skutečnosti, (a to ať už fiktivní, či nikoliv, na tom mi v závěru až tak nesejde), připomíná hodnotná zahraniční díla. Pátá hvězda navíc za hrdost, kterou u českých filmů moc často nepociťuji. ()

kekinka

výborně natočenej film o hnusnejch věcech...až se člověku nechce věřt, že se tohle dělo... ...fuj, ještě teď mi je hnusně :( ()

Rodin

Člověk se nesmí nechat zblbnout tím, že se filmový příběh má snad blížit skutečnosti, a potom je možné říci, že tohle je asi nejlepší Renčův film, navíc doprovázený v podstatě objevením Lucie Bílé jako zpěvačky a Any Geislerové jako herečky. Pro mě byl ale největší objev herecký výkon Barbory Hrzánové. Ta je pro mě dodnes hlavní hvězdou tohoto filmu, a v kontextu dalších filmových, televizních a divadelích rolí Paní Herečkou. 79%, které tu vidím, v podstatě sedí. ()

Doomer

Tak malokdo vi ze ta hlavni hrdinka byla cikanka co uz zharskou minulost mela a proto ji soupli tam kam ji soupli - co vim tak tento film zkomplikoval zivoty tem vychovatelkam , jinak hraje na city od zacatku az do konce ale vylozeny odpad to taky neni ()

Kariya

Film, u kterého tak hodinu a půl nedýchám. A to pokaždé, když ho vidím. Tak dokonalé a realistické výkony herců, ze kterých divák promrzá až na kost, jsem v žádném jiném českém filmu neviděl. Zatímco Miloš Forman natočil svůj Přelet nad kukaččím hnízdem v Americe se špičkovými herci, Filip Renč Čechům dal téměř stejně dobrý kousek, ale naprosto český. Renč odstartoval ještě jakožto mladík svou kariéru režiséra na jedničku s hvězdičkou. A zatím se od roku 1991 překonává marně, ale já doufám, věřím a čekám, že se mu to v budoucnu podaří. Česká filmografie si zaslouží více takovýchto filmů. 90% ()

xenopus

Atmosféra chladná až mrazivá, i když v závěru se trochu oteplí, Holubová jako pekelná svině a mladá Geislerová ukazující téměř všechno, co lze vidět. Jako nebylo to špatné, ale Pepsi, motorest, účesy a oblečení, hudba hraná v motorestu, výherní automaty - jsem jediný, komu to do roku 1984 nějak nesedí? Pak že je to podle skutečnosti... No ale co, má to být film, ne dokument. Film je kvalitně natočený, ale mě tedy téměř ničím nezaujal (i když Hrzánové jsem tedy její Johanku žral i s navijákem). ()

Shredder

Nemozem si pomoct, ale este som nevidel cesky alebo slovensky film, ktory by ma ocaril. Proste ta technicka stranka a dokolecka ta jedna ista nepodarena melodia....Trapne pokusy o umelecku kameru a "herecke vykony" korunovane primitivnym scenarom. Ak Requiem porovnam s Formanovym Preletom, ktory bol zasadeny do rovnakeho prostredia a taktiez nevyzadoval obrovsky rozpocet, je to na zaplakanie. Pri citani komentarov o uzasnej atmosfere mi ostava rozum stat, lebo jedine co som pocitoval bola nuda, ktoru ako tak zachranil zaver ale zase sa mi potvrdilo, ze vysoke hodnotenie neodraza skutocne kvality filmu, ale len akysi lokalpatriotizmus. ()

Amras

Poněkud drsný film. Režisér Renč si vybral odvážné téma. Ale dal tak možnost Aně Geislerové zviditelnit se. Tímto filmem se herečka dostalo do povědomí diváků a začínala být stále více obsazovaná do filmů. Zaujalo mě, že film je inspirován skutečnou událostí. Bohužel administrativní omyly se občas stávají, ale nikdy to není příjemné. Je velký rozdíl, jestli máte být v dětském domově nebo v ústavu pro mentálně postižené! Na filmu se mi líbilo výborné herecké obsazení. Nejvíc se mi "líbila" Eva Holubová. I když v reálném životě bych ji rozhodně nechtěl potkat. ()

myse

Na to, že to je český film, tak úplná bomba! Skvělé, citlivé, realistické, mrazivé, propracované. Mladičká A.Geislerová tu exceluje, talent už od dětství. S vykreslením ústavu si snímek nezadá s Přeletem nad kukaččím hnízdem nebo s Narušenými. Jinak příběh - fakt síla, rozdýchávám doteď. ()

