Díra

• Španělsko El hoyo (více)

Miagy

Originálne, dostatočne napínavé, temné, ale záver s tým posolstvom bol akosi uletený. Rovnako mi ušla pointa s opačne číslovanými poschodiami, takže ak niekto toto číta a vie odpoveď šup do správy.. Platforma je ale dôkazom že španielska tvorba je unikátom a stále má čo ponúknuť.... ()

neo250

Geniálny film na večerné pozeranie a zamyslenie. No ten koniec... Wtf? Asi som nepochopil,no za ten koniec max 3 ()

Alan_Shearer

Kurevsky originální námět, španělská tvorba je mi více a více sympatická. Některý scény mě fakt dostaly, nicméně mě nepotěšil závěr. Tak nějak jsem očekával smysluplné rozuzlení a né píčovinu. 60% ()

Knor

Originální a napínavý horor, který se nebojí ukázat plno hnusu a brutality a zároveň i něco sdělit. Jasná kritika společnosti tu čpí od začátku a to velice zajímavým způsobem, velice mi to připomínalo Kostku, kterou si chci díky tomuto filmu zopakovat. Umírněná stopáž a rychlý tempo nedávají prostor pro nějakou nudu, i když film vyvolává spoustu otázek, tak se mu to dá odpustit, komorní atmosféra a všudypřítomný strach funguje, jen ten závěr byl takovej nijakej, což je škoda, protože to napínání bylo super, takže jsem čekal konec, kterej mě roztrhá, to se bohužel nestalo. ()

departed

Ve filmovém průmyslu zvláštní malý experiment, který staví na dobrém námětu o sociálním experimentu, jehož úkolem je asi zjistit, jestli jsou lidi chamtiví zmrdi nebo jestli dokáží spolupracovat a používat selský rozum. Očividně ne. Kdyby se tohle někde opravdu dělo v reálu, tak to dopadne úplně stejně. Kdyby si každý vzal jen porci, kterou opravdu potřebuje a nejlépe porci, kterou si objednal, dostalo by se pak na všechny. Jenže takhle to s lidma nefunguje. Pro nejlepší srovnání můžu momentálně použít situaci ohledně Covid-19. Kdyby lidi v obchodech v době největší paniky kupovali jen to, co obvykle, nebyly by toaleťáky, konzervy, mouka, vajíčka a antibakteriální gel nedostatkové zboží. Tenhle film ukázal pravou podstatu lidský nátury když dojde na lámání chleba. Mohl by z toho být nový Saw, ale za mne raději ne. Akorát by se to s každým dalším dílem spíš sebeparodovalo. Lepší to nechat tak, jak to je, protože to tomu nejvíc sedí. Správná porce thrillerového napětí, krve a gradace. ()

syphoon

Vzít si do kina k takovému filmu krabici s popcornem, tak ji zcela jistě nesním:) Co tím chtěl asi režisér řici? Za mě.....Skvělý nápad jak vystihnout lidskou nenažraost, sobectví a bezmoc zároveň. Jídlo sice hrají hlavní věcnou roli na základě, které jsou vyvolávány lidské emoce, ale pokud si představíte, že by po výtahu místo jídla jezidly peníze, efekt by byl naprosto stojený!!!! Smutý obraz lidské společnosti. 85% ()

GameboyNES

extra porce čerstvé člověčiny. Škoda že to posrali tím koncem. Lepší by bylo kdyby tu mongoloidní holčičku s prasečím xichtem sežrali. Za ten šťastný konec musím jednu ubrat, fákt, nedá se jináč.. 79% ()

Shanen29

Po delší době mě spadla o 3 cm čelist.Je vidět,že v gastronomii se meze nekladou.Velmi slušný thriller,který by se měl za trest promítat v EU..Jinak povedené dílko. ()

Najt

Až na ten konec to byl vynikajicí filmek, škoda, že nevyužil potenciál úplně do konce, ale i tak to za pozornost opravdu stojí. ()

Dandy95

Veliká chyba nachystat k tomuto filmu jídlo, jelikož je to asi ten nejnechutnejsi film, jaký jsem kdy viděl. Navzdory tomu je to fajn, ale zdá se mi, že tvůrci měli jako hlavní cíl udělat political statement namísto opravdu promyšleného příběhu. Mise filmu je jasná: znechutit diváka a donutit k sebereflexi nad konzumní společností a nenasytnosti. Je to dobré ale pro mě to chtělo doladit, zvlášť konec. Znovu se na to nepodivam, ale oceňuju low-budget kreativitu. Good "shit"! (Pun intended) ()

Cooller

námět dobrý, zajimavá zápletka, ale rozuzlení stálo dle mého naprosto za hovno, jelikož protagonista se nikdy nedozví o co se vlastně jedná či jak jeho "mise" ve výsledku dopadla a celý film tak díky tomu ztraci smysl jelikož jediné co jako divák sleduji je Don Quixote 2k20 zapolící nevím s čim... zklamaní za 2* ()

dkas

Asi půjdu proti proudu, ale mě se to nelíbilo. Na můj vkus to byl příliš samoúčelný masakr, bez nějaké hlubší myšlenky. ()

PetiRe

Ja si nemuzu pomoc, ale me se to zdalo proste takove nedotazene. Myslenka super, zacatek, ktery se zacal pomalu rozjizdet a hrotit fajn. Ale tim koncem to podle me proste zabili. Skoda, jinak to mohl byt povedenej kousek. ()

MFloyd

Nezajímají mě upřímně komunistické otázky celého filmu, jak super je rozdělit se a všichni budou mít všechno, ALE! Jde o velmi povedený, místy nechutný, pomalý horor, u kterého se i občas zasmějete (samuraj od Horsta Fuchse) a zároveň Vás film napíná do úplného konce, který má bohužel jedno další ALE! Jinak doporučuji, určitě stojí za zhlédnutí. ()

wesi96

10/10. Vynikající a originální film. Španělé ví jak na to! Už od začátku si mě to získalo a uteklo mi to strašně rychle. Líbil se mi nápad s tou platformou s jídlem, která se posunuje níž a níž ve vězení a logicky čím níže je tím méně jídla je, a proto jsme v nižších patrech mohli sledovat ať už sebevraždy nebo vraždy nebo kanibalismus. A vlastně fakt, že nevíte na jakém patře se probudíte a musíte tam strávit jeden měsíc je celkem šílený. Budu se asi opakovat, ale fakt se mi líbil ten nápad a zpracování. Nic podobného jsem neviděl. A poselství co chce film a hlavní hrdina přenést je pěkné, ale ve věznici s takovými lidmi by toho asi nikdy nedocílil. Byl jsem ze začátku skeptickej ohledně konce, ale ve výsledku jsem rád, že to skončilo jak to skončilo. ()

Homerking

Muž jménem Goreng se probouzí v "cele" obrovské betonové věžovité věznice se stovkami pater, jeho jediný spoluvězeň starší podivný muž Trimiagim mu vysvětlí pravidla tohoto zvláštního místa. Velká plošina plná lahodného jídla putuje z horního patra dolů a na každé úrovni se chvilku zastaví. V čím nižším patře se nacházíte tím míň jídla na vás zbyde. Náš hlavní hrdina nebude však přemýšlet jak z tohoto místa uniknout ale pokusí se nastolit zásadní změny aby už žádný vězeň nehladověl. /// Klobouk dolů před tímto originálnín námětem a jeho zpracováním. Sci-fi, gastro, metaforická haluz, celý film je vlastně sám jedna velká metafora, skoro každá scéna něco představuje takže docela náhul na hlavu pro mě. Klaustrofobická atmosféra dost podobná Kostce, za to palec nahoru. Herci bohužel za moc nestáli ale každopádně můžu doporučit. ()