Díra

• Španělsko El hoyo (více)

SirErLeerdan

Velmi dobře zpracovaný thriller. Místy lehce pokulhává děj a závěr je vcelku zbytečný, ale jinak super. Trochu mi to připomnělo Kostku Za mě 90% ()

DeThomasso

Za mňa 4,5 "asterisku". K dokonalej 5 mi chýbal iný (možno údernejší) záver. Ale inak to bola doslova facka z reality. [SPOLIER alert] Pretože takto funguje spoločnosť, kde veľké množstvo tých hore častokrát doslova kadí na tých pod nimi a neberie žiadne ohľady. A pritom tí pod nimi sú tí jediní, na ktorých majú tzv. dosah a môžu im ovplvyvniť životy. A aj keby sa zdalo, že tým premiešavaním, raz si hore a raz dole si budú obyvatelia diery uvedomovať aké je to, na tom ktorom "poschodí" života resp. životnej úrovne, neodtŕhnu si od huby, lebo ani tí pred nimi to nerobili. Inu: "Zabudol vôl, že teľaťom bol". A vďaka tomu sú oni a celá spoločnosť v začarovanom kruhu = 'Sociálny experiment jak sviňá.' Čím si vyššie, tým menej berieš na vedomie tých menej štastnejších a čím si nižšie, tým viac sa odhaľuje tvoje skryté "JA". Aby som to teda zhrnul: Sci-fi/hororová časť filmu je viac doplnkom a křovím k inak skvelej patologickej správe spoločnosti ako takej. Dej:*****, Napätie: ***, Akcia: *** = výpovedná hodnota: 'viereinhalb Sterne'.[/SPOILER alert] ()

Annette312

Mohl by ten film prosím někdo vzít a natočit mu smysluplnější konec? Jako vážně, bylo mi strašně líto ubírat hvězdy, tak je nechám, protože 3/4 toho filmu je fakt geniální... Tady měl nekdo prostě fakt skvělý nápad, ale když se ho někdo zeptal: "Hmm... to je fakt super, a proč a jak to teda funguje? Jaká je pointa?" Tak si ten někdo řekl: "Hmm... to je jediný, co nevím. Tak to necháme nějak vyšumět, ať si v tom každej najde, co chce." Jenže tady to prostě nefunguje. ()

iggy_pop

Parádny rozjazd - divák sa musí zorientovať spolu s hlavným hrdinom, kde je, čo sa deje, atď. Keď už sme zorientovaný, rozbehne sa slušný masaker, doslova boj o jedlo. Ale - s pribúdajúcim časom sa dej stáva mierne monotónny, otázky (kto celý mechanizmus s dierou vymyslel, prečo, atď), sa kopia, no odpovede neprichádzjajú. Slušne vybudovanej atmosfére a celému konceptu fungovania diery tak začne podkopávať nohy hranie sa na tajomno, bez ďalšieho vysvetľovania. Len sa kopia otázky, ale odpovede neprichádzajú. Otvorený koniec značne rozpačitý. ()

rostsoft

Tento snímek je naprosto originální, fakt zajímavá myšlenka a přitom tak brutálně jednoduché. I když jsem se u tohoto snímku docela bavil musím říct, že jedna největší slabina mě čekala na konci. A právě kvůli tomuto konci, snímek ztratil minimálně jednu hvězdičku. Jinak určitě stojí za shlédnutí, pač nic podobného jsem v životě nikdy neviděl. ()

hvldvt

Když jsem si film šla pustit, vůbec jsem nevěděla, co čekat, a rozhodně jsem po zhlédnutí byla mile překvapená. Film utekl rychle, člověk se nenudil, a i když to nějaký chyby má, konec jsem třeba úplně nepochopila, moc mi to vlastně nevadí. Ukázka jak kapitalismu, tak socialismu je naprosto jasná a dost dobře zpracovaná. Doporučuju koukat ve španělštině s titulky, atmosféra je tak mnohem lepší. ()

FisakCZ

Neuvěřitelná jízda. Velké překvapení. Neměl jsem dost zkrátka. Nápad skvělý, herci dobří, provedení dobré. K zamyšlení. Doporučuji všema deseti. ()

Antimat

Pekne dielo,o nenažranosti ľudí ktorý myslia na iných až keď niesú na vrchu potravinového reťazca..... Psychologická stránka filmu mi príde byť vydarená Len ukončenie je také .....nedotiahnute ,čakal by som nejaké jasné rozuzlenie 4* ()

HombreT

Čo ti ja viem. Ak tam aj boli nejaké sociálne, či sociologické, či aké symboly, tak len náznakovo. Správne sa to tu prirovnalo ku Kocke. Ale žiadny extra 'inovatívny' nápad tu neexistuje a to z jedného jediného dôvodu. Aj tu celé dianie jednoducho nedáva zmysel a vyznieva čisto do prázdna chorých masochistov. Takže z jednej strany rozumiem zvedavosti prítomných divákov, ale z druhej strany nechápem finálnu degradáciu (ak vôbec) len o jeden stupeň. Takže moja nechuť k žánru zostáva nezmenená, ale aspoň to nebola ďalšia retardovaná rodina, čo sa presťahovala do starého baráku. UPDATE: Vyzerá to tak, že som to vzal zo zlého, pragmatického hľadiska. Zo strany symboliky, primárne mienenej tvorcami, to ale nie je o nič lepšie. Ak by to však malo desať minút, možno by som aj zatlieskal. ()

Coody

Celkem dobrej nápad, zase něco jiného a nového. Bohužel závěr filmu, kde teda čekáte na zodpovězení spousty otázek, které máte, nepřijde. Asi to byl záměr, v divákovi probudit jakousi zvídavost a vlastní fantasii, ale v tomto případě, závěr je až příliš nesrozumitelný na to, aby z toho šli vyvodit jakékoliv smysluplné konce. Tyto styly otevřených konců, mne osobně velmi štvou. Jinak určitě velmi pěkný pohled na to, co z člověka dělá člověka. Tedy to, že tzv. humanismus si mohou dovolit hlásit jen ti, kteří nikdy nepoznali hlad nebo prázdnou kapsu. ()

mp5991

Někteří tvrdí, že ten film má přinášet jakési morální poselství. Pokud je tomu tak, pak to poselství má asi tak milion logických děr, v prvé řadě předpokládá, že lidé v nejvyšších patrech jsou schopní snít jídlo minimálně pro tři osoby a to za asi minutu, kdy se zrovna nachází na jejich patře. Tento předpoklad považuju za fyzicky nemožný. Ale kvůli tomu bych ještě film nutně neodsuzoval, spíš mi tam celkově chyběla nějaká atmosféra, 90% děje se odehrává tak nějak mimochodem, není tu žádný jasný směr a divák nemá prakticky žádný vztah k postavám. Navíc mi chybělo obstojné vysvětlení proč vůbec takový systém existuje, jedno zde sice podané je, ale je jasné, že vzhledem k výsledkům by to kdokoliv s kapkou soudnosti ukončil nejpozději po měsíci. Takže celkově si myslím, že koncept je to zajímavý, ale dalo se z něj vytáhnout mnohem víc. ()

Calabria

Velmi zajímavý film, který se rozjede prakticky ihned a je zajímavý až do konce. Problém je že je v podstatě tak napůl ukončený. A na konci je tady pořád mnoho otázek. Podobný pocit byl i že snímku Vivárium. Jinak je pěkně vidět jak se Španělska produkce za poslední roky zvedla. Mají v podstatě i sympatické herce. Oblíbená herečka z tohoto filmu je ALexandra Masangkay ()