Bezda22

Film po kterym jsem měl sevřenej žaludek. Hodně poctivej thriller. Geislerová tady ukázala, že je dobrá herečka a i v dnešní době jí mám jako herečku rád a vždycky mě baví její výkony. Výbornej výkon paní Holubové a Bára Hrzánová, taky výborná. Nemá to moc slabin ten film. Hodně silnej zážitek. Navíc, to že se jedná o film inspirovanej skutečnou událostí tomu taky dost přihrává. Je to dobrá záležitost a musim to doporučit a určitě to neni film na jedno podívání. To chcete prostě vidět zase. ()

Kozy9

To, čo sa nepodarilo ani z časti spracovať v Formanovi v Kukučom hniezde je v Panenke dotiahnuté do nepredstaviteľnej dokonalosti. Panenka je vyspelá, vie čo chce, nepôsobí šialeno protichodne (nestrieda nenáročný humor s depresívno dramatickými scénami), herci aj keď možno nie sú naozajský pacienti liečebného ústavu pôsobia viac než presvedčivo a celú atmosféru dotvára podmanivá hudba a kamera zachytávajúca nie len kvalitné dialógy, ale aj odtieňami híriace prostredie. Panenka vlastne nemá závažnejšiu chybu či chybičku, dej sa vyvíja plynule a vytvára dojem napätia, zlé postavy zostanú potrestané ale aby sa predišlo klišé určitú daň zaplatí aj hlavná protagonistka nesúca symbol čistoty a spravodlivosti. Takto mal by mala vyzerať dráma z prostredia sanatória: Napínavá, inteligentá, mierne poetická a ľahko horkosladká. Renč odviedol obdivuhodný kus práce a jeho dielo by malo byť povedomí ľudí, pretože takéto skvosty sa nerodia každý deň. 95% ()

Megynka

Tohle je bezkonkurenčně za 5*. Filip Renč je třída a tento film rozhodně patří mezi jeho nejlepší. Dokázal opravdu neskutečně vystihnout šílenou a děsivou atmosféru těchto míst ... ()

Misulka93

Filmy, které mají v názvu Requiem se mají pouštět, když je člověk v co největší psychické pohodě, jinak by taky mohl mít pěkně rozhozen. Nutí mě to porovnávat Requiem pro panenku s filmem Requiem za sen. Nevím, který z nich byl lepší nebo horší. Vím jen, že ve mě oba zanechaly velmi silný emoční zážitek a že je nepotřebuju vidět znovu. ()

joelly01

Hrzanova vskutku naprosto famozni! Filmek paradne atmosfericky, ale rezie mi prisla chvilemi nejista, coz nelze brat jako pohrdani, neb to byl myslim Rencuv prvni film a byl jeste mlad a opravdu ale velmi slizsky. "Pravdivost" pribehu jsem neresila, proste jsem si uzila kvalitni film, vyborne herecke vykony (jak Geislerovou moc nemusim tak tady supr!) a snobskou hudbu. Do petky tomu neco chybi, ale vylozene vyhrady nemam a nestezuji si. ()

LilyDeLarge

Českou filmografii nijak zvlášť nehltám, zejména tu novou. Ale když už člověk ze zvědavosti přemýšlí, co by asi stálo za vidění, tak je to Requiem pro panenku. Renč je tady fakt k nepoznání a sluší mu to! ...a Geislerová je fakt herečka! Nicméně - viděla jsem jednou a stačilo. Protože tohle drama je tak mrazivý, že by si ho člověk měl pouštět při těch 40°C vedrech. A je to dost depresivní! ...navíc drama z prostředí psychiatrický léčebny? Brrrr! ()

Rattlehead

Ojedinělý světlý záblesk českého polistopadového filmu. Vynikající thriller, kde se povedlo úplně všechno (scénář, režie, hudba, herci). ()

Knor

Přednostně musím říct, že za prvé nemám rád Geislerovou, přetrpěl jsem jí, ale nijak hrozný to nebylo. Za druhé, s Renčem je to těžký, má obrovskou snahu, ale všeho moc škodí. V tomto filmu je to ještě docela v pohodě, vybral si dobrý a dost ožehavý téma, takže se dá leccos odpustit nebo přehlídnout. Atmosféra je super, hnusná a depresivní, jak se od takového snímku očekává. Není moc co vytýkat, je to účinnej film, určitě patří mezi ty lepší tuzemáky. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů